Seniorzy już płacą za reformę emerytalną. Sześćdziesięciolatkowi pracy nikt nie zaproponuje

autor: Janusz K. Kowalski12.08.2015, 07:32; Aktualizacja: 12.08.2015, 08:24
Ci, którzy wykonują proste prace fizyczne, są wraz z wiekiem mniej wydajni.

Ci, którzy wykonują proste prace fizyczne, są wraz z wiekiem mniej wydajni.źródło: ShutterStock

Rośnie bezrobocie wśród seniorów. Powód: podwyższony wiek emerytalny. Od dwóch lat liczbę bezrobotnych w grupie sześćdziesięciolatków szybko powiększają zwłaszcza kobiety.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (42)

  • xxx(2015-08-21 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    DO POLKI .Kobieto bredzisz , wyłącz emocje i włącz umysł a wówczas będziesz wiedziała o co chodzi. Nie obnoś się ze swoimi krzywdami bo de facto tak naprawdę wykorzystałaś wiele przywilejów , których mężczyźni z Twojego rocznika byli pozbawieni ( tylko i wyłącznie z uwagi na płeć ) .

    Odpowiedz
  • DO PRECZ Z NIMI(2015-08-14 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    przykro mi żeś ciołek i dajesz prowadzić sie mediom na postronku i pociotkom SB-ckiej propagandy ha ha ha .Popatrz na nazwiska rządzących od tego czasu.To ci którzy z stocznią nie mieli nic wspólnego ,oprócz styropianu.To ci co po karkach i niewiedzy ludziej dorwali się "koryta"Z biegiem czasu okazuje się ze wielu z nich wykonywało swoją pracę ,czyli byli kapusiami.PATRZ NA NAZWISKA WTEDY I DZIŚ.! Aaa...nie zapomnij o młodych cwaniaczkach np ..z rodowodem volksdojcza

    Odpowiedz
  • POLKA(2015-08-13 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    Do xxx .Skorzystalam poniewaz straciłam pracę i prawnie mialam taka mozliwość , tylko odliczono mi to wszystko co pobieralam z kapitału poczatkowego i dlatego po 40 latach pracy do tej pory nie moge pojsc nna emeryture powszechna. To Pan pisze bzdury ponieważ nie jest w temacie jak CI co wprowadzili nowa ustawe emerytalna od stycznie 2013 /a my wlasnie do konca 2013 roku mialysmy przebywac na emeryturze wczesniejszej / zamiast od 01.2014 poniewaz zapomnieli o naszym roczniku!.Skoro Pan tyle samo lat przepracował wprowadza panu nowelizacje i bedzie pan udac się na spoczynek biedaku.

    Odpowiedz
  • edwardgamus22(2015-08-13 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    w żadnym inny kraju --- nie ukazałby się akapit : Chinczycy oceniają inflację Europejską ...jestem z was dumny ... Upadające ===BANKRUCTWO=== CHIŃSKIE ---> jeszcze coś ocenia ? ...jestem z was dumny inne państwa są daleko daleko daleko ---> w tyle ...niech się schowa nawet cały kabaret defence24 ---> wy jesteście best of best...

    Odpowiedz
  • edwardgamus22(2015-08-13 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    rozkoszni jesteście ===> a zwłaszcza w akapicie „ Chiny oceniają inflację w Europie ” Ten akapit to ===złoto olimpijskie=== Chiny gdzie wszystko się wali --- Chiny gdzie wszystko jest zamykane --- Chiny , które zamykają giełdę ===> To te Chiny >>>>COŚ <<<<< oceniają ? ... co ? swoją katastrofę ?

    Odpowiedz
  • xxx(2015-08-13 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do POLKI . Zanim znowu będzie Pani obnosić się ze swoją krzywdą proszę przemyśleć to co chce napisać. Pisze Pani bzdury . Skorzystała Pani z wielu przywilejów ( co wynika z Pani opisów ) , zamiast się cieszyć że była taka możliwość , że mogła Pani z tego skorzystać - to Pani jeszcze pomstuje .Mogła Pani skorzystać z prawa do pójścia na wcześniejszą emeryturę , wartość świadczenia wówczas została Pani obliczona wg korzystniejszych dla Pani ( starych ) zasad . Przeliczona wysokość wg nowych zasad ( po uzyskaniu pełnego wieku emerytalnego ) jak Pani pisze była o 800 zł niższa , tak więc mogła Pani pozostać przy wyższym świadczeniu . Mężczyźni z Pani rocznika zostali pozbawieni wszystkich przywilejów z których mogła Pani skorzystać , nabędą uprawnienia emerytalne o 12 lat później od Pani , będą mieli je wyliczane wg nowych , znacząco mniej korzystnych zasad niż wyliczano Pani świadczenie. Wygrała Pani los na loterii że urodziła się Pani kobietą . I Pani ma jeszcze czelność narzekać , dopominać się o naprawienie krzywd które to ponoć Panią spotkały . Proszę rozejrzeć się wokół siebie , zastanowić się i trochę spokornieć - bo jeżeli ktokolwiek został pokrzywdzony , to na pewno nie Pani została pokrzywdzona ale Pani rówieśnicy , Pani koledzy z ławy szkolnej ...

    Odpowiedz
  • emeryt 50 lat pracy(2015-08-13 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    nareszcie emerytury do 35 roku zyci placa dziatkowie i rdzice a potem trzeba zapieprzac dokonca zywot a niech zyje mlodosc bestroska!!!

    Odpowiedz
  • nic do stracenia(2015-08-13 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    W całej sprawie nie rozumiem jednego - posłowie to osoby przez nas wybrane, mają rządzić tak by nam żyło się dobrze i coraz lepie. Oni zaś robią wszystko by nas zniszczyć i to z powodzeniem - więc na co czekamy ?
    wywalić ich w jasną cholerę, niech rządzą u siebie w domu, na co czekamy ? aż faktycznie wyzdychamy z głodu ?
    Wszyscy lamentują a nikt nic nie robi ich jest kilkuset a nas pokrzywdzonych przez nich miliomy. Oni jedzą ośmiorniczki a my kluchy, oni jeżdzą za granicę, a my na rowerach dookoła domu. Biadolenie nie pomoże trzeba działać.

    Odpowiedz
  • POLKA(2015-08-13 07:15) Zgłoś naruszenie 00

    Pracy dla nas nie ma , nie chca zatrudnac starszych osob . Ja stracilam pracę 3 lata przed emerytura powszechna więc skorzystalam jako ostatni 1953 rocznik z wczesiejszej emerrytury. I CO MAM Z TEGO MAM 62,5 ROKU I JESTEM NA WCZESNIEJSZEJ A DLACZEGO DLATEGO, ZE W MIEDZYCZASIE POWSTALA NOWA USTAWA EMERYTALNA JESZCZE PODCZAS TRWANIA DLA NAS STAREJ , POTRZCONO MI Z KAPITALU POCZATKOWEGO WSZYSTKO CO WZJELAM NA WCZESNIEJSZEJ EMERYTURRZE I JESTEM 800 ZLOTYCH DO TYLU !!! TO ZWYKLE ZLODZIEJSTWO !!! A KTO NAS UPRZEDZIL KIEDY NAM PODSUWANO W SEJMIE ZE MOZEMY SKORZYSTAC!!! JAK TRRAKTUJE SIĘ PRAWOMOCNE DECYZJE ZUS OBALAJAC JE !!!DLACZEGO JEDNE ,MATKI MOGA SOBIE PRZELICZYYC URLOPY WYCHOWAWCZE A DRUGIE NIE!!! DLACZEGO P.PREMIER NIE ODPOWIADA NA SWOIM BLOGU , ANI NIGDZIE NA NASZE SKARGO!!! OKRADZIONO NAS I NIE MOZEMY PRZECHODZIC NA EMERYTURY POWSZECHNE CHOCIAZ MAMY PO 40 LAT PRACY W NASZE KOCHANEJ OJCZYZNIE. CZY W KONCU KTOS MADRY ZAJMIE SIE NASZYM PROBLEMEM I POODKRECA TE NASZE KRZYWDY???//

    Odpowiedz
  • precz z nimi(2015-08-12 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    do stoczniowiec z IP: 46.175.231.* (2015-08-12 17:42)

    podpisałeś się stoczniowiec, a jak słyszę słowo stocznia to mnie od razu szlag trafia, jak ja nienawidzę stoczniowców, to przez niech, to przez solidaruchów ze stoczni z lat 80 my teraz zapieprzamy prawie do 70 lat,

    Odpowiedz
  • Wiktoria(2015-08-12 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Młody pracownik to niska pensja i niskie wpływy do ZUS. Starszy pracownik to wyższa pensja i wyższe wpływy do ZUS. Pytanie- dlaczego w ZUS jest coraz mniej pieniędzy?

    Odpowiedz
  • biedota(2015-08-12 17:51) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej to uczyńcie krematoria i tam gazujcie starych, a z niewypłaconych emerytur będziecie mieli co kraść , cholerni rządzący od lat, co te solidaruchy z lat 80 z nami zrobili,

    Odpowiedz
  • stoczniowiec(2015-08-12 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    jak określiła kiedyś pewna licealistka rudego tuska." zdrajcom ręki nie podaję" Mam Ją w wdzięcznej pamięci tym bardziej ze rudy po kilku dniach spróbował ponownie.Gdyby nie to że została pierwsza sytuacja nagrana i puszczona w telewizorrni olał by Ją ,jak cały naród.Kiedyś przy okazji przyznał też ze ćpał.Co można spodziewać się takiej istocie? Ano to co mamy.Wraz kumplem rostowskim( absolwent szkoły średniej) utopili kraj w długach pod hasłem "zielona wyspa" ( powinno być grecka Polska), a naród poddali eksterminacji pozbawiając ich pracy (likwidacja przemysłu) i przesuwając emerytury.Ktoś tu niżej napisał .. "Do piachu z nimi i żadnej grubej kreski. Przestępstwa na narodzie, tak samo jak zbrodnie wojenne, nie powinny podlegać przedawnieniu." Mam nadzieję ze tak się stanie. Nie pomoże prośba azyl do Merkelki.
    Naród cię znajdzie.

    Odpowiedz
  • sondor(2015-08-12 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    Tak kombinowali z emeryturami, że w końcu wprowadzili "filary" czyli tzw.reformę emerytalną -przypomnijcie kto to wprowadził /4 reformy/. Później zaczęto kręcić, męcić przy emeryturach-OFE choć nie mogło przynosić zysków swoje brało-ubytek dla przyszłego emeryta, a co później - później dwa tąpnięcia na giełdzie i poszło się bujać około 40mld zł z przyszłych emerytur, kontynuować - raczej nie. Dodam jedno trzeba b.dobrze zarabiać żeby mieć w przyszłości jako taką emeryturę która pozwoli opłacić racunki i przeżyć miesiąc o innych wydatkach z tej "emerytury" to raczej zapomnijcie!!!

    Odpowiedz
  • korina(2015-08-12 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież to było było wiadomo od początku. Wszyscy to wiedzą. tylko POpaprańcy udają, że nie. O to dokładnie chodziło. Wykończyć ludzi starszych, oszczędność dla państwa, żeby dziady i babki nie dożyli do emerytury. Eutanazja. Przecież nie będą mieć pieniędzy na leki, jedzenie itp. A spryciule POpaprańce.

    Odpowiedz
  • Dghjkkl(2015-08-12 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    A jaki wpływ na tą sytuację maja tzw emeryci mundurowi? Wielu z nich dorabia sobie w różnych firmach. Taki 50 letni facet emeryt jest bardziej konkurencyjny od 63 letniego bezrobotnego.

    Odpowiedz
  • Anarchia(2015-08-12 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież w reformie emerytalnej właśnie o to chodziło.
    Wiadomo ze nikt nie zatrudni czlowieka , który ma ponad 60 lat, a do emerytury brakuje, więc ZUS nie musi wypłacać emerytur i skarb państwa oszczędza grube setki milionów.
    A co z tymi ludźmi?? Rząd ma ich w dupie, jak ma w dupie całą resztę.
    Ważne ze się bujaja przy korycie od wyborów do wyborów i okradają społeczeństwo..
    Mam nadzieję ze w nocy ze środy na czwartek wleci w atmosferę jakiś większy meteor i zmiecie ten chlew na wiejskiej.
    Szkoda tylko ze trzody wtedy tam nie będzie.

    Odpowiedz
  • jejujeju(2015-08-12 16:55) Zgłoś naruszenie 10

    Do " Przedsiębiorca " Co to za firma, która zamyka się przez dwóch ludzi ? pewnie to jedyni pracownicy ?
    - a w dwóch zdaniach trzy błędy - ot firma.

    Odpowiedz
  • kontra(2015-08-12 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież to było wiadome ze do tego dojdzie tylko matoły z PO uparły się przy swojej reformie.

    Odpowiedz
  • 007KAL(2015-08-12 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    A może - po prostu - ta "reforma" została źle zaplanowana i/lub jest źle wdrażana. Bo może władzę oddaliśmy amatorom, którzy - co prawda skończyli jakieś szkoły, ale mało się nauczyli, a przy okazji nie tego co jest potrzebne, aby dobrze rządzić... Co więcej rządzenie to jest wymagająca praca, która nie ma wiele wspólnego (w państwie normalnych ludzi) z przedstawieniami "na tle ruin", ale też próbą "w amoku przedwyborczym robienia za wszystkich wszystkiego"... . Więc może warto, aby (np.) Pani premier nie zapominała, że Polskie Sieci Elektroenergetyczne to komercyjna firma z prezesem i zarządzem, którzy są bardzo godziwie opłacani i to ich problem, że nie ma w III RP prądu ! Jej problem to doprowadzić, aby jak biorą kasę i źle pracują i narażają nas na wyautowanie ze światowej gospodarki (kto postawi fabrykę w kraju, gdzie nie ma dość prądu !?)

    Odpowiedz