ZUS przepuszcza renty przez gęste sito

autor: Bożena Wiktorowska17.07.2015, 07:19; Aktualizacja: 17.07.2015, 08:38
ZUS, emerytury, pieniądze, złotówki

Od stycznia do marca tego roku zaledwie 52 ubezpieczonym udało się uzyskać rentę bezpośrednio w oddziale ZUS.źródło: ShutterStock

Tylko niecały procent osób składających odwołania od negatywnych decyzji w sprawie renty dostaje od razu pozytywną decyzję. Reszcie zostaje odwołanie, a potem sąd.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • koryta(2015-07-17 15:56) Zgłoś naruszenie 110

    ZUS ODMAWIA ludziom ewidentnie chorym prawa do naleznych im świadczeń. A nalezne im pieniądze przywłaszcza i TRWONI na zakup super-wypasionych samochodów, biurowców, wycieczki dla pasożytujących i skorumpowanych pracowników.
    Pozbawieni świadczeń ludzie, z głodu i braku środków na leczenie masowo wymierają. Jest to EUTANAZJA serwowana Polakom przez wrogi nierząd PO-PSL.
    Kto i kiedy rozliczy ten zbrodniczy klan przy korytach ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • uciekam stąd póki mam zdrowie i siły(2015-07-17 22:41) Zgłoś naruszenie 90

    Taaa, orzekajcie tak dalej... Tylko potem nie płaczcie, że Polacy uciekają z tego kraju!!! Bo jeszcze troszeczke, a w kraju pozostaną tylko urzędnicy ZUS i lekarze orzecznicy ZUS. I wtedy niech sobie pracują wreszcie sami na siebie.
    Ja też zabieram dzieciaki, żonę, siostry i braci i zniiiiiikam stąąąąd! Póki mam zdrowie i siły. Bo tu naprawdę nie da się już normalnie żyć.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • normalny(2015-07-17 16:28) Zgłoś naruszenie 70

    Biegli konsultanci,powinno brzmieć ,biegli idioci,nie potrafili zauważyć że chory nie ma gałek ocznych,i wysłali do okulisty,a o ile wiadomo ,okulista leczy chore oczy?

    Odpowiedz
  • Emeryt(2015-07-17 15:03) Zgłoś naruszenie 60

    Równocześnie z wydłużeniem wieku emerytalnego, Prezes GUS zbawia się w Pana Boga... bo urzędowo wydłuża ludziom statystyczne tabele dalszego trwania ich życia na emeryturach. Taka co rusz wyższa liczba m-cy trwania życia Polaka-Polki -w mianowniku ułamka emerytalnego oznacza coraz mniejsze kwoty emerytury miesięcznej, wraz z kolejnymi tabelkami wydłużania urzędowo (ustawowo) trwania żywota emeryta... Np. w roku 2004 tabelka tegoż żywota dla emeryta osiągającego 65 lat i 8 m-cy dawała mu 189 m-cy życia, a teraz w roku 2015 taka tabelka trwania żywota, dodaje teraz emerytowi 23 m-ce życia, w wieku 65 lat i 8 m-cy - ma on do przeżycia aż 212 m-cy, trwania jego życia na emeryturze. To jest "Cud nad Wisłą", jakby Jezus przyszedł do ZUS i cudownie wydłuża polskim starcom ich nędzne życie, bo na nędznej emeryturce,kilka razy niższej niż "biednego", ale cwanego Greka..

    Odpowiedz
  • kontroler(2015-07-17 12:19) Zgłoś naruszenie 50

    skontrolowac starych rencistow na czas nieokreslony rodzin pracujacych w zus-ie tam jest 80% zdrowych pobierajacych renty przez 20 lat i wiecej

    Odpowiedz
  • Ted(2015-07-17 12:44) Zgłoś naruszenie 51

    ZUS to organizacja przestępcza. Gdzie zginęło 1,5 miliona rencistów ? Było 2,5 miliona, jest 1 milion. Ile było patologii w ZUS z przyznawaniem lipnych rent ? 5, 10, 15% ? ale nie 60% !!! ZUS sam stał się patologią. Od kilku lat, za cichym przyzwoleniem rządu, prowadzi eksterminację rencistów. Nic tu nie trzeba udowadniać. O magii uzdrowień ZUS wie każdy. Fałszowanie orzeczeń, poświadczanie nieprawdy, kłamliwe rokowania - to narzędzia przestępstwa. Motyw to kasa. Przez 8 lat okradziono, najsłabszą grupę, ludzi starych i chorych, ze 100 miliardów złotych należnych świadczeń. Gdzie trafiły pieniądze z Funduszu Rentowego ? Podwyższyły emerytury, zasiłki, wspomogły Fundusz Rezerwy Demograficznej ? Nie, trafiły do skarbu państwa. Winny jest ten kto ma z tego korzyści czyli ZUS i jego rządowi mocodawcy ? Do piachu z nimi i żadnej grubej kreski. Przestępstwa na narodzie, tak samo jak zbrodnie wojenne, nie powinny podlegać przedawnieniu.

    Odpowiedz
  • xxJP3J(2016-03-19 05:06) Zgłoś naruszenie 40

    ZUS to chore przedsiębiorstwo mam skończone studia, pracowałem jako pracownik umysłowy i niestety renty nie dostałem. Proszę mi pokazać kogoś co ma rentę? Na komisji lekarskiej w Krakowie lekarz orzecznik ZUS pochwalił mi się że jak długo tu pracuje NIGDY inżynierowi , pracownikowi umysłowemu nie dal renty!! Jestem chory na cukrzycę typ 2 jestem po bypass, mam guza na płucu.. mam przepracowane ok 30 lat pracy skończone 63 kata.. po prostu horor.. xxJP3J

    Odpowiedz
  • Krzyś(2015-07-17 09:23) Zgłoś naruszenie 40

    Bełkot czarnej propagandy.
    Do czasu kiedy biegli orzecznicy nie będą finansowani z niezależnego żródła, oraz wysokość finansowania nie będzie zależna od ilości negatywnych ocen, to jest minimum aby coś w tym temacie się zmieniło.

    Odpowiedz
  • glodujacy(2015-07-17 19:06) Zgłoś naruszenie 41

    uwaga uwaga PO+PSL wznawiaja usmiercanie ludzi zaposrednictwem ZUS-u;tam decyduje urzednik zusu nie lekarz jest przesluchanie nie badanie ;to co pisze lekarz leczacy jest niewazne urzednik wie lepiej ;wdodatku powie ze to sa baje wiem bo stawalem na komisi urzedowej ZUSU;TAKIE jest rzazadzenie platformy mord boinaczej niewyjda z dlugu;;szpitale usmiercaja na polecenie ZUS-u to fakty;biednys do piachu

    Odpowiedz
  • Werwa(2015-07-17 09:35) Zgłoś naruszenie 30

    Nic dziwnego. ZUS tyle miliardow zl przeznaczyl na PLATNIKA ze musi teraz sobie to odbic zabierajac ludziom renty.

    Odpowiedz
  • 40-letni EMERYCI Z RENTĄ(2015-07-17 13:56) Zgłoś naruszenie 31

    tak wyglada ZUS dla cywili.mundurówka ma swoje komisje,tam KAŻDY 40 letni emeryt dostaje rentę, na hemoroidy w d..na depresję, na pypeć w nosie, chory 40-letni kręgosłup, spracowane ręce..poważnie..Oto III RP z uprzywilejowanymi Polakami - mundurówka, sędziowie, prokuratorzy...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prus(2015-07-18 12:24) Zgłoś naruszenie 30

    Okazuje się że te naście miliardów zł sprzed paru lat w NFZ, miały jednak swoje pokrycie a nie były tzw "znaleźnym". No i teraz trzeba jakość z tego wyjść. Jak wyjść, wiadomo. Przez gęste sito.

    Odpowiedz
  • Mikos(2015-07-17 10:22) Zgłoś naruszenie 30

    A ja się pytam. Kiedy Państwo Polskie przestanie okradać swoich obywateli. Skoro rencistów ubywa, z budrzetu idzie coraz mniej kasy na wypłacane świadczenia. To dlaczego płacimy dalej tak wysokie składki rentowe??? Albo zmniejszcie składkę rentową, albo częćć składki niech przejdzie na poczet emerytury. Skoro przyszłe emerytury maja byc tak niskie to zamiast co roku podnosić składkę eperytalną przeksięgujcie część składki rentowej jako składka emerytalna.

    Odpowiedz
  • rencista(2015-07-17 11:36) Zgłoś naruszenie 22

    muszą zaoszczędzić na rentach, aby było za co zapłacić Rodowiczce za letnie koncerty

    Odpowiedz
  • Ada(2015-07-17 15:35) Zgłoś naruszenie 20

    Polacy chcą pracować? Uśmiałam się jak norka. Tylko w Polsce jest jednostka chorobowa zwana ciążą. Jeszcze panienka nie wie , że jest w ciąży a już ma zwolnienie lekarskie. Co drugi rencista całkowicie niezdolny do pracy pracuje . Mój sąsiad z orzeczeniem całkowitej niezdolności do pracy pracuje na czarno przy remontach mieszkań i takich przykładów można mnożyć bo są nagminne. To sito powinno się jeszcze bardziej zagęścić, żeby osoby które faktycznie nie są zdolne do pracy miały wyższe renty a wszystkich leni i obiboków z systemu wyrzucić.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • CHORE PRZEPISY(2015-07-17 09:15) Zgłoś naruszenie 21

    JAK to jest ,moja znajoma otrzymała orzeczenie z 1 gr.RAK niestety nie otrzymuje renty po 21 l.pracy dlatego gdyz w ost.5 lat ma zaledwie 3 .a co gorsze nie otrzymuje tez zasiłku z PUP gdyż ma nie zdolność do pracy,KTO ZNA USTAWĘ ABY DOSTAŁA RENTE? Zastanawiam się jaki kosz należy jej podstawić na smieci segregowane cz nie? segregacja zaczyna się już w ZUS,

    Odpowiedz
  • Viator(2015-07-17 11:28) Zgłoś naruszenie 20

    Gęste sito służy do robienia przecierów

    Odpowiedz
  • kasi(2015-07-17 11:49) Zgłoś naruszenie 21

    czy to prawda , ze ZUS to bankrupt ? -w dlugim terminie.

    Odpowiedz
  • glodujacy(2015-07-17 19:12) Zgłoś naruszenie 24

    rzad od 8-lat mordowal i morduje to widac bardzo dobrze PO+PSL zwlaszcza piechocinski syn chitlera fasysty ;zdrajca narodu polskiego;kleka przsiega w dodatku falszywie judasz ;wyslannik zzr oszust;

    Odpowiedz