PPK nie takie dobrowolne. Oto lista zastrzeżeń związków i pracodawców

autor: Bożena Wiktorowska19.03.2018, 07:55; Aktualizacja: 24.04.2018, 12:56
Organizacje pracodawców krytykują także pomysł karania płatników składek.

Organizacje pracodawców krytykują także pomysł karania płatników składek.źródło: ShutterStock

Związki zawodowe i pracodawcy nie zostawili suchej nitki na rządowym projekcie o utworzeniu PPK. Każdy z innego powodu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • kasa Ich swierzbi ale nie ICh--inspektor Pracy(2018-03-19 10:53) Zgłoś naruszenie 190

  ....Kolejny skok na kase przez kolejnych oszustów i zlodziei którzy z faktycznego przymusu czynia rzekomo dobrowolne. Posłuchajcie złodzieje którzy zamierzacie zarządzać tym przymusem. Jeżeli Wy mozecie ta kase potencjalnie przerąbać na wlasne cele i płace waszymi sposobami to kazdy z nas moze ją rownie dobrze przepić z ulga dla naszej psychiki a to oznacza że wasza troska jest nie potrzebna. Lepiej zwróćcie kase do ZUSu z prywatyzacji a niep...rdo... że dzieci na nas maja robić gdyż my na swoje emerytury pracujuąc od nierzadko 15 r zycia także w soboty i swieta oraz w szkodliwych i nieb warunkach pracy z których nas ustawa pomostowa okradliście aż za duzo odłożyliśmy.

  Odpowiedz
 • w imie Ich zysków.(2018-03-19 10:51) Zgłoś naruszenie 150

  i znowu kolejni liczą na latwa kase którą roztrwonią lub rozkradną.

  Odpowiedz
 • Kuba(2018-03-19 12:48) Zgłoś naruszenie 105

  ......Udowodnijcie Mi ,że te pieniądze sa Wasze, "Donald Tusk"............... Dopóki nie zobacze go zakutego w kajdanki ,zatrudnionego w kamieniołomach przy niebezpiecznych i szkodliwych warunkach pracy takich jak promieniowanie radioaktywne,rtęć ,cisnienia ,napięcia ,pyły wybuchowe itp, dopóki tego wandala,nieroba zyciowego i cwaniaczka robiacego burdy na stadionach i cpającego, gdy inni pracowali od młodych lat a bezczelnie mówiącego tym Innym "cieszcie sie że mieliście prace"nie zobacze tyrającego w kajdankach -w zadne Państwo nie uwierzę. I POmyśleć że to byd..le ma prawo do emerytury w wieku 60 lat i to my Polacy mamy ja mu finansować.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • TvKB(2018-03-19 11:07) Zgłoś naruszenie 71

  Błędem jest przekazanie ubezpieczenia emerytalnego w ręce instytucji prawa prywatnego, gdyż koszty obsługi będą o wiele wyższe od kosztów państwowego ZUS-u, nie wspominając już o ryzyku bankrutctwa, które, w przeciwieństwie do instytucji prawa prywatnego, państwowej instytucji ZUS nie grozi, gdyż państwo z reguły nie bankrutuje, mając zawsze możliwości podniesienia podatków i całkiem inny rating kredytowy niż prywatne instytucje. Jeżeli państwo odda większość swoich zobowiązań w ręce prywatne, wówczas usprawiedliwione będzie pytanie obywateli, po co nam takie państwo.

  Odpowiedz
 • Autor(2018-03-19 12:09) Zgłoś naruszenie 70

  Dokładnie tak jest jak piszą komentatorzy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane