Ustalenie kapitału początowego: ZUS przyjmie każdy oryginał

autor: Bożena Wiktorowska28.02.2018, 07:14; Aktualizacja: 28.02.2018, 07:42
ZUS może przyjąć zaświadczenie dotyczące zatrudnienia lub zarobków wydane przez upoważniony podmiot, czyli przez pracodawcę lub jego następcę prawnego.

ZUS może przyjąć zaświadczenie dotyczące zatrudnienia lub zarobków wydane przez upoważniony podmiot, czyli przez pracodawcę lub jego następcę prawnego.źródło: ShutterStock

- Do ustalania wysokości emerytury lub kapitału początkowego przyjmujemy wyłącznie oryginalne dokumenty lub kopie poświadczone przez pracownika archiwum upoważnionego do przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej - mówi Dorota Bieniasz, członek rady nadzorczej ZUS nadzorujący pion świadczeń i orzecznictwa

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • h(2018-03-01 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Pue

    Odpowiedz
  • pue(2018-03-01 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Zus pu e

    Odpowiedz
  • akt(2018-03-01 15:16) Zgłoś naruszenie 21

    Tylko by chcieli, a dać to ni ma komu, jeszcze kutwa wyprasmowane by chcieli w segregatorźe akta, co to za jakiś koszmarny sen, widzą, obserwują to na komp, wiedźą dobrze co się komu należy i ile, to bawią się w kotka i myśźkę, czytaj, skłaadanie wniosku, po to bo to nie ma emeryt co już z czasem wolnym zrobić tylko ustawy śledzić i latać do was, uhhh, ,,,nie mile byłoby to zaskoczyć samemu????, no ale to też sprawa państwa, bo oni przepisy, przepisy trzymają jak płot i wiadomo nic nie zdziała ich magia :),,, dziś nowa kwota bazowa, czuwaj wiaro.

    Odpowiedz
  • oj(2018-03-01 14:53) Zgłoś naruszenie 10

    Kłemio, oj kłemio

    Odpowiedz
  • emerytka z czerwca 2014(2018-03-01 11:43) Zgłoś naruszenie 171

    A jak się mają zapewnienie tej pani do faktu utrzymywania w poprzednich latach w tajemnicy czerwcowej waloryzacji kapitału i składek. Złozyłam wniosek o emeryturę w czerwcu 2014 i ZUS jako instytucja publiczna, której płaciłąm 40 lat składki na emeryture nie uznał za zasadne poinformowania o niekorzystnej metodzie waloryzacji. Obecnie prezesa Kaczynskiego gorliwie poinformowano o tym przeliczeniu dotyczącym jego emerytury,które nie wynika z ustawy tylko z błędnego postepowania ZUS. A wiceminister Marcin Zieleniewski ,który jest autorem tego niesprawiedliwego sposobu przeliczenia cynicznie teraz wyjaśnia, ze każdy mógł wybrać miesiąc przejścia na emeryturę. Faktycznie Amber Gold to jest fraszka przy metodach ZUS okradania tysięcy ludzi.

    Odpowiedz
  • sos(2018-03-01 09:01) Zgłoś naruszenie 121

    cyt"Zgodnie z prawem nie możemy zwiększyć wysokości emerytury bez formalnego wniosku ubezpieczonego".Tak teraz jest wszystko na wniosek.A poprzednio i nawet za "KOMUNY" wszystko załatwiał ZUS z urzędu..Teraz po tej zmianie ZUS zarabia wielkie pieniądze a ubezpieczeni tracą.

    Odpowiedz
  • as(2018-03-01 04:14) Zgłoś naruszenie 100

    a gdzie byla pani autorka artykułu jak nasi wybrani przedstawiciele chba typu buzek dama naszej polityki i watykanu kazali zniszczyc dokumenty - karty pracy i zadne archiwum nie ma do roku 79 a od roku 80 to ja mam w ksiazece zdrowia wpisy jakie sa ale sa a to ze za Gierka sie dobrze zarabialo np. huta katowice to przepadło i co pani na taki stan powie, w zusie oszukuja kazdego to amber gold tylko forma inna ja dwa lata sie woziłem z nimi bo ustawy nie solidne napisane i nie wszystkie warianty sa rozpracowane a sady sa za zusem i rozszygaja czy na świadectwie jest kropka czy przecinek

    Odpowiedz
  • Zybi.(2018-02-28 23:43) Zgłoś naruszenie 50

    Paranoja! Członek Rady Nadzorczej sprawuje nadzór operacyjny??? A gdzie zarząd - organ wykonawczy? Kompletne pomieszanie kompetencji. Degrengolada. Torpedowanie odpowiedzialności i organizacji. Szkoda. Ale jacy ludzie, takie wyniki.

    Odpowiedz