Polityka oświatowa 2016/2017: Szkoła ma wychowywać. Dyrektorów dopilnują nowi kuratorzy

autor: Anna Wittenberg08.08.2016, 07:25; Aktualizacja: 12.08.2016, 12:24

Kształtowanie postaw i wychowanie do wartości – to jeden z głównych kierunków polityki oświatowej państwa na przyszły rok.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • Agata(2016-11-16 14:44) Zgłoś naruszenie 10

    Wartosci hm... to jest kwestia wzgledna. Szkola prywatna, do ktorej chodza moje dzieci uczy wartosci nawet od zewnatrz. Dzieci chodza do szkoly w mundurkach, z wyszywanym logo szkoly (od bardeli.pl), w szkole kladzie sie nacisk na to, ze dzieci sa rowne, stroj nie ma swiadczyc o statusie spolecznym. I na takich podstawach powinno sie opierac wychowanie.. Pozniej dopiero wiedza.

    Odpowiedz
  • mat(2016-09-25 08:32) Zgłoś naruszenie 10

    Za 80 zł dodatek za wychowanie zart

    Odpowiedz
  • Marian(2016-09-24 16:13) Zgłoś naruszenie 11

    Jedynym sposobem na uzdrowienie polskiej edukacji jest doprowadzenie do tego,ażeby w szkołach wszystkich szczebli funkcje dyrektora albo wicedyrektora pełnili duchowni lub siostry zakonne z przygotowaniem pedagogicznym.

    Odpowiedz
  • Wychowawca(2016-09-23 08:32) Zgłoś naruszenie 10

    Wysłannicy kuratoriów sprawdzą w wybranych placówkach, czy w każdej szkole, przedszkolu jest nauczyciel w s p o m a g a j ą c y ...miał być od 1 stycznia 2016 a nie tylko w szkołach ( przedszkolach) integracyjnych położonych na obrzeżach miast......

    Odpowiedz
  • Jeny(2016-09-21 21:01) Zgłoś naruszenie 11

    TO JEST CHORY KRAJ I TAKIM POZOSTANIE.

    Odpowiedz
  • Stary belfer(2016-09-11 19:00) Zgłoś naruszenie 42

    Pani Minister ! ..."Ale to już było..." Ministrem się bywa. Będzie się Pani wstydzić, tego co Pani czyni Oświacie.

    Odpowiedz
  • sn(2016-09-10 13:34) Zgłoś naruszenie 73

    Szanowne MEN- NIK- Bezpieczeństwo- to również dobre warunki dowozu dzieci do szkoły (wysadzanie przekazywania szkole i odbioru ich po lekcjach ) też autami rodziców ,dziadków itp. Nie na ulicy obok szkoły wysadzanie ,gdzie panuje duży ruch (rano) i jest niebezpiecznie , a nauczyciele admin.szkoły swoimi autami , blokuje przed budynkiem miejsca parkingowe,ustawia szlabany .Dobrze, aby nowi kuratorzy ,UG/M /UD wzięli się za tą sprawę !!!. n/wym.kom. DGP170/ NIK: Gminy organizujące dowóz dzieci do szkół nie zapewniały dostatecznego poziomu bezpieczeństwa.02.09.2016, 9:46; Aktualizacja: 02.09.2016, 19:47. Info dla MEN .Zagrożenie bezpieczeństwa, wywołuje dla dzieci i rodziców(dziadków też wożą autami) nie przystosowanie terenów, placów, dróg przy szkołach, przedszkolach, żłobkach dla dowożenia dzieci rano i odbioru po pracy. Brak na terenie szkoły, przedszkola, żłobka lub przy niej na drodze ,zatok dla aut przywożących dzieci (zetknąłem się też dobrym przykładem przy Sz.Podst. na Mokotowie ,gdzie w projekcie budowlanym modernizacji przewidziano w terenie przy szkole 35 miejsc dla aut rodziców) .Rodzice przywożąc rano dzieci muszą chociaż na chwilę pozostawić auto w godz.7.oo. - 9.oo (mieć miejsca wyznaczone dla tych aut odpowiednią ilość ,bo często zajmują te miejsca na terenie placówki auta nauczycieli, admin.) w zatoce parkingowej przewidzianej przy placówce, aby dalej zawieźć drugie dziecko do innej placówki i zdążyć jeszcze do pracy na godz.8.00. Placówki te tego nie zapewniają chociaż rano jest dostarczane autami ok.100 małych dzieci na godz.7-9.00. Powinno być przynajmniej ok.35 % miejsc np. 35 parkingowych (na rano 7-9.oo i po południu g.15-17.oo) . Niech cały nadzór MEN,UG/M ,Dyrekcje placówek, przyjrzy się temu problemowi ,bo rodzice rano przy tych placówkach przeżywają horror, stres totalny , płacz małych dzieci itp , a straż miejska ,policja w W-wie nakłada mandaty, za byle gdzie stanięcie przy ulicy. To cierpienie jest z winy nie dostosowania przez decydentów władz UG/M , inwestorów, właścicieli obiektów , planu sytuacyjnego do potrzeb parkowania aut na terenie placówki. Bo ulice zatoki zapchane są autami pobliskich mieszkańców, którzy w części przy i pod blokami nie mają garaży, blokują miejsca przy ulicach, obok placówek oświaty np. Sz.Podst. ul. Aspekt w Warszawie-nie zapewnia na placu szkoły miejsc dla aut rodziców-zamyka bramę, to ostatnio jeszcze postawiła słupki po bokach wjazdu do terenu szkoły, przedszkole ul. Brązownicza. Liczymy NOWA WŁADZO ,że kierownictwo energicznie MEN,UG/M ,UD W-wa Bielany , placówek zadba o to, aby szkoła i jej otoczenie było funkcjonalnie bezpieczne (przepisy bud.pożarowe,drogowe ,BHP itp) . Placówka , aby była przyjazna , wszyscy którzy ,muszą tam przybywać nie znosili gehenny. Oczekujemy na dobre, mądre rządy władzy.

    Odpowiedz
  • Gość 1(2016-09-07 10:59) Zgłoś naruszenie 71

    No to będzie jak w Korei Północnej. Na głównego kuratora proponuje Kim Dzong Una.

    Odpowiedz
  • mabel(2016-08-21 17:56) Zgłoś naruszenie 71

    "Do wartości" wychowuje swoją osobistą postawą każdy nauczyciel.ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.Nie będzie mógł przekazywać wartości narzuconych mu przez administracje oświatową jeśli sam ich nie uznaje.I oto mamy gotową "klauzulę sumienia"w oświacie. Wystarczyło dodać do słowa "wartości" slowo "humanistyczne" i było by znacznie lepiej.Pozostawianie wartości bez ich określenia jest zabiegiem politycznym,który pozwala na dowolną manipulację.Także na karanie za cokolwiek.

    Odpowiedz
  • dk(2016-08-14 13:58) Zgłoś naruszenie 212

    od wychowywania to jest matka i ojciec a nie szkoła!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Izabela(2016-08-11 12:07) Zgłoś naruszenie 176

    Szkoła wychowuje, rodzice nauczają - no bo szkoła wychowuje - naprawdę bardzo dobry porządek spraw! Cofamy się do średniowiecza. Jak ze wszystkim w obecnej chwili. Dno

    Odpowiedz
  • Beata(2016-08-09 11:44) Zgłoś naruszenie 248

    To co proponuje MEN to system feudalny, jest pan i jest wasal.Gdzie tu miejsce dla wolności, dla autorskich programów. Grupy klasowe są różne, mają swoje specyficzne potrzeby, które wychowawca powinien odpowiednio zdiagnozować i zastosować w taki sposób, aby nauczyć przede wszystkim komunikacji i szacunku. Czy wykształcony nauczyciel, który realizuje podstawę programową potrzebuje sztywnych wytycznych ministerstwa?Nie! Mądry nauczyciel potrafi wytyczne dostosować do grupy, z którą pracuje. Tyle lat pracy pójdzie na marne. Nie wyobrażam sobie powrotu do uczenia z podręczników jedynie słusznych, to jest absurdalna sytuacja. Świat Orwella wiecznie żywy...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ula(2016-08-08 10:29) Zgłoś naruszenie 426

    OBOWIĄZKOWY WOLONTARIAT!!!!????? Przecież to wypacza ideę wolontariatu. Wszystko zniszczą.

    Odpowiedz
  • Hańba ci moja ojczyzno(2016-08-08 08:34) Zgłoś naruszenie 339

    Jednym słowem D O N O S I C I E L S T W O to najważniejsze pisdowskie "wartosci" jakie trzeba wpajać od poczecia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz