statystyki

UJ: Uniwersytet Jakości. Wysokiej

autor: Anna Wittenberg23.06.2015, 07:50; Aktualizacja: 23.06.2015, 08:28
Markę szkoły ankietowani oceniali w pięciu wymiarach.

Markę szkoły ankietowani oceniali w pięciu wymiarach.źródło: ShutterStock

Marka uczelni stała się narzędziem w walce o studenta – konstatują badacze. Te szkoły, które będą potrafiły ją umiejętnie zbudować i wykorzystywać w grze rynkowej, nie muszą się obawiać skutków niżu demograficznego.

Uniwersytet Jagielloński zwyciężył w zestawieniu Premium Brand. To prowadzony od dekady ogólnopolski projekt badawczy sprawdzający, jakie marki cieszą się najlepszą reputacją wśród Polaków. Badacze nie przyglądają się jedynie przedsiębiorstwom. W tym roku przeanalizowali także reputację szkół wyższych.

Koźmiński i SWPS w ogonie wyścigu

Markę szkoły ankietowani oceniali w pięciu wymiarach – prestiżu, czyli tego, czy na uczelni można polegać, referencji (czy można polecić ją znajomym), atmosfery wokół niej (czy media piszą o niej dobrze, czy źle), CSR (czy bierze pod uwagę dobro otoczenia) oraz perspektyw zawodowych (czy kojarzy się z szansą na dobrą pracę). Na podstawie uzyskanych w odpowiedziach ankietowanych wskaźników każdej uczelni przyznano punkty. Uniwersytet Jagielloński uzyskał ich 74, zaraz za nim, z wynikiem po 71 pkt, uplasowały się Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Szkoła Główna Handlowa. Jedyne dwie uczelnie niepubliczne, które badacze brali pod uwagę – Akademia Leona Koźmińskiego oraz SWPS – znalazły się na końcu rankingu. Lądując na ostatniej, 20. pozycji, zamknął go Uniwersytet Rzeszowski.

Sprzedajemy wam obietnicę pomyślności


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane