statystyki

Jak otrzymać dotację z programu „Maluch”

autor: Michalina Topolewska27.02.2015, 16:00; Aktualizacja: 27.02.2015, 16:21
Pingwin rządzi

Do 11 marca właściciele prywatnych placówek mogą składać wnioski o dofinansowanie do ich bieżącego funkcjonowania.źródło: ShutterStock

Do 11 marca właściciele prywatnych placówek mogą składać wnioski o dofinansowanie do ich bieżącego funkcjonowania. Dostaną nie więcej niż 400 zł miesięcznie na dziecko.

Czy są dotacje dla prywatnych żłobków

Pani Ewa prowadzi żłobek dla 30 dzieci. W ubiegłym roku złożyła ofertę w konkursie „Maluch” i otrzymała dofinansowanie do miesięcznych kosztów funkcjonowania placówki. Czy w tym roku też może starać się o takie wsparcie?

TAK

Tegoroczna edycja programu „Maluch” składa się z czterech modułów, spośród których trzeci jest adresowany do osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, które prowadzą żłobki, kluby dziecięce lub zatrudniają dziennych opiekunów. Podmioty, których nie prowadzą gminy, mogą starać się o pieniądze na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania miejsc opieki. Przeznaczono dla nich łącznie 40 mln zł, przy czym miesięczna wysokość dotacji na dziecko wynosi maksymalnie 400 zł. Jednak kwota może się zmienić, ponieważ jej ostateczna wysokość będzie zależała od tego, ile dzieci zgłoszą właściciele placówek, oraz od tego, czy w innych modułach konkursu, np. skierowanego do gmin, zostaną niewykorzystane pieniądze (na cały konkurs jest przewidzianych 151 mln zł). W takich sytuacjach Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej może bowiem przesuwać środki pomiędzy poszczególnymi modułami i modyfikować wysokość wsparcia.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane