Najpopularniejsze kierunki studiów 2013/2014

09.10.2013, 14:07; Aktualizacja: 29.10.2013, 09:35
Popularne kierunki studiów 2013/2014

Popularne kierunki studiów 2013/2014źródło: DGP

Ponad 30 tys. osób chciało studiować informatykę. 45 kandydatów walczyło o jeden indeks na kryminologii - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało dane na temat rekrutacji w roku akademickim 2013/2014.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • trikolor(2015-05-17 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    Niezłe jaja, teraz wszyscy idą na informatyke i politechniki, a za 3 lata już będzie po tym bezrobocie. cieszę się że ide w innym kierunku, wybrałem wyższą szkołę bezpieczeństwa, mają zarąbiste promocje i cały czas jest rekrutacja

    Odpowiedz
  • ksawery(2014-12-31 00:19) Zgłoś naruszenie 00

    studia są potrzebne tylko trzeba wybrać rozsadnie, mi sie udało dokonac własciwego wyboru, wyzsza szkola bezpieczesntwa okazała się przepustką do kariery w słuzbach mundurowych

    Odpowiedz
  • Ada(2014-09-19 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Wszechnica Polska to strzał w 10 tkę ! Moja siostra ukończyła uczelnię pół roku temu i jest mega zadowolona. Szereg kierunków do wyboru także każdy znajdzie coś dla siebie, a bardzo dobrze doświadczona praktycznie kadra wykładowców robi ogromne wrażenie. Dodatkowo dla nowych mieszkańców Warszawy mam super news, bo WP mieści się w Pałacu Nauki i Kultury, a więc w samym centrum co stanowi duży komfort jeśli chodzi o dojazdy. Polecam !!!

    Odpowiedz
  • tomasz kałwa(2014-08-29 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Pomyślcie i darujcie sobie kierunki teoretycznie zamawiane i super oblegane, bo po nich za kilka lat bedzie totalne bezrobocie. Teraz wszyscy na to ida i co potem? Polecam studia praktyczne, a takie skonczylem ponad rok temu na wyzszej szkole bezpieczenstwa, kierunek Bezpieczenstwo Narodowe, pół roku później dostałem robote w służbach mundurowych. takie sa fakty.BW studiowałem w gdansku. Praca tylko na stałe a nie ta ciągło niepewność

    Odpowiedz
  • ambroziak(2014-05-04 22:18) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie najpopularniejsze kierunki studiów wcale nie dają gwarancji, że będzie po nich praca. Czasami wręcz przeciwnie, bo rynek pracy staje się przepełniony. Czasami lepiej postawić na kierunki niszowe. Kilku moich znajomych studiowało Nawigację na Akademii Morskiej w Szczecinie i naprawdę nieźle im się powodzi. Wszyscy pracują w zawodzie, jeden z nich kontynuuje pracę naukową.

    Odpowiedz
  • Antoni Kosiba(2013-10-15 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Jak się gada z obecnymi "inżynierami" oraz studentami politechnik, to tak jakby się rozmawiało z osobami opóźnionymi umysłowo.

    Odpowiedz
  • achilles(2013-10-14 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    a cóż dziś znaczą te studia ? prawda jest taka, że te uczelnie wypuszczają z tytułami ludzi, którzy nie powinni ich mieć. Studia niestety nie są już tak elitarne jak kiedyś, a gdyby były to zdecydowana większość by się na nie nie dostała !

    Odpowiedz
  • Rico z UKSW(2013-10-11 18:20) Zgłoś naruszenie 00

    jak się ma świetny pomysł i szerokie zainteresowania to dostaje się bez walki - chemia rządzi!

    Odpowiedz
  • Mecht(2013-10-11 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    To tylko liczba chętnych. I tak większość pójdzie na coś innego, bo się nie dostanie i połowa odpadnie po/na pierwszym roku, kiedy odkryją, że np. na polibudzie trzeba się uczyć/coś umieć, żeby dojść do inżyniera.
    Więcej mówiłyby statystyki dotyczące osób już studiujących, np.na drugim/trzecim semestrze.

    Odpowiedz
  • spostrzegawczy(2013-10-11 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    W Judeopolonii decydującym czynnikiem przy wyborze kandydata do pracy nie są czynniki merytoryczne i wiedza ale pochodzenie - żydowskie. Polacy muszą emigrować.Rasizm w czystym wydaniu.

    Odpowiedz
  • PiS(2013-10-10 00:18) Zgłoś naruszenie 00

    W tej TV Republika jakoś wszyscy są tacy uśmiechnięci jakby byli porąbani przez Sakiewicza i Rydzyka

    Odpowiedz
  • NOWA TELEWIZJA BEZ CENZURY(2013-10-09 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    Nowa ciekawa telewizja nazywa sie : TELEWIZJAREPUBLIKA , pl -
    rzetelne przekazywanie prawdy,wydarzen,komentarze,bez cenzury.
    Przekonaj sie,przekaz innym.

    Odpowiedz
  • Kamil(2013-10-09 17:09) Zgłoś naruszenie 00

    3/4 i tak po studiach będzie bezrobotna albo nie będzie pracować w zawodzie. Przykre ale prawdziwe.

    Odpowiedz