Jaki kierunek studiów wybrać, by w 2020 roku nie być bezrobotnym

autor: Ewa Wesołowska31.05.2012, 06:45; Aktualizacja: 31.05.2012, 08:06
Osób, dla których praca jest hobby, będą poszukiwali szefowie firm już w 2020 roku.

Osób, dla których praca jest hobby, będą poszukiwali szefowie firm już w 2020 roku.źródło: ShutterStock

Czego powinno się uczyć twoje dziecko w liceum i na studiach, by za 8 – 10 lat nie powiększyło armii bezrobotnych absolwentów? Przede wszystkim tego, co sprawia mu przyjemność – wynika z raportu autorstwa naukowców z Uczelni Łazarskiego i ekspertów Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (84)

  • z(2012-05-31 07:45) Zgłoś naruszenie 00

    Odpowiedź : Żadne !

    Odpowiedz
  • soplica(2012-05-31 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Powinno uczyć się rozbijania łokciami i nabyć wiedzę z zakresu poszukiwań...zwłaszcza pleców.

    Odpowiedz
  • Michał(2012-05-31 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli potrzebne będzie to wszystko czego dzisiejsze szkoly nie uczą. Pięknie...

    Odpowiedz
  • Jezyki obce(2012-05-31 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy powinni sie uczyc jezykow obcych jak Holendrzy czy Finowie, ktorzy znaja srednio 4 .
    Dwa jezyki sasiadow: niemiecki i rosyjski plus angielski oraz dodatkowo do wyboru inny.

    Uwazam, ze nalezy zrezygnowac z lekcji religii w szkolach i to miejsce zagospodarowac lekcjami jezykow obcych.
    Wedlug mnie lekcje religii powinny odbywac sie w kosciolach, w swiatyni Boga, wspanialej architektury i zabytkow.

    Odpowiedz
  • Errata do nr 4(2012-05-31 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Wedlug mnie lekcje religii powinny odbywac sie w kosciolach, w swiatyni Boga, w miejscu wspanialej architektury i sztuki.

    Odpowiedz
  • wk... ny Polak(2012-05-31 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Jacy fachowcy/naukowcy, takie wnioski. Po 20-tu latach mieszania w edukacji doszli do tego, co dla przeciętnie inteligentnego człowieka jest jasne już od 10 lat. Gdzie są Ci, którzy na początku lat 90-tych głosili, że rynek wszystko sam wyreguluje? I co, rynek się wyregulował czy raczej wyru...ał ludzi?
    Za 5 lat będzie jak w Rosji, grupa oligarchów i kombinatorów przy korycie (ok. 5%), ci z "plecami" będą mieć pracę za lichą kasę (ok. 30%), większość będzie kombinować, pracować na czarno, kraść, itp. aby tylko przeżyć (ok. 50%), reszta to będą notoryczni/genetyczni bezrobotni i nędzarze (ok. 15%).

    Odpowiedz
  • fijara(2012-05-31 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    po co studia, lepiej się zapisać do platrofmy (tak jak kiedyś co pezetpeeru), syn tuska w ogóle nie musiał szukać pracy, to pracodawcy jego szukali - tak tłumaczył zatrudnienie w miejskiej spółce zarządzajacej lotniskiem w gdańsku

    Odpowiedz
  • biurwa(2012-05-31 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    W 2020 roku będzie w Polsce 5 mln. urzędników, zatem odpowiedź jest oczywista.

    Odpowiedz
  • ola(2012-05-31 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Recepty nie ma, bo studia niczego nie generują. Mi udało się w likę wejśc, zaczęłam zarabiać fajne pieniądze, kredyt na mieszkanie w getinie wzięłam i wszystko fajnie się kręci. A studia- one mi nic nie dały oprócz papierka

    Odpowiedz
  • glin(2012-05-31 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    to już piekarz nie potrzebny po bułki do Rosji albo Chin...ale jaja

    Odpowiedz
  • gtr(2012-05-31 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    u nos w urzędzie miasta pracuje rodzinno SAGA-nepotyzm

    Odpowiedz
  • michał(2012-05-31 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem tegorocznym absolwentem Liceum Ogólnokształcącego i muszę przyznać,że religia jest również ważnym przedmiotem co języki obce. Nie wolno tego negować. Trzeba wtłaczać od małego zasady moralne , tak aby młody człowiek nie wyrósł na krzyczącego jadem ateistę. Lepsza mądrość duchowa od mądrości intelektualnej

    Odpowiedz
  • zły(2012-05-31 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    skończyłem studia które sprawiały mi przyjemność i nie mogę od roku znaleźć pracy. Niech zakrzewska wskaże mi gdzie znajdę tę pracę ! Bardzo łatwo przychodzi pisanie takich bzdur!

    Odpowiedz
  • bb(2012-05-31 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Fachowcy z bożej łaski - jak czytam, że spadnie zapotrzebowanie na fachowców z zakresu rolnictwa, rybołówstwa i rzemiosła, to mnie dziki śmiech ogarnia. Takie same rady słyszę od mądrali przez dwadzieścia lat i co ? Wyprodukowali armię bezrobotnych. A ci, którzy nie słuchali tych mędrców mają roboty po łokcie.

    Odpowiedz
  • ,mdm(2012-05-31 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    i fryzjerek nie będzie? i krawcowych nie będzie? i kosmetyczek nie będzie? i lakierników nie będzie? to co? stłuczone samochody do rowu? głowy ogolą nam na łyso? ???
    Co za durnir piszą o takich planach? Ci sami co wyliczyli emerytury na 2060 rok.

    Odpowiedz
  • Olu, skończ z tym Getinem(2012-05-31 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    Studia oprócz wiedzy fachowej dają wartościowe doświadczenie życiowe i możliwość zdobycia wielu informacji, które trudno byłoby uzyskać gdzie indziej. Patologia na rynku pracy może mieć niewielki związek ze studiami - po prostu jakaś grupa ludzi tak organizuje naszą rzeczywistość.

    Kredyt, czy to w Getinie, czy gdziekolwiek indziej, nie daje nic oprócz zadłużenia, które latami trzeba spłacać. Zamiast reklamować bank, lepiej pochwal się jak zarabiasz, tylko mów prawdę i nie namawiaj do akwizycji i życia na kredyt.

    Odpowiedz
  • Iga(2012-05-31 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    rząd musi mieć pracę dla nich 50% emerytury to od 5 tyś., natomiast dużo ludzi zarabia najniższe wynagrodzenie to u takiego 50% 750,- zł i ciesz się że 5 lat będziesz bez pracy ,gdyż po 50 -tce nikt nie chce z toba rozmawiać.
    Natomiast w rządzie bija się o etaty i lata pracy - oni chca pracowac do 100 -wy, bo to laba niesamowita. Jedni kłóca sie, inni w sejmie spia lub wymyślaja durne ustawy i tak kasa leci., za nic nie ponoszą odpowiedzialności.

    Odpowiedz
  • Ja(2012-05-31 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    ola - żywa reklama getinu.

    Odpowiedz
  • ja(2012-05-31 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    michał - tak, wiedza o moralności i zasady na pewno dadzą Ci chleb. Będziesz ze stoickim spokojem znosił bezrobocie, bo Bóg tak chce? :)

    Odpowiedz
  • Ferdek(2012-05-31 16:04) Zgłoś naruszenie 01

    Lepiej mieć zasady, niż ich nie mieć, bo bezrobocie tak czy siak wielu musi znosić niezależnie od wspaniałości wykształcenia.

    Odpowiedz