Zmiany w systemie wynagradzania nauczycieli. Samorządy mają dość, związki nie odpuszczają

autor: Artur Radwan14.07.2020, 06:00; Aktualizacja: 14.07.2020, 07:58
Wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich jest gwarantem, że resort edukacji narodowej będzie kontynuował zmiany w systemie oświaty. W najbliższych tygodniach Dariusz Piontkowski chce spotkać się ze związkowcami i samorządowcami, aby rozmawiać o zmianach w systemie wynagradzania nauczycieli i o reformie finansowania oświaty.

Wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich jest gwarantem, że resort edukacji narodowej będzie kontynuował zmiany w systemie oświaty. W najbliższych tygodniach Dariusz Piontkowski chce spotkać się ze związkowcami i samorządowcami, aby rozmawiać o zmianach w systemie wynagradzania nauczycieli i o reformie finansowania oświaty.źródło: ShutterStock

Samorządowcy chcą, by MEN zlikwidował czternastkę dla nauczycieli, zwolnił pracowników dużych szkół ze składek do ZUS i zwiększył subwencję. Dariusz Piontkowski, uważa, że adresatem tych żądań jest resort finansów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (175)

  • ja(2020-07-29 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    już tylko chwila i wszyscy nauczyciele zasilą OPS. Wtedy pewnie będzie dla nas lepiej, bo dofinansowanie do czynszu, stypendium dla dzieci, ulga za opłaty za wywóz śmieci.

    Odpowiedz
  • do władka (2020-07-26 08:26) Zgłoś naruszenie 30

    tobie na prawdę potrzebna jest pomoc , nikt normalny nie napisze takich wynurzeń -do psychiatry nie potrzeba skierowania - specjalność tych lekarzy jest jak najbardziej w cenie, pomogą ci w dochodzeniu roszczeń za wypalenie zawodowe i tylko wtedy parę groszy ci dołożą do emerytury- to właśnie będzie ta podwyżka o której smędzisz.

    Odpowiedz
  • kreda(2020-07-26 08:01) Zgłoś naruszenie 60

    zatrudniać tylko stażystów - i tanio i efektywność większa niż u dyplomowanego ,który nic już nie robi ,bo chroni go KN - zwolnić tego się nie da,- pierwsi do gadania i to w każdym temacie, a płacić trzeba .Jeśli n-l na forach szuka rady, jak czmychnąć z oświaty to macie jak na patelni - jak uczy nasze dzieci? Aby od ferii do ferii a rodzic jak chce mieć geniusza (90%) to podstawę programową w rękę i lecimy , a n-l sam się wyżywi.

    Odpowiedz
  • A.Totm.(2020-07-24 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    A może ZNP lub inny związek pozwałby redaktora za szerzenie nieprawdy i podburzanie do nienawiści do grupy zawodowej? Przecież to już lata jak ten pismak smaruje te swoje "artykuły". Za poprzedniej władzy było jak to po 5 tysięcy zarabiamy i inne bzdury.

    Odpowiedz
  • J.S.(2020-07-24 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Redaktorzyna Radwan znów dopuszczony do ujadania na nauczycieli. Nie ma 14 pensji dla nauczycieli. Przez tyle lat pisania i oświacie, to już chyba każdy głupek powinien to odkryć. Widocznie "redaktorowi" płacą za powtarzanie tych idiotyzmów.

    Odpowiedz
  • Szwed(2020-07-23 12:50) Zgłoś naruszenie 01

    To jest skandal zamiast miliony rozdawać za nieróbstwo rządzących może w końcu przywrócić godne płacę nauczycielom!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krzysztof - nauczyciel(2020-07-23 09:00) Zgłoś naruszenie 10

    Panie Redaktorze...proszę o uściślenie pojęć...w tym miejscu wypadałoby...w oświacie nie ma 14 - stki.

    Odpowiedz
  • ewa(2020-07-22 15:50) Zgłoś naruszenie 10

    Dlaczego nigdy nie dostałam?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Larenia(2020-07-21 16:50) Zgłoś naruszenie 10

    Chodzi chyba o dodatek wyrównawczy, który jest od lat, ale tylko dla niektórych nauczycieli.

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2020-07-20 17:13) Zgłoś naruszenie 10

    Od 17 lat w zawodzie. 14 -tki nie widziałam na oczy ale super ze chodziaz w nazwnictwie istnieje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tedi(2020-07-16 22:20) Zgłoś naruszenie 34

    Tak jest, zlikwidować czternastą pensję, piętnastą i szesnastą. Zaszaleję - zlikwidować też dwudziestą ! Kto i dlaczego takie brednie wypisuje - nie wiem , dlaczego też nie wiem ale się domyślam. Wybory się skończyły. należy znaleźć nowy cel ataku - nie ma lepszego jak nauczyciele ! Walmy w nich !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Monika(2020-07-16 10:02) Zgłoś naruszenie 26

    Widzę, że większość nauczycieli pisze. Powołajmy stowarzyszenie i odzyskajmy nasze 14 w sądzie. Taka suma... U mnie za 30 lat pracy. Nareszcie jakas porządną kasa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bb(2020-07-16 08:45) Zgłoś naruszenie 90

    Minister już ogłosił piorytety jakie będą obowiązywać od września w szkołach, już nie mogę się doczekać

    Odpowiedz
  • Przyjaciel(2020-07-16 00:21) Zgłoś naruszenie 10

    39 lat w zawodzie , nareszcie 14 z wyrownaniem

    Odpowiedz
  • Gabi(2020-07-15 20:44) Zgłoś naruszenie 10

    Mam 20 lat pracy i żadnej 14 jeszcze nie dostałam...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Andzia (2020-07-15 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nigdy NIE OTRZYMAŁAM czternastki 😃

    Odpowiedz
  • Andzia (2020-07-15 18:21) Zgłoś naruszenie 02

    Nie dostałam nigdy czternastki 😃

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Będę w barze grać... mlecznym(2020-07-15 18:05) Zgłoś naruszenie 36

    Hahaha! Od ponad 10 lat żadnych zastępst czy choćby jednej godziny ponadwymiarowej. 33 lata w zawodzie nauczyciela, muzyki. Ale cóż to za przedmiot! Wszystkie imprezy obstawiam plus prowadzenie chóru, zespołu instrumentalnrgo. W ostatnim roku zakupiłam instrument, z własnych środków, a co tam...to tylko 900 zł. Nagroda trafia mi się się gdy się przebiję przez gąszcz lizodusptwa. Przyzwyczaiłam wszystkich do tego, że potrafię i daję...bynajmniej nie to, co macie na myśli... Finansowanie mojej własnej pracy to codzienność. Ale nikt nie wyrobi mnie w miesięcznice, przygotowywanie dzieci do występów przed pomnikami postawionymi w ostatnich latach czy pochód pastuszkow i króli by zrobić sztuczny tłok na to święto. Moje roczne dochody to mniej niż jedną nagroda, którą sobie w Warszawce PIS rozdaje. Bycie nauczycielem w tym kraju to bycie ośmieszanym publicznie. Szczucie jednych na drugich stało się normą oby tylko odwrócić uwagę od istotnych spraw. Itd...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • konkret(2020-07-15 17:04) Zgłoś naruszenie 10

    Samorząd, który jest zobowiązany do wypłaty wyrównawczej nauczycielom / to nie czternastka/ powinny być natychmiast ukarane, ponieważ zaniżyły bieżące wynagrodzenia nauczycieli.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Agga(2020-07-15 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    U nas kiedyś były 14, ale jakieś 3 lata temu gmina powiedziała, że są zlikwidowane i nikt nie dostawał. A tu nagle dowiaduję się, że się należą. Chcą zabrać coś czego nikt już pewnie dawno nie dostaje?

    Odpowiedz