Piontkowski: Zdalna nauka w szkole nie zniknie [WYWIAD]

autor: Artur Radwan08.07.2020, 06:01; Aktualizacja: 08.07.2020, 07:39
Na średnie wynagrodzenie nauczycieli składa się wiele dodatków, które nie wszyscy otrzymują. Mnie zależy na tym, aby pensja zasadnicza odpowiadała średniej krajowej - mówi szef MEN Dariusz Piontkowski

Na średnie wynagrodzenie nauczycieli składa się wiele dodatków, które nie wszyscy otrzymują. Mnie zależy na tym, aby pensja zasadnicza odpowiadała średniej krajowej - mówi szef MEN Dariusz Piontkowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Artur Reszko

Rozważamy zdalną edukację nawet przy stacjonarnym kształceniu – w sytuacjach nadzwyczajnych i gdy dziecko jest długo chore - mówi minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (72)

  • Joanna (2020-07-08 09:14) Zgłoś naruszenie 1225

    6000tys.zł brutto ma nauczyciel dyplomowany? To ciekawe bo jestem nauczycielem i takiej stawki jeszcze nie widziałam w życiu!!

    Pokaż odpowiedzi (13)Odpowiedz
  • Gośka(2020-07-08 09:04) Zgłoś naruszenie 999

    Nie tylko uczniowie potrzebują dostępu do komputerów i interenetu w ramach zdalnego nauczania, nauczyciele również. Ja na swoim sprzęcie pracować zdalnie więcej nie będę.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Ewa(2020-07-08 10:19) Zgłoś naruszenie 904

    C zternastka?! Dla nauczycieli??? Od kiedy jest płacona? Pracuję prawie 20 lat jako nauczyciel i NIGDY NIE DOSTAŁAM CZTERNASTKI. A skoro minister mówi, że czternastka jest płacona, to poproszę wypłacenie jej za wszystkie lata pracy... Brak słów...

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Ala(2020-07-08 12:37) Zgłoś naruszenie 734

    Mam dość pracy na własnym sprzęcie,noszenia do szkoły własnych głośników, pisaków do tablic, szukania pieniędzy na nagrody w konkursach ,kserowania w domu.Pracy 24 godzinnej bo rodzice piszą i dzwonią do późnej nocy..Dojazdów do kilku szkół , papierologii,ciągłych pretensji .Chorej reformy gdzie przedmioty przyrodnicze realizowane są w wymiarze 1 godziny tygodniowo .

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jakub(2020-07-08 10:10) Zgłoś naruszenie 682

    Należy przywrócić wcześniejsze emerytury. Skoro zostały bezprawnie zabrane (przez Po) to należy zgodnie z prawem je przywrócić. Przynajmniej tym, którzy podjęli pracę w edukacji, zgodnie z umową, 30 lat pracy w zawodzie nauczyciela. Odrobinę przyzwoitości.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Madzia(2020-07-08 09:24) Zgłoś naruszenie 687

    Buahh co to jest 14? I dlaczego nikt mi jej nie wypłacał przez 5lat? :))) Podwyżki po strajku, czekaj, czekaj te 36zł??? Piontowski go home już czas :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mural(2020-07-08 11:43) Zgłoś naruszenie 651

    Z końcem sierpnia 2020 odchodzę na emeryturę, 38 lat starczy/w tym 36 w oświacie. Tyle lat obietnic od 1992 r., tylko twarze kłamców się zmieniają. I już nie będą mnie obchodzić sprawy oświaty, kto jest ministrem itp.Tylko strata nerwów, zdrowia- szkoda życia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Adam(2020-07-08 13:31) Zgłoś naruszenie 481

    Ta tzw czternastka jest wypłacana tylko tym nauczycielom i tam gdzie samorządy chcą na oświacie i nauczycielach oszczędzać, a tak naprawdę to nauczyciele mają pokrywać inne wydatki gminy ze swoich zarobków. Tam, gdzie gminy nie kombinują żadnych 14 się nie wypłaca więc proszę nie wprowadzać w błąd i jątrzyć przeciwko nauczycielom. To samo jeśli chodzi o rzekome 6 tys nauczyciela dyplomowanego. Takie zarobki są możliwe jedynie wtedy, gdy taki nauczyciel ciągnie prawie dwa etaty a jeśli tak, to nie można mówić o takich kwotach, bo zarobki to chyba powinno się podawać za etat. Nie słyszałem, żeby zarobki innych grup zawodowych podawano w ten sposób. Jak spytasz kierowcę tira ile zarabia, to odpowie, tu strzelam bo nie wiem, że zarabia 6 tys ale jak ma nadgodziny to i 10 tys wyciąga. Może nauczycieli też w końcu zaczniemy rozliczać z pensji za etat. Wtedy też odpowie, że zarabia 3 tys ale jak ma nadgodziny to i 4 tys wyciąga, a jak jeszcze pracuje w drugiej czy trzeciej szkole, to nawet 6 tys. To będzie uczciwe.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2020-07-09 09:37) Zgłoś naruszenie 231

    Nauczyciel dyplomowany ze wszystkimi dodatkami także z dodatkiem stażowym 20% zarabia za etat na rękę 3300 zł - a 1 września 2019 była obniżka pensji o 11% dla wszystkich nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych praktycznych bo zwiększono pensum z 18 do 20 godzin tygodniowo.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Karolina (2020-07-08 16:40) Zgłoś naruszenie 214

    Kto tu kłamie panie Piątkowski.

    Odpowiedz
  • Anubis(2020-07-08 10:53) Zgłoś naruszenie 1615

    Czternastki zawsze były...jest to wyrównanie do średniej pensji bodajże art.30 KN. To się tylko tak szumnie czternastką nazywa.

    Odpowiedz
  • Kasia(2020-07-09 10:43) Zgłoś naruszenie 151

    "Nie mamy czasu na zwykłe życie. Jesteśmy na progu załamania nerwowego. Codziennie wymiotuję i płaczę nie mając pewności czy sprostam temu kosmosowi wymagań. Góra nie ma zielonego pojęcia co się na dole dzieje w domach dzieci i nauczycieli jaka jest bieda."//"Badanie przeprowadzone przez Centrum Cyfrowe pokazuje z kolei, że taki stan psychiczny nauczycieli wynika również z innych przesłanek. W badaniu deklarowali, że w czasie pandemii odczuwali większy niż zwykle stres wynikający z wykonywanego zawodu i konieczność przyjmowania na siebie także frustracji uczniów i rodziców. Nauczyciele czuli się osamotnieni, negatywnie oceniani, wystawieni na niezwykle trudne warunki, bez żadnego instytucjonalnego wsparcia. Część doświadczyło z tego powodu zaburzeń psychosomatycznych.//cytaty

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Barbara(2020-07-08 14:15) Zgłoś naruszenie 135

    Czternastka to wyrównanie dla nauczycieli, którzy zarabiają poniżej średniej krajowej

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wychowawca (2020-07-09 15:00) Zgłoś naruszenie 121

    Nienormalni z MEN. Praca gorsza niż w korporacji od rana do wieczora. Zarobki uwłaczające! Co jeszcze tam wymyślą? Może pracę podczas snu?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nauczyciel(2020-07-08 12:43) Zgłoś naruszenie 940

    Ot i mamy...nauczycueli, którzy nie znają prawa...przyjre to bo wciąż narzekają, że musza się uczyć. Jednak musza się uczyć jeśli swoich praw i przywilejów nie znają

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jola(2020-07-08 10:57) Zgłoś naruszenie 916

    14 tka to nic innego jak wypracowane nadgodziny stałe lub doraźne zastępstwa jeśli ich nie było to nie otrzymasz 14_tki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • W(2020-07-08 14:19) Zgłoś naruszenie 71

    Radwan! Co??? Ty ku...o!!!!

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2020-07-08 15:58) Zgłoś naruszenie 61

    Budowaliśmy tysiące szkół - Na Tysiąclecie Państwa Polskiego .... Więc łapy precz !!!

    Odpowiedz
  • uczeń(2020-07-08 20:08) Zgłoś naruszenie 46

    Co to za minister edukacji, którego nazwisko pisane jest z błędem ortograficznym?!?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Harold(2020-07-10 05:26) Zgłoś naruszenie 20

    Dzieciaki w domu! To juz po mnie.

    Odpowiedz