statystyki

Czy można podnosić opłaty, aby zwiększyć liczbę miejsc w żłobku?

autor: Michalina Topolewska02.09.2019, 08:00; Aktualizacja: 02.09.2019, 08:03
Wojewoda dodaje też, że w uzasadnieniu uchwały podejmowanej w trybie art. 58 ust. 1 ustawy konieczne jest przedstawienie wyliczenia kosztów pobytu dzieci w placówce, składających się na opłatę.

Wojewoda dodaje też, że w uzasadnieniu uchwały podejmowanej w trybie art. 58 ust. 1 ustawy konieczne jest przedstawienie wyliczenia kosztów pobytu dzieci w placówce, składających się na opłatę.źródło: ShutterStock

Rada gminy nie może wprowadzać podwyżki opłaty za pobyt dziecka w żłobku, uzasadniając to chęcią tworzenia w nim dodatkowych miejsc. Jej kwota musi być powiązana z kosztami ponoszonymi na utrzymanie malucha w placówce.

Tak stwierdził wojewoda lubelski, który unieważnił uchwałę rady gminy Niemce w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dziecka w żłobku. Radni postanowili zmienić jej kwotę z 225 zł do 500 zł miesięcznie. Swoją decyzję uzasadniali tym, że aktualnie placówka liczy 61 miejsc, natomiast zapotrzebowanie ze strony rodziców jest znacznie większe. Dlatego określenie czesnego na poziomie 500 zł pozwoli zwiększyć liczbę miejsc w żłobku nawet do 95.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane