Niedługo epidemia zaatakuje szkoły. Nauczyciele wezmą chorobowe w czasie próbnych egzaminów

autor: Artur Radwan27.11.2018, 07:40; Aktualizacja: 27.11.2018, 12:40
Wynagrodzenia i zatrudnienie w oświacie

Wynagrodzenia i zatrudnienie w oświacieźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W grudniu, w czasie próbnego egzaminu ósmoklasistów, nauczyciele zamierzają brać chorobowe. Samorządy przygotowują plany awaryjne, żeby uczniowie nie ucierpieli.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (75)

  • Goji(2018-11-27 22:53) Zgłoś naruszenie 13

    Niech spojrzą nauczyciele na pensje pracownikow socjalnych, pracownikow MOPSow, GOPSow i ich ciężką oraz niedoceniana pracę... i moze wtedy odechce im sie strajku!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • TakaJa(2018-11-27 22:58) Zgłoś naruszenie 50

    Chciałabym tyle zarabiać. Nauczyciel mianowany, 12 lat pracy i zarabiam netto 2300 z dodatkiem stażowym i za wychowawstwo. Brutto wychodzi niewiele ponad 3200!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sasanka(2018-11-27 23:08) Zgłoś naruszenie 593

    Nietyczne ma byc pójście na zwolnienie? A czy etyczne jest olewanie nauczycieli przez rządzących i opłacanie poniżej godności? Pielęgniarki i policjanci pokazali, jak należy walczyć o swoje. NAUCZYCIELE DO DZIEŁA!!!

    Odpowiedz
  • ups(2018-11-27 23:27) Zgłoś naruszenie 473

    "Mamy sygnały, że pracownicy szkół w czasie planowanych egzaminów chcą masowo brać zwolnienia lekarskie. Mówią, że inni tak robią. Przez taką nieetyczną postawę nauczyciele mogą stracić autorytet – przestrzega Marek Pleśniar, dyrektor biura Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty." - żenada, a czy bez tego nauczyciele cieszą się autorytetem? Z tak nędznym wynagrodzeniem wszyscy począwszy od góry, skończywszy na uczniach często traktują belfrów jak sługusów albo nieudaczników życiowych, z tych co to "całe życie do szkoły". Jak nauczyciel ma wpoić wartość nauki dzieciom, skoro będąc wykształconym zarabia grosze...taką naukę uczniowie mają w d... i w pysk się śmieją z nauczycieli...

    Odpowiedz
  • OLO(2018-11-28 08:51) Zgłoś naruszenie 31

    Się ekspert wypowiedział.... Ciekawe jak Dyrektor sprawdzi czy ktoś jest chory, najwyżej sprawdzi czy jest w domu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kajka(2018-11-28 12:14) Zgłoś naruszenie 50

    Pensja nauczyciela stażysty to 1700 zł na rękę! To już tyle prawie co minimalna krajowa. Więc dlaczego Pan kłamie Panie redaktorze. Zresztą każdy może sobie znaleźć stawki na stronie internetowej ministerstwa. To jest chore żeby nauczyciel zarabiał tyle co minimalna krajowa. Pracując na kasie w sklepie mam 1000 zł więcej.

    Odpowiedz
  • Ilona Leszczyńska(2018-11-28 14:09) Zgłoś naruszenie 50

    Ja mam 30 lat stażu i zarabiam tyle samo co moi uczniowie po zawodówce czyli 2700 na rękę. Jestem nauczycielem dyplomowanym. Lubię swoją pracę nie jestem tu z przypadku.nie można uśredniać płacy nauczycieli bo w różnych miastach różnie zarabiają. U mnie w Szczecinie dodatek motywacyjny to tylko 100 zł a W Warszawie to średnio 700. Niech gazeta sprawdzi co drukuje!!!!!

    Odpowiedz
  • Agata(2018-11-28 16:46) Zgłoś naruszenie 70

    Przerażające, że są ludzie, którzy piszą takie kłamstwa i co dnia rano mogą spokojnie patrzyć w lustro. Pracuję 30 lat, jestem dyplomowana i nie widziałam takich kwot na swoim koncie. Podawanie pensji nauczycieli brutto z dodatkami, nagdodzinami, trzynastką to podawanie długości męskiego przyrodzenia wraz z kręgosłupem. Jesteśmy jedyną grupa zawodowa, która " boi się" stracić autorytet??? Proszę nie dajmy się nabierać na tego typu gadki i zastraszanie. O jakim autorytecie mowimy, o tym, że każdy ma prawo do osadzania naszej pracy bo przecież w tym kraju wszyscy znają się na edukacji ( bo byli w szkole), że obrażają nas nie tylko rodzice, ale i uczniowie a my każdorazowo pochylamy głowy i tłumaczymy się dlaczego postawiliśmy złą ocenę. Wstyd jest pisać i mówić, że nie powinniśmy walczyć o nasze wynagrodzenia. Wstyd jest straszyć konsekwencjami. Czas jest podnieść głowę i żądać godnego wynagrodzenia za pracę - tu i teraz !

    Odpowiedz
  • M(2018-11-28 18:46) Zgłoś naruszenie 30

    Co to za obrazek z wynagrodzeniem? Jestem przed mianowaniem, uczę matematyki i informatyki. Dostaję podstawy około 2000. Zróbcie wykresik "na rękę"..

    Odpowiedz
  • Spox(2018-11-29 09:23) Zgłoś naruszenie 40

    Jeszcze chwila i cudzoziemcy będą uczyć w polskich szkołach m. in. historii i polskiego. Niechaj MEN o tym pomyśli.

    Odpowiedz
  • Aaa(2018-11-29 12:15) Zgłoś naruszenie 20

    O jakim autorytecie piszecie? Dowodem na brak autoryteru jest właśnie rosnąca liczba skarg. Opiekunowie mają nauczycieli głęboko w nosie, dlatego pozwalają sobie na coraz więcej. Właśnie wspólna akcja może pokazać, że nauczyciel też człowiek i ma swoje prawa.

    Odpowiedz
  • zet(2018-12-01 19:50) Zgłoś naruszenie 10

    a etyczne jest odchodzenie od łózek lekarzy i pielęgniarek. Przewożenie ludzi ciężko chorych do innych placówek nie licząc się z ich zdrowiem. Niestety to jedyna skuteczna metoda. Tylko nauczyciel traktowany jest jak pies dostaje ochlap ma się cieszyć. Dosyć tego jak wszyscy odczują i dzieci i rodzice to może i nauczyciele dostana godziwe podwyżki.

    Odpowiedz
  • Lidia(2018-12-02 19:33) Zgłoś naruszenie 02

    Rozliczyłabym lekarzy za wystawianie lewych zwolnień najpierw policjantom teraz nauczycielom

    Odpowiedz
  • jA(2018-12-16 22:10) Zgłoś naruszenie 10

    Jestem nauczycielem dyplomowanym pracującym na 1,5 etatu plus dorabiam w drugiej szkole w soboty i takich pieniędzy łącznie nie mam!!!!!!! a chodzę już po kolanach ze zmęczenia !!!

    Odpowiedz
  • Marcus(2018-12-22 13:53) Zgłoś naruszenie 10

    Moje dzieci same się uczą, nie potrzebują żadnych korepetycji , ale są zdolne, uważają na lekcjach i są pilne.

    Odpowiedz
  • ala(2018-12-22 15:12) Zgłoś naruszenie 10

    Ludzie życie i dajcie żyć innym. Dlaczego wszyscy jesteście tacy zawistni.

    Odpowiedz
  • dyrektor szkoły(2019-01-03 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    do kkkk 3317 zł ma dyplomowany-BRUTTO

    Odpowiedz