Tak będzie wyglądał kolejny etap podwyżek dla nauczycieli. ZNP: Domagamy się 1000 zł

autor: Karolina Nowakowska16.11.2018, 17:49; Aktualizacja: 16.11.2018, 18:30
nauczyciel

Zupełnie inaczej sytuację widzi Związek Nauczycielstwa Polskiego i przypomina, że nauczyciele stażyści i kontraktowi zarabiają netto poniżej 2 tys. zł (odpowiednio 1751 zł i 1798 zł).źródło: ShutterStock

Kolejne 5 proc. – takie podwyżki od stycznia 2019 roku mają otrzymać nauczyciele. Będzie to drugi z trzech zapowiadanych etapów wzrostu wynagrodzenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (98)

  • Rozczarowany (2018-11-17 22:10) Zgłoś naruszenie 1073

    Lekarze, pielęgniarki, policjanci wszyscy wywalczyli coś poprzez zaostrzoną formę protestu. Pierwsi odeszli od łóżek, pacjentów , policjanci nie dbając o bezpieczeństwo obywateli nie pojawiali się w pracy... Tylko nauczycielom zawsze szkoda dzieci, rodziców. Pora postawić na swoim i zadbać nie o cudze ale o własne dzieci. O ich wykształcenie, przyszłość. Godnie zarabiający nauczyciel to też przykład dla uczniów. Jak mam mówić uczniom, że warto się uczyć jak skończyłem podwójne studia i dwie podyplomówki i zarabiam ledwo ponad 2 tysiące. Teraz albo nigdy !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kierownik sklepu monopolowego(2018-11-18 14:48) Zgłoś naruszenie 311

    To idźcie przyglupy do supermarketu pracowac

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Już Wszyscy Dostają !!!????(2018-11-18 15:38) Zgłoś naruszenie 01

    Hi Hi ....Policjanci sie pośpieszyli i za moment wrocą na L4 ....... bo jak byle Belfer zacznie tyle zarabiać ...to jak zyć ????

    Odpowiedz
  • Waga(2018-11-18 18:34) Zgłoś naruszenie 20

    Pani dziennikarko nie ma juz dodatku mieszkaniowego.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2018-11-18 21:08) Zgłoś naruszenie 23

    Oni dostali a my nie a tamci tez my tez chcemy , nie dość ze dostalisci gowniana podwyżkę ale zostaliście to jeszcze marudzicie , nie podoba sie ?! To rowy kopać za najniższą to sie nauczycie

    Odpowiedz
  • Gghy67(2018-11-19 11:39) Zgłoś naruszenie 60

    Wstyd byc nauczycielem. Studia mgr i 2 podypl. 10 lat pracy w zawodzie i.... 2238zl. Teraz po gimnazjum zarabia sie wiecej. Policjanci mieli ludzi w ***** i poszli na L4. Teraz czas na nas bo tylko tak rzad moze cos dac. Za te nasze pieniadze juz nie da sie wyzyc. Bez mała najnizsza krajowa

    Odpowiedz
  • Tola(2018-11-19 13:19) Zgłoś naruszenie 21

    Nic z tych strajków nie będzie. Środowisko nauczycielskie jest tak wystraszone i zmanipulowane, że nie jest zdolne do tego. Około 40 % nauczycieli to bardzo dobrzy znajomi dyrekcji i bez przerwy włażą jej w tyłek. Z tego tytułu mają dużo różnych nadgodzin, zastępstw, możliwości pracy w innej szkole, lepsze dyżury i są pierwsi do wszelakich nagród. Jakieś 20% to emeryci, pracujący nieraz na cały etat. Oni też są dobrymi znajomymi królika bo inaczej by tu nie pracowali i do tego blokują godziny dla innych. A reszta? Reszta jest do różnego wykorzystania i do szarej pracy. Oni nigdy nie dostają nagród i są ledwie tolerowani a w razie jakiegoś ruchu kadrowego są pierwsi do redukcji. Wiedzą dobrze, że nie mogą podskoczyć, bo jak podskoczą to ich tu nie będzie. Gdzie wtedy pójdą? W tej reszcie jest może 5 do 10% przeważnie młodych ludzi, którzy coś by chcieli zmienić i są nawet gotowi odejść do innej pracy w razie jakiś szykan. Ale to za mało. Strajk policjantów to był raczej taki teatrzyk dla gawiedzi. Chodziło o nastraszenie społeczeństwa brakiem policji na ulicy, bo nie chciano od razu dać podwyżek a szczególnie obniżyć podwyższony parę lat temu wiek emerytalny. Byłoby to niemile widziane przez społeczeństwo więc zagrano na taką sztuczkę. A tu kogo chcą nauczyciele nastraszyć? Uczniów, rodziców. Będą mieć ich przeciw sobie. Rodzice głowy pourywają belfrom gdy ci nie przeprowadzą egzaminów maturalnych.

    Odpowiedz
  • john(2018-11-19 14:50) Zgłoś naruszenie 22

    40 godzin w tygodniu, 26 dni urlopu i wtedy po 1 tyś jak najbardziej podwyżki się należą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • urzędnik sc(2018-11-19 20:14) Zgłoś naruszenie 30

    Nauczyciele, idźcie na zwolnienia w trakcie matur! bardzo dobry pomysł. trzymam kciuki za realizację! policjanci mogli, Wam też się należy.

    Odpowiedz
  • Ewa(2018-11-20 09:33) Zgłoś naruszenie 10

    MEN chyba zapomniał, że zabrał dodatki...

    Odpowiedz
  • obsługa(2018-11-20 09:45) Zgłoś naruszenie 11

    a co będzie jak pójdą na zwolnienia i zastrajkują kadrowe, panie od płac, intendentki, księgowe, sekretarki., kucharki i sprzątaczki.................o nich sie nie pamięta. może też strajk? wtedy na pewno nie będzie wypłat, obiadów

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ja(2018-11-20 16:30) Zgłoś naruszenie 10

    U nas władza zabroniła wypłacać pieniądze za nadgodziny. Mamy zastępstwa w ramach wolontariatu robić... Ja, Mianowany po 14 latach pracy zarabiam 2100 na rękę...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nauczycielka przedszkola (2018-11-21 15:25) Zgłoś naruszenie 10

    Te zarobki to masakra, żeby się utrzymać codziennie po pracy muszę odrabiać. Potem jestem tak zmęczona i sfrustrowana całą tą sytuacją, że żyć mi się odniechciewa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • as(2018-11-27 21:59) Zgłoś naruszenie 20

    Rząd degraduje zawód nauczyciela. Żaden dobrze uczący się uczeń nie mysli o zawodzie nauczyciela, gdyż każdy pracę zawodową wiąże z godziwym wynagrodzeniem. Nie mamy co się łudzić, że niedouczony nauczyciel, który trafi do zawodu, bo nigdzie się nie dostał ,dobrze przygotuje uczniów do egzaminów. Państwo przeznacza olbrzymie pieniądze na niekończące się reformy, drukowanie (pisanie, recenzjowanie nowych podręczników( bezpłatnych dla uczniów) podaje fikcyjne dane o zarobkach nauczycieli a nauczyciele myślą, że muszą dorobić, bo inaczej nie przeżyją do następnej wypłaty. Za 10 -15 lat z zawodu odejdą pasjonaci i wtedy obudzą się wszyscy, że zmarnowali edukację dzieci i młodzieży.

    Odpowiedz
  • dd(2018-12-20 22:09) Zgłoś naruszenie 11

    nauczyciele to zwykli roszczeniowcy,przywilejów więcej jak inne grupy,4 miesiące wolnego w roku,robota 3 godziny dziennie,i każdy po 1,5-2 etaty z zarobkiem 4,5 tys,czego wy chcecie?źle wam jeszcze?za co te podwyżki?idzcie do biedronki za 2tys i 8 godzin,26 dni urlopu..poznacie co to praca

    Odpowiedz
  • dd(2018-12-20 22:15) Zgłoś naruszenie 02

    te L4 są nielegalne,nasłać ZUS kontrole i zwalniać

    Odpowiedz
  • :)(2018-12-21 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    Taka praca jakie pieniądze - za marną kasę niech rodzice nie oczekują wysiłku

    Odpowiedz
  • Inka511(2018-12-27 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    Cz ktoś sprawdził te kwoty, przed zatwierdzeniem artykułu? Czy tylko powielił z innej strony tez z błędem. Czym sobie mianowany zasłużył że będzie zarabiać mniej niż dotychczas?

    Odpowiedz
  • as(2018-12-28 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie podwyżki nawet projektu rozporządzenia nie ma.

    Odpowiedz
  • zet(2018-12-29 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Nie będzie egzaminów po szkole podstawowej , nie będzie matur i nie będzie egzaminów po gimnazjum. Nie będzie rekrutacji do szkol średnich i na studia. Zobaczymy komu będzie do śmiechu. Wtedy i MEN i Zalewska i i rodzice pójdą po rozum do głowy., ale co nas to nauczycieli będzie obchodzić. Koniec lekceważenia nauczycieli.Albo będą godne podwyżki albo płacz i zgrzytanie zębów.

    Odpowiedz