Nauczycielowi trudniej awansować od 2018 roku

autor: Agnieszka Brzostek15.07.2018, 11:00; Aktualizacja: 07.08.2018, 19:26
nauczyciel, tablica

Ocena pracy nauczyciela jest teraz obowiązkowo przeprowadzana po zakończeniu stażu na każdy kolejny stopień awansu zawodowego.źródło: ShutterStock

Od września 2018 roku wydłużony zostanie staż na stopień nauczyciela kontraktowego oraz okresy pracy w szkole niezbędne do rozpoczęcia stażu na stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • kolo(2018-07-15 11:19) Zgłoś naruszenie 572

    W związku z tym, dłuższe będą okresy ŻENUJĄCYCH wynagrodzeń na poziomie 2400-2500zł BRUTTO jako stazysta i kontraktowy..

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Jfirhf(2018-07-16 07:45) Zgłoś naruszenie 453

    Brawo! Kolejny krok zniechęcający do tego zawodu. Nie rozumiem jednak dlaczego przy pogarszających się warunkach pracy nie obniża się wymagań, co byłoby logiczne. Po co studia? Kilka pierwszych niepewnych lat na poziomie finansów sprzątaczki, matura i chęć szczera nie wystarczy? A potem tylko zaoczny licencjat. Jaka płaca, jakie warunki, takie wymagania. Niestety oświatę ciągną zaangażowane siłaczki, zmiany wątpliwe przez kolejnych kilkanaście lat (aż stara gwardia siłaczek wymrze lu pójdzie na emeryturę.

    Odpowiedz
  • nauczycielka - 21 lat pracy(2018-07-16 23:10) Zgłoś naruszenie 401

    No dajcie spokój ... Co to jest z tymi ocenami i awansami ? Czy Ci Państwo w tym ministerstwie są normalni ?Ja pracuję w szkole 21 lat. Na szczęście boskie jestem już dyplomowana, bo jakbym miała teraz to wszystko przechodzic, to bym uciekła w te pędy ze szkoły ! No kto to widział, żeby awans 15 lat trwał i 15 lat nauczyciel robił z siebie pajaca. Bo do tego się to wszystko sprowadza. Są nauczyciele po dwóch fakultetach, po 5 studiach podyplomowych i nawet po 50-tce muszą iśc na kolejne studia, bo ciągle jakieś tam wymogi nowe. Chore, chore, chore to wszystko ... Co do nowej oceny nauczycieli, to myślę, że wielu z nas będzie to miało w d.... , bo i tak wiadomo, że tylko dwie, może trzy osoby na szkołę dostaną za ileś tam lat jakiś tam grosz. A ile zawiści przy tym będzie, no szok... co myśliciele potrafią z ludźmi zrobic ...

    Odpowiedz
  • Soundgarden(2018-07-15 18:56) Zgłoś naruszenie 195

    Do podatnik: widać że uczący ciebie ponieśli porażkę...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nauczyciel z wyboru złego(2018-08-13 00:59) Zgłoś naruszenie 140

    Nie wiem czy smiac sie, czy plakac? Po 22 latach chyba nie zakezy micna ocenie ... chca niech zwalniaja ...zbyt wiele do stracenia nie ma ... nawet czasem mysle ze byloby to wyzwaniem .... brak slow - nie rusze palcem zeby miec lepsza ocene - zwyczajnie mi sie juz nie chce...

    Odpowiedz
  • Nie (2018-08-12 12:26) Zgłoś naruszenie 140

    Pięknie. Za parę lat będą uczyć Ukraińcy, bo nauczyciel po studiach za 1800 nie pójdzie do takiej pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna(2018-08-26 14:46) Zgłoś naruszenie 60

    A co z oceną wicedyrektorów i kierowników w szkołach, nie ma zapisów odnoszących się do tej kwestii

    Odpowiedz
  • Wasz pan(2018-07-18 14:19) Zgłoś naruszenie 123

    Czyli zmniejszy się tak powszechna miernota poziomu wiedzy i umiejętności pracy z klasą i uczniem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz