Wiceminister nauki o reformie szkolnictwa: Podwyżki na uczelniach i ułatwienia dla młodych naukowców [WYWIAD]

30.03.2018, 07:40; Aktualizacja: 03.04.2018, 09:43
"Wprowadzamy mechanizm automatycznego uzyskiwania habilitacji przez osoby, które są laureatami prestiżowych grantów ERC lub innych grantów o renomie międzynarodowej. Wyobrażamy sobie, że w grę wchodzi też zdobycie najważniejszych grantów z NCN. "

"Wprowadzamy mechanizm automatycznego uzyskiwania habilitacji przez osoby, które są laureatami prestiżowych grantów ERC lub innych grantów o renomie międzynarodowej. Wyobrażamy sobie, że w grę wchodzi też zdobycie najważniejszych grantów z NCN. "źródło: ShutterStock

Doktorant będzie miesięcznie dostawał początkowo ok. 2 tys. zł, a potem 3 tys. zł netto. W czasie otrzymywania stypendium nie będzie mógł być zatrudniony w uczelni. O zmianach, jakie po reformach uczelni czekają młodych naukowców, mówi PAP wiceminister nauki Piotr Mueller.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Jan(2018-03-30 12:32) Zgłoś naruszenie 70

    Kiedy ktoś pomyśli racjonalnie, ustawa o szkolnictwie wyższym powinna być pomyślana tak aby szkolnictwo lepiej funkcjonowalo miało szansę rozwoju jak w Singapurze, dlatego teza " dla dobramlodych badacz" jest z zasadychbiona. Nowa ustawa spowoduje wiele nowych patologii, a niektóre stare zakonserwuje - np praca w wielu miejscach, umocni lokalne kliki na uniwersytetach. Nowa ustawa nie jest konsultowana że środowiskiem naukowym, jedynie z oficjalnymi organami KRASP, .... Przypomina to czasy minione komunizmu

    Odpowiedz
  • żałosne(2018-05-09 21:48) Zgłoś naruszenie 00

    pełna uznaniowość dla samych swoich! wystarczy poczytać "recenzje" z ncn aby przekonać się z jakim szambem ma się do czynienia! albo wykaz plagiatów panów rektorów, dziekanów profesorów i co z tego wynika! KTO ma oceniać i recenzować?! ci co na łopatki rozłożą każda naukę?!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane