Przychodzi baba do znachora. Przez długie kolejki do lekarzy coraz częściej korzystamy z usług uzdrowicieli

autor: Karolina Nowakowska01.02.2018, 07:00; Aktualizacja: 01.02.2018, 07:51
Zdaniem eksperta coraz częściej przez dobry stan zdrowia rozumiem mniej więcej to, co znajduje się w definicji WHO czyli ogólny dobrostan.

Zdaniem eksperta coraz częściej przez dobry stan zdrowia rozumiem mniej więcej to, co znajduje się w definicji WHO czyli ogólny dobrostan.źródło: ShutterStock

W ciągu pięciu lat podwoiła się liczba osób zajmujących się medycyną niekonwencjonalną. Tak wynika z oficjalnych danych. Szacuje się, że w szarej strefie "leczy" nawet około 100 tys. uzdrowicieli.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • chory(2018-02-01 08:52) Zgłoś naruszenie 200

    Jak jest się chorym to korzysta się ze wszystkiego co pomaga.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ?(2018-02-01 09:19) Zgłoś naruszenie 40

    z jakich źródeł wiedzy korzystała autorka tekstu?

    Odpowiedz
  • Zbyt niskie naklady na refundacje lekow(2018-02-01 09:21) Zgłoś naruszenie 81

    Nasz system finansowania zdrowia posiada wiele maloucywilizowanych punktow, ale chce zwrocic uwage na jeden, ktory dotyczy wszystkich chorych. Jest to problem zbyt niskich nakladow publicznych na refundacje lekow. W Polsce przeznacza sie na refundacje lekow ponizej 0,5% PKB czyli okolo 9 mld zl, gdy przecietnie w krajach europejskich 1% PKB. Polska powinna przeznaczac 20 mld zl rocznie na refundacje lekow. ---- Pytam: po co ma chory chodzic do lekarza, jak nie stac go na wykupienie lekow.

    Odpowiedz
  • Pytam....(2018-02-01 09:49) Zgłoś naruszenie 141

    Pytam dlaczego symboliczna Pani Choinska, ktora ma piecioro dzieci, nie ma meza , nie ma pracy, jest podwieszona wraz z dziecmi pod moja skladke zdrowotna? Dlaczego za nia i jej dzieci skladki zdrowotnej nie oplaca panstwo lub gmina? ---- Jestem zwolennikiem solidaryzmu spolecznego, ale nie do tego stopnia, aby ktos inny wyzeral mi calkowicie moja skladke i zmuszal mnie do oplacania leczenia po cenach rynkowych bez zadnej refundacji z NFZ.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Paraleczenie jest tansze(2018-02-01 10:09) Zgłoś naruszenie 40

    Uzdrowiciel, szeptucha nie wypisuja zadnych recept, ani papierowych ani e-recept. Paraleczenie jest tansze.

    Odpowiedz
  • Parapodatek 1,25% na paraleczenie (2018-02-01 10:23) Zgłoś naruszenie 21

    Proponuje parapodatek zdrowotny w wysokosci 1,25%, ktory nie jest odpisywany od podatku, przeznaczyc na paraleczenie czyli dla uzdrowicieli.

    Odpowiedz
  • Mac(2018-02-02 15:26) Zgłoś naruszenie 51

    To nie lekarze tylko sprzedawcy leków, którzy two rzą narkomanom i lekomanów, w leczeniu chorób przewlekłych są kompletnie bezradni

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dfgdfgdfg(2018-02-04 11:53) Zgłoś naruszenie 32

    nie chodzi o kolejki tylko brak wiedzy o przyczynie i wyleczaniu chorob, jest tylko nie wiem pani sprobuje to na symptomy... a wiadomo kazde to podtruwa organizm, ludzie chcą się wyleczyć a nie podtruwac drażetkami na symptomy, medycyna stracila swoja funkcje 30 lat temu, dzisiaj to tylko drug dealer już nie mowie o kaleczeniu i zabijaniu dzieci szczepionkami

    Odpowiedz
  • lekarz+ przewlekła choroba=totalna ignorancja(2018-02-05 16:07) Zgłoś naruszenie 72

    Główna przyczyną odwracania się pacientów w stronę medycyny niekonwencjonalnej jest totalna ignorancja i niedouczenie lekarzy. Dotyczy to głównie chorób przewlekłych ,których lekarz nie ma zamiaru wyszukać przyczyny i jej zlikwidowania a jedynie z automatu przepisuje setki leków przeciwbólowych itp ,które łagodza tylko chorobę a nie ja leczą a wręcz doprowadzają do strasznych powikłań pacjentów faszerująć ich lekami przeciwzapalnymi typu paracetamol-który według nich jest bezpieczny i nie niszczy wątroby,śluzówki zołądka itp.To są totalne bzdury.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mumi(2018-02-05 21:31) Zgłoś naruszenie 12

    to nie lekarze to dilerzy lekow

    Odpowiedz
  • gevcx(2018-02-16 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast na czarną stonkę dać na medycynę i oświatę, proste. Zabobon jednak triumfuje.

    Odpowiedz
  • pacjentka(2018-02-16 22:27) Zgłoś naruszenie 10

    Wcale się nie dziwię, że zeszliśmy do poziomu szamanów. Jak człowiekowi coś dolega to szuka pomocy gdzie tylko to możliwe bo do lekarza nie wszyscy mogą się dostać. Szczęście bez czekania mają tylko wybrańcy. Lepiej by było gdyby zwolnili ludzi z obowiązkowego płacenia na NFZ i każdy wybrałby sobie wybranego ubezpieczyciela.

    Odpowiedz