statystyki

Kto ma prawo wglądu do matury i jak z tej możliwości skorzystać

autor: Urszula Mirowska-Łoskot05.07.2016, 19:00
Tegoroczni maturzyści mają możliwość sfotografowania swoich arkuszy egzaminacyjnych. Z tej opcji nie można było skorzystać jeszcze rok temu, ale przepisy się zmieniły.

Tegoroczni maturzyści mają możliwość sfotografowania swoich arkuszy egzaminacyjnych. Z tej opcji nie można było skorzystać jeszcze rok temu, ale przepisy się zmieniły.źródło: ShutterStock

Każdy maturzysta, który nie zgadza się z oceną, może wnieść o ponowne sprawdzenie pracy. W tym roku łatwiej będzie skonsultować z ekspertem, czy odpowiedź jest prawidłowa – arkusz będzie można sfotografować.

Czy mogę sprawdzić swoją pracę

Jestem przekonana, że nauczyciel się pomylił, sprawdzając moją pracę maturalną. Koledzy, którzy słabiej radzili sobie w szkole, zdobyli więcej punktów ode mnie. Czy mogę poprosić o wgląd do pracy?

TAK

Wniosek o wgląd do pracy egzaminacyjnej należy złożyć do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Można go przekazać osobiście albo przesłać do OKE drogą elektroniczną, faksem lub pocztą tradycyjną. Formularz dostępny jest na stronie komisji. Należy w nim podać imię i nazwisko zdającego, PESEL, dane teleadresowe, w tym adres pocztowy i e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Trzeba również w nim zamieścić informacje o egzaminie, którego wgląd dotyczy. Wnioski można składać już od dnia ogłoszenia wyników matury, a będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością wpływu.

Czy wgląd do pracy ma ograniczenie czasowe

Dzisiaj otrzymałem świadectwo dojrzałości. Nie zgadzam się z oceną z matematyki. W tym roku jednak nie zamierzam studiować, więc nie ma ona dla mnie większego znaczenia. Ale możliwe, że w przyszłości wyższa punktacja z tego przedmiotu może mi się przydać. Nie wiem, jak wiele czasu mam na odwołanie się od wyniku. Czy muszę zmieścić się we wskazanym przez komisję terminie?

TAK


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane