Po sądach minister bierze się za naukę. Nowe pomysły wzburzyły środowisko akademickie

autor: Urszula Mirowska-Łoskot05.12.2017, 07:43; Aktualizacja: 05.12.2017, 08:36
Widmo likwidacji mniejszych szkół regionalnych czy ograniczenie autonomii uczelni – to tylko niektóre zarzuty Ministerstwa Sprawiedliwości do projektu ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, który przygotował resort wicepremiera Jarosława Gowina.

Widmo likwidacji mniejszych szkół regionalnych czy ograniczenie autonomii uczelni – to tylko niektóre zarzuty Ministerstwa Sprawiedliwości do projektu ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, który przygotował resort wicepremiera Jarosława Gowina.źródło: ShutterStock

Rząd powinien wyznaczać limity miejsc na kierunkach, za które płaci, oraz określać treść programu studiów – takie pomysły szefa resortu sprawiedliwości wzburzyły środowisko akademickie.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • mada(2017-12-05 14:15) Zgłoś naruszenie 204

    WRACA PRL. kiedys punkty dostawalo sie za robotnicze pochodzenie a teraz co wymyślą? nieposzlakowana opinia katolika poswiadczona przez proboszcza?

    Odpowiedz
  • prawnik(2017-12-05 13:50) Zgłoś naruszenie 174

    Tak już było w PRL. I już raz ten system zawiódł, nie odpowiadając rzeczywistości po 1989r. I słusznie, głosami wszystkich partii został zniesiony. Przy Więc po co do niego wracać?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bizon(2017-12-05 19:38) Zgłoś naruszenie 160

    Chyba rozpoczyna się grilowanie projektu ustawy 2.0, który winien być sztandarowym dziełem pana wicepremiera ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.Zaproponowane rozwiązania powyżej przypominają miniony okres historyczny.Zabawne po 28 latach od upadku realnego socjalizmu w Polsce.

    Odpowiedz
  • Nikt(2017-12-05 09:59) Zgłoś naruszenie 1623

    Ogólnie uczelnią bardziej opłaci się uczyć, niż nauczyć ludzi którzy tam chcą studiować, a nie zostali tam wysłani na kierunek na siłę nie mając ani predyspozycji, ani planów związanych z kierunkiem. Podobnie jak lekarzom opłaca się bardziej leczyć niż wyleczyć pacjenta. To mafie, które już dawno straciły i szacunek społeczny i misję o której dawno zapomniały, liczy się łojenie kasy z budżetu, bo to co z budżetu idzie to niczyje można kraść ile wejdzie oczywiście podsycając ludzi wątłymi pseudo wolnościowymi hasłami w które nikt z nich już dawno nie wierzy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • xcxzczxczx(2017-12-05 12:48) Zgłoś naruszenie 1310

    calkowicie sprywatyzowac szkolnictwo i zlikwidowac ministerstwo za to "odpowiedzialne". nie tylko "problemy" zostana rozwiazane ale podatnicy zaoszczedzia kilkadziesiat miliardow

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2017-12-05 12:49) Zgłoś naruszenie 126

    A wydawało się że już nic nie ma takiego czego nie dało by się ********** Pan wiceminister ma licencję na spi..... nie wszystkiego, zwłaszcza w cudzych resortach. Mało mu deregulacji zawodów i tym podobnych bubli???

    Odpowiedz
  • pli(2017-12-05 09:38) Zgłoś naruszenie 829

    Jest jeszcze jedna kasta po sedziach i,.prokurch, ADWOKATCH A MIANOWICI E KASTA LEKARZY ........

    Odpowiedz