statystyki

RPO przypomniał sobie o wiecznych problemach szkół

autor: Artur Radwan05.12.2017, 07:43; Aktualizacja: 05.12.2017, 08:25
Rzecznik uważa, że wszystkie te niedogodności mogą wpływać negatywnie na realizację prawa do nauki, wyrażonego w art. 70 Konstytucji RP. Obawia się też, że rodzice masowo będą przenosić dzieci do prywatnych placówek.

Rzecznik uważa, że wszystkie te niedogodności mogą wpływać negatywnie na realizację prawa do nauki, wyrażonego w art. 70 Konstytucji RP. Obawia się też, że rodzice masowo będą przenosić dzieci do prywatnych placówek.źródło: ShutterStock

Szkoły podstawowe są przepełnione, bo zaczęli do nich uczęszczać uczniowie siódmych klas (wskutek wygaszania gimnazjów). Dlatego rodzice skarżą się do rzecznika praw obywatelskich na pogarszające się warunki w tych placówkach.

Na tej postawie RPO Adam Bodnar, wystąpił do Anny Zalewskiej, szefowej MEN, o zajęcie w tej sprawie stanowiska. Rzecznik uważa, że wszystkie te niedogodności mogą wpływać negatywnie na realizację prawa do nauki, wyrażonego w art. 70 Konstytucji RP. Obawia się też, że rodzice masowo będą przenosić dzieci do prywatnych placówek.

Powołując się na wpływające do niego opinie, RPO wskazuje, że uczniowie nie- mieszczący się w budynku szkoły uczą się w ustawionych przed nią kontenerach. Albo też muszą przemieszczać się między oddalonymi od siebie budynkami szkoły, by dotrzeć np. do pracowni fizycznej i chemicznej. Jak podkreśla część szkół nadal nie jest wyposażona w pracownie przedmiotowe, brakuje sal gimnastycznych, infrastruktury technicznej czy też odpowiednich sanitariatów.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane