statystyki

RPO przypomniał sobie o wiecznych problemach szkół

autor: Artur Radwan05.12.2017, 07:43; Aktualizacja: 05.12.2017, 08:25
Rzecznik uważa, że wszystkie te niedogodności mogą wpływać negatywnie na realizację prawa do nauki, wyrażonego w art. 70 Konstytucji RP. Obawia się też, że rodzice masowo będą przenosić dzieci do prywatnych placówek.

Rzecznik uważa, że wszystkie te niedogodności mogą wpływać negatywnie na realizację prawa do nauki, wyrażonego w art. 70 Konstytucji RP. Obawia się też, że rodzice masowo będą przenosić dzieci do prywatnych placówek.źródło: ShutterStock

Szkoły podstawowe są przepełnione, bo zaczęli do nich uczęszczać uczniowie siódmych klas (wskutek wygaszania gimnazjów). Dlatego rodzice skarżą się do rzecznika praw obywatelskich na pogarszające się warunki w tych placówkach.

Na tej postawie RPO Adam Bodnar, wystąpił do Anny Zalewskiej, szefowej MEN, o zajęcie w tej sprawie stanowiska. Rzecznik uważa, że wszystkie te niedogodności mogą wpływać negatywnie na realizację prawa do nauki, wyrażonego w art. 70 Konstytucji RP. Obawia się też, że rodzice masowo będą przenosić dzieci do prywatnych placówek.

Powołując się na wpływające do niego opinie, RPO wskazuje, że uczniowie nie- mieszczący się w budynku szkoły uczą się w ustawionych przed nią kontenerach. Albo też muszą przemieszczać się między oddalonymi od siebie budynkami szkoły, by dotrzeć np. do pracowni fizycznej i chemicznej. Jak podkreśla część szkół nadal nie jest wyposażona w pracownie przedmiotowe, brakuje sal gimnastycznych, infrastruktury technicznej czy też odpowiednich sanitariatów.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane