Do lekarza jak do bankomatu: Karta płatnicza zostanie połączona z kartą ubezpieczenia zdrowotnego

autor: Klara Klinger, Michał Janczura18.04.2016, 07:31; Aktualizacja: 18.04.2016, 09:12
Zdrowie i pieniądze

Zdrowie i pieniądzeźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Trwają prace nad możliwością połączenia krajowej karty płatniczej z kartą ubezpieczenia zdrowotnego – dowiedziały się DGP i Tok FM. Pod taką postacią wraca pomysł na wprowadzenie tzw. KUZ.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • wert(2016-04-18 08:02) Zgłoś naruszenie 20

    no niezle- walki na kartach beda robic tylko ze staruszkami

    Odpowiedz
  • Zdecydujcie się wreszcie na coś! (2016-04-18 10:34) Zgłoś naruszenie 51

    Coś mi tu nie gra. Zwłaszcza jeśli chodzi o plany nowego ministra zdrowia, w związku z planami objęcia ubezpieczenia zdrowotnego....wszystkich Obywateli, zgodnie z zapisem w Konstytucji...oraz planami likwidacji NFZ.

    Odpowiedz
  • Na podstawie...(2016-04-18 11:54) Zgłoś naruszenie 20

    Na podstawie artykulu mozna wyciagnac wniosek, ze kazdego lekarza traktuje sie jak potencjalnego gangstera i do wali z gangsterka trzeba zaprzac banki. Nie wystarczy wprowadzic zasady rozliczania sie platnika z pacjentem na wzor francusko-belgijski?

    Odpowiedz
  • Kilka...(2016-04-18 12:01) Zgłoś naruszenie 40

    Kilka lat temu obecny Minister Zdrowia dr Radziwill powiedzial, ze najlepszy system zdrowotny dla pacjenta to system oparty na zasadzie rozliczania sie ubezpieczalni z pacjentem. Dlaczego tego nie realizuje?

    Odpowiedz
  • W ubezpieczalni....(2016-04-18 12:18) Zgłoś naruszenie 10

    W ubezpieczalni czy instytucji platnika /jak zwal tak zwal/ kazdy obywatel powinien miec swoje konto z peselem i nr ubezpieczenia, na ktore wplywalyby faktury wraz z odpowiednimi zdrowotnymi danymi statystycznymi, przy czym nalezaloby odejsc od 100% platnosci pacjenta z wlasnej kieszeni za uslugi medyczne. Cala statystyke zdrowotna powinien prowadzic platnik dla wojewodztwa i powiatow, w oparciu o ktora mozna opracowywac mapy zdrowotne w tym mapy potrzeb zdrowotnych.

    Odpowiedz
  • z.(2016-04-18 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ten pomysł Pana Ministra ma 17- 18 lat, dyskutował o nim w gronie ówczesnych dyrektorów kas. Tylko Sośnierzowi pozwolono na kartę bo był ze Śląska, ale reklam do karty nie dołączył za niegospodarność go skazali. Dlaczego na dowodzie osobistym nie ma reklam ? Andrzeju - Trzeba było Gryzy słuchać to by sukces był bez procesu karnego. Piotrze brawo doczekałeś się to świetny pomysł żeby za KUZ zapłaciły banki

    Odpowiedz