Od dziś można ocenić swojego lekarza. Oficjalnie

autor: Klara Klinger05.11.2015, 07:26; Aktualizacja: 05.11.2015, 09:24
Ankieta składa się z 22 pytań, a jej wypełnienie – jak informują urzędnicy funduszu – zajmie około czterech minut.

Ankieta składa się z 22 pytań, a jej wypełnienie – jak informują urzędnicy funduszu – zajmie około czterech minut.źródło: ShutterStock

Rusza pilotażowy program, dzięki któremu chorzy będą mogli oceniać pracę swoich lekarzy rodzinnych. Ankieta jest już dostępna na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia. Udział w badaniu będzie mógł wziąć każdy, kto korzystał z podstawowej opieki zdrowotnej w ostatnich 12 miesiącach. W kolejnym etapie chorzy mają mieć możliwość wyrażenia swojej opinii o pracy specjalistów.

– Chcemy premiować jakość i dostępność świadczeń, a jednym z narzędzi oceny ma być opinia pacjentów dotycząca opieki i usług – tłumaczy nowy pomysł prezes NFZ Tadeusz Jędrzejczyk.

Ankieta składa się z 22 pytań, a jej wypełnienie – jak informują urzędnicy funduszu – zajmie około czterech minut. Pytania dotyczą przede wszystkim spraw organizacyjnych – urzędnicy chcą wiedzieć m.in. co najważniejsze było dla pacjenta, gdy korzystał ze świadczeń medycznych, czy w sposób zrozumiały udzielono mu informacji o stanie zdrowia, sposobu i trybu leczenia, a także proszą o ocenę – w skali od 1 do 5 – uprzejmości osób zatrudnionych w rejestracji.

Wypełniający będzie mógł wskazać, o jaką placówkę chodzi, przy czym nie będzie miał takiego obowiązku. Ankieta w ramach pilotażu będzie dostępna tylko na stronie internetowej funduszu, jednak już za trzy tygodnie jej wersja papierowa zostanie też rozkolportowana w oddziałach funduszu.

Jak podkreśla NFZ, celem badania jest wdrożenie w przyszłości rozwiązań usprawniających organizację udzielania świadczeń medycznych. Sposób ich udzielania mógłby być jednym z kryteriów branych pod uwagę przy określaniu wskaźnika korygującego, umożliwiającego dodatkowe finansowanie, rodzaj premii dla najlepiej ocenianych podmiotów.


Pozostało jeszcze 17% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • obserwator(2015-11-07 11:22) Zgłoś naruszenie 11

  Anonimowo, bez hamulców, bez konsekwencji.
  Jad, złośliwośc, zawiść, bezinteresowna nienawiść, polactwo - obywatel Szmaciak rusza do boju. BRAWO !!!

  Odpowiedz
 • sn(2015-11-05 13:03) Zgłoś naruszenie 10

  Chyba pacjenci mogą dużo napisać o Szpitalu Bielańskim W-wa o rejestracji do specjalistów terminach ,jakości leczenia , skuteczności, stosunku do pacjenta itp. Przyjmowania i ustalania terminów przez Panie z za lady czy okienka. Ta firma działa jakby nie było nadzoru szefa, jego kontroli podległego personelu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane