Afera z lekami w tle. Kilkaset osób zachoruje na raka

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński05.02.2019, 07:06; Aktualizacja: 05.02.2019, 09:36
Europejska Agencja Leków nakazała właśnie producentom medykamentów zawierających sartany, aby w ciągu dwóch najbliższych lat przeanalizowali swoje procesy wytwarzania specyfików i dołożyli wszelkich starań, aby w ich produktach nie było abnormalnych zanieczyszczeń. Po tym okresie ich działania zostaną poddane ocenie.

Europejska Agencja Leków nakazała właśnie producentom medykamentów zawierających sartany, aby w ciągu dwóch najbliższych lat przeanalizowali swoje procesy wytwarzania specyfików i dołożyli wszelkich starań, aby w ich produktach nie było abnormalnych zanieczyszczeń. Po tym okresie ich działania zostaną poddane ocenie.źródło: ShutterStock

Europejska Agencja Lekowa oszacowała skutki zanieczyszczenia medykamentów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (41)

  • emeryT(2019-02-05 08:55) Zgłoś naruszenie 50

    A Hydrochlorothiazidum jako składnik co-walsartanu jest bezpieczny?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pp(2019-02-05 09:40) Zgłoś naruszenie 40

    Po hct pamietaj żeby sie nie eksponowac za bardzo na slonce

    Odpowiedz
  • tyle(2019-02-05 10:12) Zgłoś naruszenie 2213

    I komu tu wierzyć . Producent jest bez winy , ponieważ przy lekarstwie jest dołączona ulotka wskazania , przeciw-skazania.Jak jesteśmy chorzy udajemy się do lekarz różnych specjalizacji . I to na lekarzach spoczywa odpowiedzialność za zapisany lek, który po zbadaniu pacjent wypisuje receptę na wykupienie leku gwarantując , że dany lek jest dla poprawy zdrowia. A czy którykolwiek z lekarzy przeczytał ulotki , dołączone do lekarstwa . Po przeczytaniu ulotki włosy dęba stają na głowie , wziąć lek czy wyrzucić. Pieniądze stracone . To lepsze jak przyjmując lekarstwa ,za kilka lat będziemy mieć raka. Lekarze przepisując nam lekarstwa ( obecnie tylko tabletki ) powinni się zastanowić nad poważnymi ubocznymi skutkami . Zastrzyków w ogóle nie przepisują, a są bardziej skuteczne i zwalczają szybko chorobę.

    Odpowiedz
  • Tensart/Waltarsan(2019-02-05 10:19) Zgłoś naruszenie 50

    Jaka jest ta maksymalna dawka Walsartanu?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PIO(2019-02-05 10:39) Zgłoś naruszenie 123

    No jakby to była fabryka Socjalistycznego panstwa państwowa to juzby ja zamkneli Balcerowicz i spółka . ale nie to jest globalny interes finansowy i za duzy aby go uwalić. Tak wygląda swiat Ci co nic nie generuja oprócz problemów tzw bankierzy finansisci maklerzy itd zarabiaja najwiecej a reszta to cholota pewno wiec co sie martwic . Czeka nas światowa rewolucja podobna do socjalistycznej rewolucji radzieckiej

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obserwatorka(2019-02-05 10:52) Zgłoś naruszenie 333

    Mimo różnych chorób po wielu latach okazało sie , że mój mąż, może przyjmować połowę leków , które brał dotychczas i to w mniejszych dawkach bez uszczerbku w leczeniu. Jak bierzecie codziennie garść leków, to zastanówcie sie nad zmianą lekarza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • szybak(2019-02-05 13:14) Zgłoś naruszenie 132

    Ale jak to państwo odpowiada? Na wszystkich tych producentów powinny być nałożone kary.

    Odpowiedz
  • wjw(2019-02-05 14:33) Zgłoś naruszenie 253

    No, a które to leki ? Gdzie ich lista ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • xxxxx(2019-02-05 20:31) Zgłoś naruszenie 50

    A co robi u nas rządowy inspektorat farmaceutyczny, dlaczego nie kontroluje tego co wpuszcza na rynek?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lomi(2019-02-05 20:41) Zgłoś naruszenie 72

    Proszę podać konkretne leki. Co to za artykuł? Śmieszne i nieprofesjonalne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ewrtyuiopp(2019-02-06 06:01) Zgłoś naruszenie 60

    przyjmowanie garsci lekow codzienniie gdzie leki sie kumuluja gdzie jeden lek naklada sie na drugi to wprzyszlosci murowany efekt w postaci Alzheimera w ten sposob dba sie o tepienie ludzi chorych z wiekiem

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sportowiec(2019-02-06 09:58) Zgłoś naruszenie 206

    Lekarz po wielu badaniach przepisał mi leki na nadciśnienie i powiedział że mam je brać już do końca życia. Jednakże z racji tego że mam 38 lat stwierdziłem że lekarze to tylko posłańcy firm farmaceutycznych i opychają co się da. Zacząłem trenować bieganie, crossfit, jazda na rowerze. I ciśnienie idealne, cholesterol idealny. Wyniki idealne. Więc zamiast przepisywać leki niech zaczną myśleć ci lekarze

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Nj(2019-02-06 12:39) Zgłoś naruszenie 70

    W USA już byłyby potężne odszkodowania i zadośćuczynienie a w Polsce nic z tego

    Odpowiedz
  • Ny(2019-02-06 12:40) Zgłoś naruszenie 61

    Milionowe ODSZKODOWANIA sie naleza

    Odpowiedz
  • emeryT(2019-02-06 15:00) Zgłoś naruszenie 30

    "30 osób na każde 100 tys., które w ostatnich latach przyjmowały leki z walsartanem w maksymalnej dopuszczalnej dawce, zachoruje w przyszłości na nowotwór z powodu przyjmowania zanieczyszczonych medykamentów" - rozumiem, że biorący połowę tej dawki mają szansę na raka dwa razy mniejszą ale jednak to 15 osób/ 100 tys i tak dalej. Poza tym tłumaczenie sprawy zanieczyszczonymi maszynami jest coś chyba naciągane bo po kolejnych szarżach produkcyjnych leku maszyna powinna się samoczynnie, stopniowo wyczyścić.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Iwona(2019-02-06 19:21) Zgłoś naruszenie 70

    Chiny to zło, jeżeli chodzi o produkcje czegokolwiek. Od nas wymagają zdrowej wołowiny a sami mają melaminę w mleku dla dzieci, chemikalia w zabawkach, lekach. Syf

    Odpowiedz
  • Zagrożona(2019-02-07 17:44) Zgłoś naruszenie 70

    Jak teraz żyć z takim obciążeniem? Dlaczego pacjenci, którzy brali skażony walsartan, zostali bez żadnej pomocy, dlaczego nie zapewnia nam się dodatkowych badań, które pomogłyby wykryć nowotwór we wczesnym stadium. Ministerstwo Zdrowia powinno objąć wszystkie osoby, które znalazły się w grupie ryzyka specjalną opieką. Przez 6 lat byliśmy truci, nikt nie wiedział skąd to złe samopoczucie, straszne zmęczenie, bóle głowy, kończyn, brak koncentracji, zmiany skórne, czy podwyższone próby wątrobowe. Po odstawieniu walsartanu wszystko minęło. Ale przyszedł ogromny niepokój, bo jednak potwierdzono zagrożenie zachorowaniem na raka przez przyjmowanie skażonego walsartanu. A jeszcze hydrochlorotiazyd.....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • JM(2019-02-07 22:25) Zgłoś naruszenie 31

    Brawo za zamówienia publiczne, najniższe ceny, najlepsze oferty... jakość w prawie zamówień publicznych to mit. wygrywa chłam i najtańsza robocizna z najtańszym surowcem. Więc firmy tną koszty

    Odpowiedz
  • inti(2019-02-08 14:18) Zgłoś naruszenie 30

    To się właśnie nazywa produkowanie czegoś w Chinach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Staś Piguła(2019-02-14 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    3 godziny temu wróciłem ze szpitala z cewnikiem po wycięciu z pęcherza 2 cm materiału, wynik badania histopatologicznego za dwa tygodnie.. Od lat zażywałem Tensart, Waltarsan i podobne. Kiedy zaczęła się afera, odbierając lek w aptece pytałem dlaczego po wycofaniu nadał jest w obiegu. Otrzymywałem informacje, że wycofano tylko zanieczyszczone serie, a ta jest "czysta" Potem okazało się, że wszystkie firmy farmaceutyczne korzystały z tego samego żródła.Jeżli wynik badania histopatologicznego będxzie dla mnie nie korzystny - jest jakaś kancelaria prawnicza, która poprowadzi sprawę? Może pozew zbiorowy. Wiem, że wynik za kilka lat, ale są spadkobiercy...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz