SOR jest piekłem nie tylko dla pacjentów. Także dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti07.09.2017, 20:30; Aktualizacja: 08.09.2017, 09:10
Ratownicy, fot. Maksymilian Rigamonti

Ratownicy, fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

- Jeśli jakiś minister przyjechałby na SOR i najpierw poczekałby godzinę albo dwie do badania kwalifikacyjnego, triage’u, zakwalifikował się do jednego z pięciu kodów priorytetowych ze względu na stan zagrożenia życia, a potem – w zależności, w której strefie by się znalazł – znów poczekał osiem godzin na wyniki badań, to na SOR-ach szybko by się coś zmieniło. Teraz jest tak, że minister, jego rodzina czy znajomi ani chwili nie czekają. Są VIP-ami - mówi w wywiadzie dla DGP Bartłomiej Paprocki, ratownik ze Szpitalnego Oddziału Ratowniczego w warszawskim Wojskowym Instytucie Medycznym.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • dem(2017-09-08 14:47) Zgłoś naruszenie 10

    Odpowiedz
  • autor43(2018-01-07 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Byłem 3 razy na SORze. Trzy razy zostałem szybko obsłużony - tak do godziny. Lekarze też byli okej. Dziękuję wam.

    Odpowiedz
  • 1234(2018-01-05 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    Mąż ma 75 lat ,niepełnosprawny,ledwo chodzący z pampersem. Miesiąc temu trafił na SOR. Przez 9 godzin siedział na krześle,od czasu do czasu robiono wyniki.W domu 80% leży .Czekałam cały czas ,że wreszcie albo wracamy do domu albo zabiorą go na oddział.W dziesiątej godzinie zażądałam łóżka .W końcu po 12 godzinach wracaliśmy. I mam pytanie,czy tak schorowanego człowieka nie można było skierować na oddział i tam robić wyniki.?

    Odpowiedz
  • Wahnsinn(2019-04-01 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    Strasznie agresywne pytania dziennikarki. Pytanie czy jak będzie zarabiał tyle ile w Lidlu to mu wróci empatia to **************

    Odpowiedz
  • MIETEK(2018-01-06 16:34) Zgłoś naruszenie 00

    JAK SIĘ O TYM CZYTA, TO WIDAĆ,ŻE JEST TO WSZYSTKO CHORE,ALE JAK POPATRZY SIĘ NA WARUNKI LECZENIA, OPIEKI,NAD CHORYMI,STARSZYMI, DZIEĆMI, W: AFRYCE, SYRII, IRAKU, LIBII, TO JEST TO LUKSUS!!OSTATNIO OGLĄDAŁEM W TV FRANCUSKIEJ ODBIERANIE PORODU, W JEDNYM Z KRAJÓW W AFRYCE,BYŁO TO DOSŁOWNIE, W TRAWIE, BEZ ZNIECZULENIA, BEZ LEKARZA!!! ZNACHORKI WYPYCHAŁY DZIECKO Z MATKI,SZOK!!TAK,ŻE SOR JEST CHORY,ALE DOBRZE,ŻE JEST!!!

    Odpowiedz
  • Wojtek(2017-09-30 00:04) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobry artykuł oj ale wiele wiele więcej ciekawostek można byłoby dodać do tego artykułu który naprawdę daje do myślenia i ukazuję prawdę. Fajnie że w telewizji tyle syfu i zakłamania w postaci popie.... zakłamanych seriali i programów które pokazują fikcję i nie prawdę a ludzie ślepo w to wierzą i oglądają a życie pokazuje jak to wygląda na prawdę. Sam pracowałem na SORze i taka jest prawda człowiek idzie z sercem a po chwili jak zderza się z rzeczywistością ma dość. G.... nie zarobki pracy ,zmęczenia ,niedocenienia bardzo dużo za dużo ale co z tego. Nie docenia się personelu i dlatego najlepsi odchodzą. Zero jakości w tej "ochronie zdrowia".

    Odpowiedz
  • cień(2017-09-16 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    radziwiłł przeczołgac przez SOR - to zobaczyłby co znaczy upodlenie

    Odpowiedz
  • ratmed(2017-09-19 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    do noname - nic się nie stało nadal pracuje jak pracował, kto go zastąpi? znasz kogoś kto byłby tam chętny pracować? Podeślij nadal mają braki.

    Odpowiedz
  • Elka(2017-09-10 21:02) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo! Krystaliczna prawda. Brawo za odwagę!

    Odpowiedz