Dziś i jutro do Warszawy nie przyleci wiele samolotów z Frankfurtu i Monachium. To wynik strajku pilotów linii lotniczych Lufthansa - powiedział IAR rzecznik warszawskiego lotniska imienia Chopina Przemysław Przybylski.

Lufthansa odwołała wszystkie rejsy dziś i jutro na trasie Warszawa - Frankfurt, a także jutro jeden rejs z Warszawy do Monachium oraz jeden z Monachium do Warszawy. "Wszyscy pasażerowie, którzy mają wykupione bilety na loty Lufthansą, powinni skontaktować się z przewoźnikiem i zapytać, czy możliwe jest przełożenie lotu na inny termin lub zwrot pieniędzy za bilet" - powiedział Przybylski.

Powodem strajku jest spór związku pilotów z zarządem Lufthansy o wcześniejszy wiek emerytalny. Koncern chce go podnieść, Związki zawodowe chcą go utrzymać na dotychczasowym poziomie 55 lat. Tydzień temu szef Lufthansy Carsten Spohr miał nadzieję na zakończenie sporu. Jak powiedział w wywiadzie prasowym, „jest to najostrzejszy spór z pracownikami” w historii koncernu.

Od kwietnia piloci Lufthansy strajkowali już osiem razy, ostatnio miesiąc temu. Strajkiem dotkniętych zostało wtedy ponad 160 tysięcy pasażerów, a koncern stracił około 160 milionów euro.