Pendolino będzie stało: brakuje odpowiednich torów

autor: Konrad Majszyk20.09.2012, 07:23; Aktualizacja: 20.09.2012, 11:02
Trwa montaż m.in. podzespołów elektrycznych. Za miesiąc odbędzie się oficjalna prezentacja.

Trwa montaż m.in. podzespołów elektrycznych. Za miesiąc odbędzie się oficjalna prezentacja.źródło: Bloomberg

We włoskiej fabryce Alstomu w Savigliano pod Turynem gotowe są już nadwozia – tzw. pudła – siedmiu wagonów pierwszego szybkiego pociągu dla PKP Intercity. Istnieje ryzyko, że przez kilka miesięcy niektóre pociągi będą stały bezczynnie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • KONRAD(2013-06-09 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    KOWARY DWOREZC GLOWNY LIKWADCLII BRAKIUE PINIEDZY REMOTY NIE POLCA TOROW PKP WYSLI MINSRTEWO INFRASTRUKTURY BRAKIUE PIENIEDZY REMOTY PYTANIE DLACZEGIO BRAKIUE PIENIEDZY REMOTY NIE POLCA TOROW PKP

    Odpowiedz
  • dojeżdżający koleją(2012-09-21 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Dawniej parowozy jeździły szybciej i punktualniej niż kolej teraz. Więc to może to nie szybkość pociągu, ale organizacja jest tutaj istotna.
    Może zamiast inwestować miliony w jeden pociąg, kupić nowoczesny tabor dla przewozów regionalnych, aby ludzie nie jeździli w XXI wieku jak bydło, zgnieceni w brudnych, śmierdzących, przegrzanych albo wyziębionych wagonach.

    Odpowiedz
  • Dziki kraj(2012-09-20 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    To po kiego ktoś kupował te pociągi teraz ? To tak jak kupować samochód który będzie stał na parkingu 2 lata a cena jego spadnie o 8 tys zł .Nie dość że dochodzą koszty garażowania to jeszcze z każdym dniem tracimy na wartości pojazdu .Do tego kupiono pociągi z wersją wahadłową ,czyli droższą pomimo faktu ,że pociągi będą jeździć z taką prędkością ,że opcja wahadła jest zbędna. Banda kretynów rządząca krajem wybierana przez kolejnych kretynów i mamy to co mamy.Nikt nie liczy się z pieniędzmi publicznymi bo zawsze można podnieść podatki a miasta mogą wysłać w teren cieciów miejskich którzy polują na rowerzystów i parkujących na zakazach .

    Odpowiedz
  • a(2012-09-20 17:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, kiedy w końcu rozliczy się urzędnikow za wydawanie pieniędzy podatników? Tak szpitale kupowaly sprzęt, który leżał w magazynach - czy ktoś w końcu rozliczy za to naszych ministrow i lekarzy ? A kto rozliczy Ministrę sportu za zrównanie wynagrodzeń sportowców niepełnosprawnych z pełnosprawnymi? Za co naszym pełnosprawnym placimy? Bo przecież nie za wyniki.

    Odpowiedz
  • ted(2012-09-20 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd z konkursu - to najlepsze rozwiązanie.Zresztą stosowane z zadaniowaniem w Singapurze.Ale u nas Tuskolandia kwitnie, etaty w powiatach i gminach tym bardziej... To jest najgorszy rząd od 20 lat.

    Odpowiedz
  • Sprowadzamy bo tak musi być.(2012-09-20 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Europa to dogorywający trup w którego nie warto wkładac złamanego grosza.

    Sami Prezesi koncernów z Europy widza Przyszłość w Azji... Tam ma byc dalej lokowana produkcja bo tam ludzie mając prace kupują.

    Trup juz mało kupuje i dogorywa emitując jeszcze trochę Obligacji...To Europa robi najlepiej. Obligacje.

    Odpowiedz
  • mar(2012-09-20 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce nic się nie opłaca robić. Najlepij by było ażeby Rząd tez zamówić z zagranicy >

    Odpowiedz
  • politechnika śląska(2012-09-20 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    "2" nie zadawaj głupich pytań, dzisiaj w Polsce nawet TACZKI nie potrafimy zrobić(kupujemy chińskie lub niemieckie)bo inżynier, śluszrzem wyjechali na zachodnie i południowe plantacje zbierać od truskawki po gruszki lub opanowali zmywaki.
    Zapamietaj,nocniki blaszane sprowadzamy z chin, plastikowe z niemiec. Kiedyś budowaliśmy np.statki,maszyny górn.dzisiaj nie stać nas na taczkę.

    Odpowiedz
  • a.(2012-09-20 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Z Warszawy do Gdańska polecam PolskiBus. Odpowiednio wcześniej zakupiony bilet kosztuje 5-15 zł.

    Odpowiedz
  • W Polsce brakuje węgla i stali?(2012-09-20 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Czy takiego taboru nie można wyprodukować w Polsce? Brakuje w Polsce węgla i stali? A może miedzi? Brakuje inżynierów? Zaplecze naukowo-techniczne i surowcowe mamy prawdopodobnie lepsze niż we Włoszech. Dlaczego kupujemy?

    Odpowiedz
  • neron(2012-09-20 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    tory są tylko pendolino sobie sobie na nich nie poradzi .

    Odpowiedz