Pekaesy do liceów – już jest za późno

autor: Katarzyna Nocuń25.06.2019, 07:33; Aktualizacja: 25.06.2019, 07:42
Powiaty, które będą chciały zawalczyć o transport dla licealistów i uczniów techników, będą musiały się pośpieszyć. Procedura związana ze złożeniem wniosku nie jest prosta, a w perspektywie mamy sezon urlopowy.

Powiaty, które będą chciały zawalczyć o transport dla licealistów i uczniów techników, będą musiały się pośpieszyć. Procedura związana ze złożeniem wniosku nie jest prosta, a w perspektywie mamy sezon urlopowy.źródło: ShutterStock

Powiaty liczą, że fundusz pekaesowy pomoże im dowieźć do szkół podwójny licealny rocznik. Uczniowie wybiorą miejsca, gdzie transport już jest – mówią eksperci.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • ZERO NADZIEJ !(2019-06-30 08:23) Zgłoś naruszenie 30

    patrząc na te wszystkie problemy z PKS-ami można dojść do wniosku, że tak naprawdę nie zależy na tym ani rządowi , ani samorządom, wyglądałoby na to że niestety mogliby robić tylko "dobrą minę do złej gry" - bo jak można odebrać fakt, że już od ok. 3 lat PiS projektuje nowelizację ustawy o publicznym transporcie zbiorowym UD 126, a ciągle jak się wydaje, wychodzi na to co przyjęła PO+PSL w 2010r, a z powodu czego mamy zgodne z prawem , systematyczne likwidowanie PKS-ów na rzecz złomu samochodowego przywożonego z zachodu, - już do ok. 26% kraju nie dojedziemy żadnym transportem zbiorowym, mamy zakorkowane miasta i drogi, mamy trujący smog samochodowy i hałas, wycięta drzewa w miastach na rzecz parkingów, zniszczone więzi rodzinne bo dzieci nie mają czym dojechać do rodziców którzy pozostali na wsi itd. itp. Cieszą się tylko handlarze złomem samochodowym i państwa, które "urządziły " z naszej Ojczyzny duży dobry rynek zbytu na swoje zużyte auta , busy i autobusy, bo przy takiej ustawie o ptz, pozamiejskimi przewozami autobusowymi nie może zajmować się żadna poważna firma , a jedynie tzw. "jaśkobusy" na złomie od merkel. TO WIEDZĄ NAWET MAŁE DZIECI , NIESTETY NIE MA NA TO MOCNYCH.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie