statystyki

Solaris nie może pochwalić się dobrymi wynikami finansowymi

autor: Krzysztof Śmietana15.07.2019, 07:58; Aktualizacja: 15.07.2019, 07:59
Więcej konkretów można znaleźć w sprawozdaniu finansowym. Wyniki tłumaczone są głównie przekształceniami po przejęciu spółki przez Hiszpanów i związanym z tym wycofaniem się z produkcji tramwajów.

Więcej konkretów można znaleźć w sprawozdaniu finansowym. Wyniki tłumaczone są głównie przekształceniami po przejęciu spółki przez Hiszpanów i związanym z tym wycofaniem się z produkcji tramwajów.źródło: ShutterStock

Lider sprzedaży autobusów nie może pochwalić się dobrymi wynikami finansowymi. W zeszłym roku miał prawie 340 mln zł straty.

Przejęty we wrześniu 2018 r. przez hiszpańską firmę CAF Solaris od kilkunastu lat jest liderem produkcji autobusów w Polsce. W zeszłym roku dostarczył 1226 autobusów i trolejbusów, z czego aż 824 trafiło za granicę. Za sukcesem eksportowym nie idzie jednak finansowy. Po latach 2012–2017, kiedy firma odnotowywała niewielki zysk, zeszły rok zakończył się ogromną stratą – aż 339 mln zł. Tak wynika ze sprawozdania finansowego, do którego dotarł DGP. Solaris był na minusie mimo rekordowych przychodów, które w 2018 r. osiągnęły 1 mld 867 mln zł. Mateusz Figaszewski, pełnomocnik zarządu Solarisa ds. rozwoju e-mobilności i PR, zapytany o powody dużej straty nie chce podawać szczegółów. – Ubiegłoroczny wynik finansowy Solarisa był sytuacją wyjątkową, która w tym roku z pewnością nie będzie mieć miejsca. Na ten rok zakładamy pozytywny wynik netto oraz rekordowo wysoką sprzedaż na poziomie 1600 pojazdów – odpowiada Figaszewski.

Więcej konkretów można znaleźć w sprawozdaniu finansowym. Wyniki tłumaczone są głównie przekształceniami po przejęciu spółki przez Hiszpanów i związanym z tym wycofaniem się z produkcji tramwajów.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie