statystyki

Solaris nie może pochwalić się dobrymi wynikami finansowymi

autor: Krzysztof Śmietana15.07.2019, 07:58; Aktualizacja: 15.07.2019, 07:59
Więcej konkretów można znaleźć w sprawozdaniu finansowym. Wyniki tłumaczone są głównie przekształceniami po przejęciu spółki przez Hiszpanów i związanym z tym wycofaniem się z produkcji tramwajów.

Więcej konkretów można znaleźć w sprawozdaniu finansowym. Wyniki tłumaczone są głównie przekształceniami po przejęciu spółki przez Hiszpanów i związanym z tym wycofaniem się z produkcji tramwajów.źródło: ShutterStock

Lider sprzedaży autobusów nie może pochwalić się dobrymi wynikami finansowymi. W zeszłym roku miał prawie 340 mln zł straty.

Przejęty we wrześniu 2018 r. przez hiszpańską firmę CAF Solaris od kilkunastu lat jest liderem produkcji autobusów w Polsce. W zeszłym roku dostarczył 1226 autobusów i trolejbusów, z czego aż 824 trafiło za granicę. Za sukcesem eksportowym nie idzie jednak finansowy. Po latach 2012–2017, kiedy firma odnotowywała niewielki zysk, zeszły rok zakończył się ogromną stratą – aż 339 mln zł. Tak wynika ze sprawozdania finansowego, do którego dotarł DGP. Solaris był na minusie mimo rekordowych przychodów, które w 2018 r. osiągnęły 1 mld 867 mln zł. Mateusz Figaszewski, pełnomocnik zarządu Solarisa ds. rozwoju e-mobilności i PR, zapytany o powody dużej straty nie chce podawać szczegółów. – Ubiegłoroczny wynik finansowy Solarisa był sytuacją wyjątkową, która w tym roku z pewnością nie będzie mieć miejsca. Na ten rok zakładamy pozytywny wynik netto oraz rekordowo wysoką sprzedaż na poziomie 1600 pojazdów – odpowiada Figaszewski.

Więcej konkretów można znaleźć w sprawozdaniu finansowym. Wyniki tłumaczone są głównie przekształceniami po przejęciu spółki przez Hiszpanów i związanym z tym wycofaniem się z produkcji tramwajów.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie