statystyki

Pieniądze tylko na nowe PKS-y

autor: Katarzyna Nocuń07.05.2019, 07:00; Aktualizacja: 07.05.2019, 07:24
Krytykowana jest także kwota dofinansowania. Według Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej może ona co prawda przesądzić, że połączenie powstanie, ale nie wymusi standardu usług.

Krytykowana jest także kwota dofinansowania. Według Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej może ona co prawda przesądzić, że połączenie powstanie, ale nie wymusi standardu usług.źródło: ShutterStock

Fundusz „pekaesowy” nie zasili istniejących linii. O przyznaniu środków ma decydować „analiza potrzeb”, a nie kolejność wpłynięcia wniosków do wojewody. To ostatnie zmiany do projektu ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Dziś zajmie się nim rząd.

Maksymalnie 400 mln zł w tym roku i 800 mln zł w kolejnych latach – to pieniądze, które mają przykryć białe plamy na komunikacyjnej mapie kraju.

Prace nad projektem, który jest elementem „piątki Kaczyńskiego”, ogłoszonej przed kampanią do Parlamentu Europejskiego, przedłużyły się – początkowo resort infrastruktury zakładał, że pierwsze umowy z samorządowcami zostaną zawarte jeszcze w czerwcu. Teraz trwa wyścig, by zdążyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie