Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do 30 maja urzędy muszą dostosować strony internetowe do potrzeb osób niepełnosprawnych

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Pod koniec maja czas jaki urzędnicy mają na przystosowanie swoich serwisów internetowych dla osób z niepełnosprawnością. Datę ustalono w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności z 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. W dokumencie mowa jest o sposobach zapewnienia dostępu do zasobów informacji podmiotów publicznych dla osób niepełnosprawnych. Zgodnie z jednym z załączników rozporządzenia, w systemie teleinformatycznym podmiotu służącym do realizacji zadania publicznego należy zapewnić spełnienie następujących wymagań: Postrzeganie Funkcjonalność Zrozumiałość Kompatybilność Od 15 października 2012 roku wytyczne WCAG w wersji 2.0 zyskały status międzynarodowej normy ISO/IEC 40500:2012.
Pod koniec maja czas jaki urzędnicy mają na przystosowanie swoich serwisów internetowych dla osób z niepełnosprawnością. Datę ustalono w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności z 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. W dokumencie mowa jest o sposobach zapewnienia dostępu do zasobów informacji podmiotów publicznych dla osób niepełnosprawnych. Zgodnie z jednym z załączników rozporządzenia, w systemie teleinformatycznym podmiotu służącym do realizacji zadania publicznego należy zapewnić spełnienie następujących wymagań: Postrzeganie Funkcjonalność Zrozumiałość Kompatybilność Od 15 października 2012 roku wytyczne WCAG w wersji 2.0 zyskały status międzynarodowej normy ISO/IEC 40500:2012. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej