statystyki

Jakość komunalnych oczyszczalni pod lupą TSUE

autor: Elżbieta Dominik30.03.2016, 09:28; Aktualizacja: 30.03.2016, 10:17
Wcześniej trybunał uznał, że wyznaczonych przez dyrektywę norm ścieków z niektórych aglomeracji nie spełniła także Portugalia.

Wcześniej trybunał uznał, że wyznaczonych przez dyrektywę norm ścieków z niektórych aglomeracji nie spełniła także Portugalia.źródło: ShutterStock

Trybunał wnikliwie przygląda się kwestii ścieków miejskich. Niedawno uznał, że przepisom uchybiła Hiszpania, a wcześniej podobny wyrok dotyczył Portugalii.

Hiszpania nie zapewniła odpowiedniego oczyszczania ścieków w kilku gminach aglomeracji Pontevedra (tam powinny zostać poddane oczyszczaniu wtórnemu) oraz na tzw. terenach wrażliwych (chodziło m.in. o katalońskie miasta Berga, Figueres oraz Bayoles, a także kilka gmin galicyjskich), gdzie ścieki powinny spełniać jeszcze ostrzejsze normy. To jedna z kilku spraw dotyczących jakości odprowadzanych ścieków, które trafiły do Trybunału Sprawiedliwości UE. TSUE badał stan przestrzegania dyrektywy 91/271/EWG z 21 maja 1991 r. dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych (Dz.Urz. UE z 1991 r. L 135, s. 40). I uznał, że ścieki w kilku hiszpańskich miejscowościach nie spełniają norm.


Pozostało jeszcze 86% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane