statystyki

Brak zaufania do władz samorządu blokuje reformy

autor: Ewa Szadkowska06.11.2015, 08:56; Aktualizacja: 06.11.2015, 09:28
Łukasz Chojniak

Łukasz Chojniakźródło: Materiały Prasowe

Adwokaci nie mogą mieć poczucia, że coś się dzieje za ich plecami. To tworzy złą atmosferę - mówi w rozmowie z DGP adwokat dr Łukasz Chojniak.

W felietonie „Nie potrzebujemy już więcej wolontariatu” (opublikowanym w ubiegłym tygodniu na Prawnik.pl) wskazuje pan, że samorząd nie ma wizji wyciągnięcia adwokatów z ciężkiej sytuacji, w jakiej obecnie się znajdują. Mówię tu o nasyceniu rynku usług prawnych. Jest pan stołecznym adwokatem i rzecznikiem dyscyplinarnym. W jakiej więc kondycji jest warszawski samorząd w pana ocenie?

Nie mam wątpliwości, że istnieje potrzeba zasadniczych zmian w funkcjonowaniu samorządu. Są one konieczne choćby ze względu na wyzwania zmieniającego się świata. Do ich przeprowadzenia potrzeba ludzi, którzy mają inne myślenie o samorządzie i piastowaniu korporacyjnych stanowisk. W ciągu ostatnich tygodni rozmawiałem z wieloma koleżankami i kolegami. Z tych dyskusji wyłania się wniosek, że obok krytyki obecnego stanu rzeczy jest też wiele pomysłów. Trzeba jednak uwolnić pozytywną energię, która drzemie w warszawskiej adwokaturze.

Łukasz Chojniak

Łukasz Chojniak

źródło: Materiały Prasowe

A co stoi na drodze?


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane