PO uderza ustawą antysmogową: Piece na węgiel będą zakazane?

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak24.02.2015, 07:18; Aktualizacja: 24.02.2015, 08:33

Nowe prawo ma dać sejmikom realną możliwość eliminowania najbardziej zanieczyszczających powietrze instalacji do ogrzewania. Bo choć takie zapisy już istnieją w obecnej ustawie – Prawo ochrony środowiska, to są nieprecyzyjne i łatwe do podważenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (44)

  • Rozsądek(2015-10-06 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd nasz kochany na czele z błogosławionym przez naród DUDĄ, tak się troszczy o nasze zdrowie ?
    A co z opryskami chemicznymi którymi nas trują od wielu lat..? TEMAT TABU ?
    https://www.facebook.com/ChemiczneOpryski
    Nie jestem wróżbitą ,,,ale - mogę już powiedzieć dzisiaj czym ta ustawa ma skutkować:
    1. ZNISZCZENIEM POLSKIEGO GÓRNICTWA
    2. UTRUDNIENIEM ŻYCIA MILIONOM POLAKÓW , KTÓRYCH NIE STAĆ NA EKO SYSTEMY GRZEWCZE.
    >>>>>>>>>;>>>TA USTAWA JEST PRZECIWKO NARODOWI POLSKIEMU !!!<<<<<<<<<&lt;<<<<<<<<<&lt;<<<

    Odpowiedz
  • Jan(2015-08-04 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy chcielibyśmy żyć ekologicznie ale nie wszystkich nas na ten luksus stać. Dlaczego biedne moje dzieci miały by mieszkać w nie ogrzewanym, zimnym mieszkaniu i myć się w zimnej wodzie bo bogaci chcą dużo zarabiać, mieć horrendalnie wysokie odprawy, mieć przywileje i wysokie emerytury. Piec węglowy jest najtańszym sposobem ogrzewania mieszkania i wody więc jeśli rząd chce zlikwidować ten sposób ogrzewania to taki rząd trzeba zlikwidować. Mamy zarobki poniżej minimum socjalnego, umowy śmieciowe, bieda, bezrobotnych chodzących po śmietnikach którzy zbierają złom, plastiki z posortowanych kubłów na śmieci paląc nimi w swych piecach. Jedni zarabiają za dużo i żyją ponad stan a inni mają zaniżone zarobki poniżej minimalnej krajowej i nie stać ich na ustawę antysmogową. Jeśli PO-PSL przez 8 lat nic nie potrafi zrobić to niech Unia Europejska zlikwiduje w Polsce umowy śmieciowe, ograniczy rozwarstwienie społeczne, podwyższy zarobki najuboższym, ograniczy liczbę trujących samochodów w naszych miastach. Brak stałej pracy, niski dochód nie pozwala mi na likwidację ogrzewania węglowego i na wysokie opłaty za ogrzewanie ekologiczne. Żeby żądać trzeba najpierw dać a jeśli nie mamy możliwości gdzie godnie zarobić to nie należy od nas żądać. Nam biednym pozostawiono śmieciowe zatrudnienie, śmieciowe zarobki, śmieciowe ogrzewanie i śmieciowe życie a nadal rośnie liczba milionerów oszustów w kraju. Zanim zaczniecie straszyć mało zarabiających ustawą antysmogową to zapamiętajcie to ustawodawcy że z pustego w próżne i Salomon nie naleje. Niema społecznej zgody na likwidację pieców węglowych i możecie tą śmieciową ustawę sobie do śmieci wrzucić (albo dajcie godnie zarobić).

    Odpowiedz
  • Piotr(2015-02-25 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    Jasne, nie palmy Polskim węglem, bo Rosyjski gaz jest bardziej ekologiczni.. Już nie wiem czy PO brata sie z Niemcami czy z Rosjanami, czy z obojgiem na raz! idioci! spójrzcie na Londyn tam się grzeje prądem, a prąd jest z uranu,a u nas z węgla tak czy siak.

    Odpowiedz
  • Mozgi POkaleczone propaganda ( UJ Krakow)(2015-02-25 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    Zobaczcie prawde w niezaleznych mediach jak: Telewizja Republika, - Radio Wnet , - Gazeta Polska ,-
    Tv - Trwam , Niezalezna ,-
    Warto swoje mozgi POklute gwozdziami propagandy mediami masowego razenia PO mozgach - wyleczyc !
    Wejdz teraz I przekonaj sie,porownaj ,a bedziez mial przyszlosc,a nie bedziesz kaleka.

    Odpowiedz
  • leszek(2015-02-25 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Nie będziemy palić węglem - elektrociepłownie wygaszą - a górników zasypią w kopalniach ... Problem rozwiązany , plan wykonany - towarzysze - POwodzenia.

    Odpowiedz
  • kdlsdk(2015-02-25 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    jeżeli nie macie nic merytorycznego i ważnego do napisania to nie piszcie. to nie portal społecznościowy czy jakieś pudelki, żeby hejtować i trolować. to poważna strona, a wy piszecie jak xxxx - takie słowa i teksty tutaj nie przystoją.

    Odpowiedz
  • nairam(2015-02-25 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mogę się doczekać likwidacji czarnych obłoków z rur diesli! Jak wyciął katalizator lub ma niesprawny samochód to należy zatrzymać dowód rejestracyjny. Dla mnie sprawa prosta, jak leci czarny dym z rury to nie trzeba do stwierdzenia tego żadnych legalizownych analizatorów. Prawo należy egzekwować, uchwalanie nowych przepisów nic nie da bez rozumnej egzekucji.

    Odpowiedz
  • Franz(2015-02-25 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    PO co wypłacać szczęśliwcom emerytury ? Lepiej ich pozabijać mrozem, bo niby jakiego staruszka będzie stać na ogrzewanie swojej klitki drogim gazem nie wspominając o zakupie drogiego pieca wraz z wymianą instalacji grzewczej !

    Odpowiedz
  • jaw(2015-02-24 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumiem, ze pierwszy Belhatow, a drugie Kozienice

    Odpowiedz
  • real(2015-02-24 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    Toż to czyste działanie na szkodę Polaków

    Odpowiedz
  • biedny polak(2015-02-24 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    Idioci z Po czas z wami skończyć w pachołki unii europejskiej gnoje

    Odpowiedz
  • perypet(2015-02-24 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    Smog tój wróg Ale czy ty jesteś winien???Drzewiej bywało inaczej.Projektanci a więc architekci - znali zasady zabudowy. Po prostu - wiedzieli jak się projektuje uwzględniając różewiatrów.Wczorajsze budowle uwzględniając chćiejstwa dewnlpo. i nie tylko -zosytały zabudowywane w sposób którego skutki - mamy dziś.Wiatr nie jest w stanie w i e t r z y ć przestrzeni między.Slizga się p o n a d.Ot i cała prawda.Do użytkowników pieców węglowych i nie tylko Nie dajcie się.

    Odpowiedz
  • Glosujcie nadal naiwne barany na PO.szewie OL(2015-02-24 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    Tak,to prawda,ze antynarodowy rzad przestepcow podpisal wiele umow z Rosja I unijnym burdelem na dostawy gazu,energii PO najwyzszych cenach,wiec dlatego zakaz palenia wlasnym weglem,ktorego mamy pod dostatkiem na wiele lat ale ,gdzie przestepcy I komu spzedadza po najwyzszych cenach jak nie Polakom,oczywiscie bedziemy placic za pokaleczone propaganda mozgi,ze glosowalismy na tych bandytow.

    Odpowiedz
  • Polsko obudz sie z letargu,ratuja Ojczyzne z lap L(2015-02-24 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    Kazdy madry,z wrodzona inteligencja Polak wie,ze czerwoni I PObarwieni przestepcy to wrogowie Polski,tylko to dziwne,ze nie obalaja tego antynarodowego rzadu przestepcow.
    Wiadomo,ze rzad bandytow celowo niszczy Polske,zwlaszcza w tzw. celowym kryzysem,zeby dobic Polakow I wpakowac w lapy unijnych bandytow,bo w tzw. kryzysie mamy wlasnego wegla na wiele lat,wiec mozemy byc bezpieczni I miec Tania energie ale tu chodzi,ze przestepcy rzadu dostaja milionowe lapowki,zeby przyspieszyc likwidacje Polski,aby Polacy przestali byc Polakami,a byli "nowoczesnymi europejczykami",czyli beznarodowymi,bezpanskimi psami na ochlapach unijnych katow !

    Odpowiedz
  • Przestecpcom obiecano lapowy z unijnego burdelu (O(2015-02-24 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    Juz kolesie POlszewikow maja obiecane milionowe lapowy od totalitarnego unijnego burdelu aby wydac przepisy zakazu palenia weglem do czasu,gdy Polska utraci calkowita suwerennosc,unjni bandyci podziela Polske,weglem beda palic Niemcy I inni wrogowie Polski,a Polacy beda kupowac za wysoka cene energie z unijnego burdelu.
    ak samo jest jak przestepcy lewacko-liberalnych lajdakow dostali lapowki od zagranicznych firm,w tym od Niemieckiej fo firmy OSRAM I Francuzkiej firmy Philips za wprowadzenie nakazu wlaczania w sloneczny dzien swiatel samochodow,pojazdow,a naiwni Polacy daja sobie nadal wtlaczac do mozgow,ze to dla bezpieczenstwa.
    Tylko,ze w milionowych miastach jak Nowy Jork jest wiele milionow samochodow I nie ma nakazu swiatel,a rowniez w krajach,ktore daly lapowy tym bandziorm,niema obowiazku wlaczania w dzien swiatel.
    Jesli ktos chce negowac prawde,to prosze o argumenty,nie szczekanie jak naiwny piesek przed robieniem kupy !

    Odpowiedz
  • platfus(2015-02-24 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    zkazać hodowli krów bo pierdząc wydzielają więcej metanu niź samochody

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-02-24 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Zalecam - za jednym zamachem - likwidację kaloryferów .

    Odpowiedz
  • MoJe(2015-02-24 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Następny zakaz będzie dotyczył puszczania bąków.

    Odpowiedz
  • konfiv(2015-02-24 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    na siłe przez ostatnie 10 lat w Unii,gonimy za nia i jej dyrektywami ,wszelkie próby innej własnej polityki sa bojkotowane w Sejmie ,przez Nas takze wybranym .Problem gonitwy za króliczkiem wynika z braku świadomości unijnych decydentów i sPOlegliwości POddanych im naszych europosłów ,którzy chyba przez trudności jezykowe ,bo jakie inne przeciwności, nie potrafią objasnic polskiej rzeczywistości .Nasz najwazniejszy człowiek w Unii ,powinien być najlepszym przekaznikiem w tym temacie .Ocenimy go przy wyborach prezydenckich za następne 5 lat ,bo razcej on będzie kandydował ,by zachowac ciagłość polityki unijnej wobec Polski .teraz wystarczy tylko obserwować...

    Odpowiedz