statystyki

Adamowicz: Dzięki Euro 2012 Gdańsk przyspieszył

autor: Tomasz Żółciak22.10.2014, 10:31; Aktualizacja: 22.10.2014, 10:34
Wieloletni prezydent Gdańska, swoje urzędowanie rozpoczął w październiku 1998 r. Obecnie ubiega się o reelekcję (KW Platforma Obywatelska RP)

Wieloletni prezydent Gdańska, swoje urzędowanie rozpoczął w październiku 1998 r. Obecnie ubiega się o reelekcję (KW Platforma Obywatelska RP)źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Paweł Adamowicz: Znam mnóstwo ludzi, którzy mają pomysły na wydawanie pieniędzy. Ja tych pomysłów mam jeszcze więcej, bo trochę znam to miasto. Ale nie ma nikogo, kto wskazałby stronę dochodową

Wybory samorządowe 2014


Pozostało 97% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

 • wyborca(2014-10-23 13:06) Zgłoś naruszenie 00

  EURO 2012 wygenerowało koszty i będzie je generować przez kolejne dekady. Pozostawiło po sobie wiele zbankrutowanych firm i zniszczonych miejsc pracy. Stadion jest trwale deficytowy, widownia na meczach jest wypełniona w 15-25%. To przejaw megalomanii Adamowicza i Tuska oraz pomnik ich głupoty. Imprez, które wypełniły stadion w całości było 7 (w tym 4 mecze w ramach EURO 2012).

  Prezydent nadmorskiego miasta z 1000-letnimi tradycjami morskim pyta skąd pozyskać dochody.

  STRONA DOCHODOWA, NA KTÓREJ GDAŃSK ZBUDOWAŁ SWOJĄ POTĘGĘ:

  Im więcej Gdańsk korzystał z nadmorskiego położenia tym lepiej na tym wychodził. Ile jest miast mających tyle tradycji stoczniowych i portowych ? W XVI i XVII wieku Gdańsk był najbogatszym miastem w Polsce. Za komuny wodowano kilkanaście dużych statków oceanicznych rocznie. Teraz jeden na 3 lata.

  A jaka jest polityka Adamowicza i PO od prawie 16-lat ?

  Stocznie zamknięto i zaorano, na ich miejscu budując muzeum i ewentualne osiedla. Takie rzeczy buduje się w dowolnym innym miejscu, a nie na nabrzeżach i pochylniach. Działkowiczów z terenów po obecnym stadionie wysiedlono na teren wzdłuż kanału Płonia, który następnie dużym kosztem uczyniono żeglownym i dostępnym dla jednostek morskich. Port Gdański (w którego radzie nadzorczej od lat "zasiada" Adamowicz) nie inwestuje wcale działając wg zasady jak wybudujesz to ci to wydzierżawimy na 30-lat co wybudowałeś za swoje pieniądze.

  A turystyka ?

  Wyspa Spichrzów na Starym Mieście nie odbudowana od 1945 roku. Czy jest jakakolwiek dzielnica w centrum europejskiego miasta w stanie ruiny od czasów II wojny światowej ? Pas nadmorski przy wejściach na plaże przypomina bardziej brazylijskie slamsy niż teren zachęcający turystów do pobyt nad morzem. W odległości 300 metrów od mieszkania Adamowicza bary i knajpy w Jelitkowie to ch..., dupa i kamieni kupa, a właściwie dykty kupa (cytat z klasyka z PO).

  Polityka Adamowicza to galerie handlowe w centrum miasta, biurowce na "call center" i "centra usług wspólnych" dla dla niskopłatnej kadry, które można zwinąć w 3 miesiące przenosząc do dowolnego miejsca na świecie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!30 lecie samorządności - Związek Miast PolskichRedakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane