Ustawa śmieciowa: Bez ochrony prawnej, mieszkańcy utoną w śmieciach

autor: Piotr Pieńkosz31.01.2013, 07:25; Aktualizacja: 31.01.2013, 08:42

Ministerstwo Środowiska nie widzi potrzeby tworzenia przepisów chroniących prawa konsumentów w kontekście zbliżającej się rewolucji śmieciowej. Na razie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • etyr(2013-01-31 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Naliczanie opłaty za śmieci od ilości zużytej wody, metrów kwadratowych powierzchni, ilości osób, czy od mieszkania to SKANDAL !!!

    A jeśli ja ``produkuję`` 2 kg śmieci , a drugi 20 kg i płacimy wg tych ``4 super pomysłów `` to jest to sprawiedliwe ?

    To zakrawa na jakąś odpowiedzialność zbiorową, a Państwo Polskie traktuje wszystkich jak oszustów, bo nie może złapać tych co w lesie wyrzucają śmieci !

    Jesteśmy o krok od wprowadzenia podatku od ``głowy``, czyli jak w średniowieczu ``pogłowne``.

    Odpowiedz
  • Opłaty idą 4 krotnie w górę....(2013-01-31 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Więc spodziewam się że 4 razy więcej śmieci zostanie odebranych w tej cenie...

    I dostanę 4 pojemniki na poszczególne kategorie odpadów.

    ...Czy po prostu Gmina zarobi sobie Kupę Kasy ZA NIC.

    Odpowiedz
  • Anna(2013-01-31 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież mieszkańcy bloków do tej pory płacili od ilości lokatorów.Dlaczego teraz święte oburzenie właścicieli domów prywatnych?Pewnie 'jakoś tam utylizowali' w lesie, w miejskich koszach, w swoich piecach.

    Odpowiedz
  • emeryt(2013-01-31 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    To ministerstwo to banda głupców, którym sie dobrze wiedzie na wymyśaniu.Ale tylko przeciwko społeczeństwu, ci ludzie biorą ogromne sumy za różnego rodzaju ekspertyzy robione przez ich oszołomów w różnych pseudoekologicznych organizacjach. To oficjalni złodzieje i naciągacze na środki, które w rzeczywistości powinny trafić na obsługę ich często beznadziejnych pomysłów. Tak jak obecna ustawa śmieciowa.

    Odpowiedz
  • etyr(2013-01-31 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do Michał:
    Gdyby za wyrzucenie śmieci do lasu była kara 50 000 zł i nasze Państwo egzekwowało prawo obowiazujące, to nikt by do tzw. lasu nie wyrzucał.
    Dlaczego Singapur jest najczystszym państwem świata ?
    Bo za wrzucenie niedopałka papierosa płaci się 1200 USD !
    I jest to bezwzględnie przez państwo egzekwowane.
    Ale u nas najlepiej jak obcuiąży się wszystkich po równo i będzie GOW>0 !

    Odpowiedz
  • Lokator(2013-01-31 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    Gminy wybiorą zgodnie z Ustawą o zamówienia publicznych, najtańszą Firmę, która będzie świadczyła usługi wywozu śmieci. Znowu się okaże że nastąpi "zmowa przedsiębiorców" którzy podzielą Gminy między siebie. Zastanawiam się na jak długo Gmina podpisze umowę na wywóz śmieci z konkretną firmą? Czy w przypadku kiedy "Firma" nie będzie się wywiązywała ze swoich obowiązków, zostanie przeprowadzony kolejny przetarg i o dziwo wygra znowu ta sama Firma, bo pozostałe będą 3 razy droższe!
    Powinien powstać nowy spot reklamowe ze "Staszkiem", który rozpoczyna swój kawał słowami "Pewne firmy wywożące śmieci, postanowiły zmówić się co do ceny świadczonych usług..."
    Zapowiada się naprawdę GORĄCE Lato...dosłownie i w przenośni:(

    Odpowiedz
  • Hyży Ruj(2013-01-31 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tak wycwaniłem się w upychaniu swoich odpadów gdzie się da i w zamiataniu pod dywan, że mój kubełek jest zawsze pusty. Oświadczam więc, że kolejnego anachronicznego zbędnego haraczu nie będę płacił...

    Odpowiedz
  • zyzio56(2013-01-31 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    DO ANNA CZY TY KOBIETKO WIESZ ZE MIESZKANCY DOMOW PRYWATNYCH JUZ OD TRZECH LAT SMIECI SEGREGUJA A W BLOKACH NIE KUPUJEMY WORKI I ZA SMIECI PLACIMY OD WYWOZKI KUBLA A TO NIE JEST TAK JAK W BLOKU WIEC PROSZE UCZYC SIE SERGREGOWAC

    Odpowiedz
  • AWE(2013-01-31 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    Do tej pory płaciłam za wywóz śmieci 29 zł a od 1.07 80 zł i kto tu zarabia ???

    Odpowiedz
  • opłaty z sufitu to oszustwo(2013-01-31 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    niech mi ktoś mądry wytłumaczy dlaczego gminy ustalają wysokość nowych opłat za śmieci już teraz, zanim przeprowadzą przetargi na tę usługę ?
    dopiero w wyniku przetargu bedzie znany koszt usługi i ten koszt powinien byc podstawą kalkulacji opłaty za smieci,
    ustalenie wysokosci opłaty ponoszonej przez mieszkańców bez powiazania jej z kosztami świadczy o zaplanowanym skoku na kasę , ofiarą bedzie całe społeczeństwo

    Odpowiedz
  • Anna(2013-01-31 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    Do zyzio56
    Tak wiem, że niektórzy śmieci segregują. Ale robią to także mieszkańcy bloków. Segregują, ponieważ wtedy także oszczędzają na ilości pojemników z pozostałymi śmieciami. Przy śmietnikach stoją pojemniki na różnego rodzaju surowce wtórne, odbierane bezpłatnie. Oczywiście zdarzają się tacy, którym się nie chce.
    Ale ma działeczkę na obrzeżach osiedla bloków w ogródkach działkowych i niestety naokoło jest wysypisko śmieci zrobione przez mieszkańców domów jednorodzinnych.
    W bloku chciał nie chciał, trzeba płacić co miesiąć od mieszkańca.

    Odpowiedz
  • cd(2013-01-31 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Mieliśmy rządy Oszołomów, Pampersów, Aferałów, Warchołów, Komuchów, Cepów a teraz Niewydarzonych Pazernych Matołów - no to i skutki tego musimy znosić chyba, że...

    Odpowiedz