Nowy sekretarz samorządu musi być wyłoniony na drodze konkursu, nie awansu

autor: Artur Radwan, Tomasz Żółciak17.12.2012, 07:07; Aktualizacja: 17.12.2012, 08:48
Urzędnicy

Urzędnicyźródło: ShutterStock

Wójt lub prezydent miasta nie będą już mogli się tłumaczyć, że trudno znaleźć kandydata na stanowisko sekretarza. W ciągu trzech miesięcy od zwolnienia się etatu musi być wyłoniony w konkursie następca.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • JJ(2012-12-17 11:05) Zgłoś naruszenie 00

  Uważam, że lepiej byłoby określić ustawowe wymagania wobec osób ubiegających się o stanowisko sekretarza w drodze konkursu.
  Taki nakaz w drodze konkursu powinien być wprowadzony dla miasta, gminy, na wszystkich stanowiskach urzędniczych, a nie tylko wobec sekretarza. Wówczas może zaprzestano by przyjmowania do administracji osób które o funkcjonowaniu administracji publicznej nie mają zielonego pojęcia.

  Odpowiedz
 • jaga(2012-12-17 15:18) Zgłoś naruszenie 00

  do JJ - nabór w trybie konkursowym już dawno obowiązuje na stanowiskach urzędniczych począwszy od referenta do stanowisk kierowniczych. Sekretarza to obecnie nie dotyczy. Nawet przeprowadzony prawidłowo nabór nie gwarantuje że wygadany efekciarz z kilkoma fakultetami będzie potem dobrym urzędnikiem.

  Odpowiedz
 • Wiki(2012-12-19 15:02) Zgłoś naruszenie 00

  Pracowałam w administracji samorządowej 23 lata.Byłam bardzo skuteczna, pomogły mi studia uniwersyteckie prawo i administracja, ale co widziałam i słyszałam wokół siebie przechodzi wszelkie wyobrażenia.Przyjmowano ludzi do pracy , którzy byli znajomymi starosty lub burmistrza albo osoby najbliższe sercu szefa/wiemy o co tu chodzi/. I dlatego Ci ludzie nie mieli kompletnie wiedzy na temat pracy w administracji podejmowali błędne decyzje z których nie można było wyjść z twarzą. Szefowie bronili tych osób i tuszowali skandaliczne decyzje.Uważam, że powiaty6 powinny być zlikwidowane po pierwsze zero kompetencji i dublowanie spraw załatwianych w gminie.Ale myślę sobie , gdzieś tych niedouczonych trzeba zatrudnić. Najlepiej w administracji.Skandal.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane