Protesty „żółtych kamizelek” opłaciły się. Urzędnicy dostaną podwyżki

autor: Artur Radwan17.07.2019, 08:43; Aktualizacja: 17.07.2019, 09:07
Osoby zatrudnione w urzędach wojewódzkich i instytucjach administracji zespolonej jeszcze w tym roku będą mogły liczyć na dodatkowe pieniądze. To efekt m.in. protestów „żółtych kamizelek” i odpływu specjalistów.

Osoby zatrudnione w urzędach wojewódzkich i instytucjach administracji zespolonej jeszcze w tym roku będą mogły liczyć na dodatkowe pieniądze. To efekt m.in. protestów „żółtych kamizelek” i odpływu specjalistów.źródło: ShutterStock

Osoby zatrudnione w urzędach wojewódzkich i instytucjach administracji zespolonej jeszcze w tym roku będą mogły liczyć na dodatkowe pieniądze. To efekt m.in. protestów „żółtych kamizelek” i odpływu specjalistów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (41)

  • ankieter GUS(2019-07-25 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    czy pracownicy administracji niebędący członkami korpusu służby cywilnej też się załapią?

    Odpowiedz
  • zgadnijcie kto(2019-07-21 22:45) Zgłoś naruszenie 06

    ha ha ha ha ha ha ha długiego cierpienia nygusy z SK PARiS

    Odpowiedz
  • Ela Jarząbek z Krakowa(2019-07-21 14:00) Zgłoś naruszenie 130

    UWAGA: Lucyna Walczykowska przewodnicząca SK PARiS jest najfajniejszą przewodniczącą w Polsce. Fajniejszą nawet od Halinki Kiepskiej. PS - i najmądrzejszą i najładniejszą!!!!

    Odpowiedz
  • A(2019-07-20 14:54) Zgłoś naruszenie 11

    Ciekawe kiedy rozliczenie za zastraszanie przy protestach?

    Odpowiedz
  • Anna(2019-07-20 00:22) Zgłoś naruszenie 00

    A co z małymi gminami i urzędami, tam dopiero głodowe pensje, kto nam coś da?

    Odpowiedz
  • urzędnik z UW(2019-07-19 23:30) Zgłoś naruszenie 57411

    Szanowna Przewodnicząca Lucynko, dziękujemy za znakomite pomysły, ich realizację i ogromną Twoją determinację. W drobnym ciele WIELKI duch. A wspiera Cię dzielnie Ela Zaniewicz - Twoja Sekretarz. Takich trzech, jak Was dwie - nie ma ani jednej. Czapeau bas dziewczyny. Tak trzymajcie. I nie przejmujcie się, że na Waszych plecach niejaki Robert B. i Elka K. chcą się wybić. Prawda jak oliwa, zawsze na wierzch wypływa

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ciekawska z Łodzi(2019-07-19 23:27) Zgłoś naruszenie 58210

    Ile protestów "żółtych kamizelek" zorganizował Robert oraz Ela przez ostatnie 12 lat zaniedbań? Ja niestety wiem... :-( Dzisiejszy stan to w dużej mierze zasługa Roberta i niestety również Eli.

    Odpowiedz
  • Łukasz(2019-07-18 15:34) Zgłoś naruszenie 24576

    Dziękujemy Robert i Ela!!!! Solidarność w Urzędach Wojewódzkich ma sile. Pozdrowienia z Gdańska.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • urzędas solidaruch(2019-07-18 13:36) Zgłoś naruszenie 25576

    Barabasz i Kurzępa kłapią ozorami!!!!! - dziękujemy Wam za to kłapanie i waszą determinację. Niestety Walczykowska nie potrafi kłapać niczym.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Janusz B.(2019-07-18 09:01) Zgłoś naruszenie 160

    Według mnie takie dzielenie korpusu SC na podgrupy przy podwyżkach jest bardzo szkodliwe. Najpierw pracownicy skarbówki dostali jakieś pieniądze, teraz urzędy wojewódzkie i część administracji zespolonej. Brak nam jedności jaką mają inne grupy zawodowe. Sam pracuję w urzędzie centralnym (w terenie) i takie stwierdzenia, że mamy bardzo wysoką średnią zarobków działają na mnie jak płachta na byka. To, że w centrali zarabiają naprawdę dobrze i bardzo zawyżają nam średnią powoduje że jesteśmy pomijani przy wszelkich negocjacjach. Tymczasem u nas "na dole" bida aż piszczy i z zazdrością czytam informacje o podwyżkach w innych urzędach.

    Odpowiedz
  • do "Marta"(2019-07-18 08:20) Zgłoś naruszenie 73

    Jakie znajomości trzeba mieć, żeby dostać etat specjalisty czy inspektora, co do którego konkursy kończą się "brakiem ofert kandydatów" albo "rezygnacją" (po otrzymaniu informacji jaka jest pensja)? Zasady konkursów na te stanowiska są na szczęście wszystkim znane, a kto będzie się bił o takie stanowiska za minimalne wynagrodzenie. O jakich przywilejach mówisz przy zarobkach 2000 na rękę? O umowie na czas nieokreślony (którą podpisuje się po roku pracy), która pomoże ci w uzyskaniu kredytu? Chyba na telewizor ;-) Bo chyba nie na kredyt na zakup mieszkania w mieście wojewódzkim.

    Odpowiedz
  • Renka(2019-07-18 08:00) Zgłoś naruszenie 80

    A co z administracją niezespoloną???

    Odpowiedz
  • Marta (2019-07-18 07:56) Zgłoś naruszenie 525

    Najpierw wszystcy pchaja sie do Urzedów , tylko po znajomosciach a póxniej zarobki im nie odpowiadaja, uwazam ze za taka prace nie nalezy sie podwyzka , z całym szacunkiem ale wartoscia dodana budzetówki sa wszystkie przywileje których inni nie maja.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mkey(2019-07-17 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    Skarbówka ? Wątpię

    Odpowiedz
  • pracownik bez perspektyw na podwyżkę(2019-07-17 15:31) Zgłoś naruszenie 141

    dlaczego w budżetówce NIE MA COROCZNYCH PODWYŻEK INFLACYJNYCH ???????? czy to takie trudne do uchwalenia????? nie byłoby żadnych sporów, protestów itp.

    Odpowiedz
  • urzędas(2019-07-17 14:41) Zgłoś naruszenie 63

    A poza obdarowanymi pozostaje wciąż tysiące urzędników administracji niezespolonej.

    Odpowiedz
  • Mniam (2019-07-17 14:09) Zgłoś naruszenie 81

    To dlatego u mnie byl przegląd kadr. Wszyscy emeryci i część z umowami na czas określony do zwolnienia. Czyli oni byli źródłem oszczędności

    Odpowiedz
  • heh(2019-07-17 13:47) Zgłoś naruszenie 402

    "Nie ma wody na pustyni, a wielbłądy nie chcą dalej iść" - tak w skrócie wygląda sytuacja w SC :-)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zatrzymać Specjalistów ??? !!!!(2019-07-17 13:42) Zgłoś naruszenie 462

    Tak widzę to codziennie w tzw. naborach na stanowiska specjalisty budżetówki....100% ofert........oferuje MINIMALNĄ KRAJOWĄ .....to jest to na co czekają Specjaliści !!!!

    Odpowiedz
  • aaa(2019-07-17 13:29) Zgłoś naruszenie 342

    Niech daja bo w tej chwili w Inspekcjach rzadowych jest juz zapasc taka ze przestaja funkcjonowac. Wczesniej nie bylo dobrze,ale teraz jest znacznie gorzej - przyklad w powiatowym inspektoracie nadzoru budowlanego z 4 osob zostala 1-dna....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz