Jak minister Elżbieta Witek została opiekunką ochotniczych strażaków

autor: Tomasz Żółciak11.07.2019, 08:40; Aktualizacja: 11.07.2019, 08:46
Elżbieta Witek

Elżbieta Witekźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Dawid Zuchowicz Agencja Gazeta

Uchylić nieba ochotniczym strażom pożarnym, wyprostować sytuację z nowymi dowodami osobistymi, poprawić bezpieczeństwo ludności w sytuacji zagrożeń pogodowych i dokończyć reformę w służbach – to priorytety minister Witek.

Nowe szefostwo MSWiA nakreśliło swoje plany na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami. Jednym z ważniejszych projektów ma być podwyższenie rangi ochotniczych straży pożarnych (OSP). – Chcemy, by nareszcie dostrzeżono rolę strażaków ochotników. Służbę pełnią 24 godziny na dobę, ochotniczo i nie mają z tego pieniędzy. Nie możemy zostawić bez opieki tych ponad 700 tys. osób – przekonuje minister.

Jeszcze w tym roku rząd przeznaczy 82 mln zł dla tej formacji, a pieniądze mają być skierowane na zadania, które OSP już organizują we własnym zakresie, np. przedsięwzięcia służące „krzewieniu sportu i kultury fizycznej” czy propagujące zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom pożaru. Teraz te zadania zostały wpisane do projektu nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej i mają być finansowane przez budżet państwa. Przygotowany przez MSWiA projekt został w tym tygodniu przyjęty przez Radę Ministrów.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Szumiś(2019-07-12 12:57) Zgłoś naruszenie 00

  A co to za PRIORYTET - REFORMA w Służbach ? na czym polega ? Czy to znaczy : " wyrzucić wszystkich co maja po 20 i więcej lat pracy" a reszta potulnie i bez zastanowienia będzie realizować WYTYCZNE ???

  Odpowiedz
 • Romek-z(2019-07-11 15:28) Zgłoś naruszenie 00

  w pozostałej 75% artykułu jest informacja: Kierownictwo resortu przyznało, że ok. 750 tys. sztuk dowodów osobistych, choć formalnie ważnych, zostało wyprodukowanych niezgodnie z ustawą o dowodach osobistych (na warstwę elektroniczną blankietu nie wgrały się imiona rodziców i nazwisko rodowe).

  Odpowiedz
 • ze to ziemia nosi(2019-07-11 09:33) Zgłoś naruszenie 30

  z niej minister jak z koziej klarnet moze w spa wymienic swojego kolege

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane