statystyki

Jak minister Elżbieta Witek została opiekunką ochotniczych strażaków

autor: Tomasz Żółciak11.07.2019, 08:40; Aktualizacja: 11.07.2019, 08:46
Elżbieta Witek

Elżbieta Witekźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Dawid Zuchowicz Agencja Gazeta

Uchylić nieba ochotniczym strażom pożarnym, wyprostować sytuację z nowymi dowodami osobistymi, poprawić bezpieczeństwo ludności w sytuacji zagrożeń pogodowych i dokończyć reformę w służbach – to priorytety minister Witek.

Nowe szefostwo MSWiA nakreśliło swoje plany na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami. Jednym z ważniejszych projektów ma być podwyższenie rangi ochotniczych straży pożarnych (OSP). – Chcemy, by nareszcie dostrzeżono rolę strażaków ochotników. Służbę pełnią 24 godziny na dobę, ochotniczo i nie mają z tego pieniędzy. Nie możemy zostawić bez opieki tych ponad 700 tys. osób – przekonuje minister.

Jeszcze w tym roku rząd przeznaczy 82 mln zł dla tej formacji, a pieniądze mają być skierowane na zadania, które OSP już organizują we własnym zakresie, np. przedsięwzięcia służące „krzewieniu sportu i kultury fizycznej” czy propagujące zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom pożaru. Teraz te zadania zostały wpisane do projektu nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej i mają być finansowane przez budżet państwa. Przygotowany przez MSWiA projekt został w tym tygodniu przyjęty przez Radę Ministrów.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • ze to ziemia nosi(2019-07-11 09:33) Zgłoś naruszenie 30

  z niej minister jak z koziej klarnet moze w spa wymienic swojego kolege

  Odpowiedz
 • Szumiś(2019-07-12 12:57) Zgłoś naruszenie 00

  A co to za PRIORYTET - REFORMA w Służbach ? na czym polega ? Czy to znaczy : " wyrzucić wszystkich co maja po 20 i więcej lat pracy" a reszta potulnie i bez zastanowienia będzie realizować WYTYCZNE ???

  Odpowiedz
 • Romek-z(2019-07-11 15:28) Zgłoś naruszenie 00

  w pozostałej 75% artykułu jest informacja: Kierownictwo resortu przyznało, że ok. 750 tys. sztuk dowodów osobistych, choć formalnie ważnych, zostało wyprodukowanych niezgodnie z ustawą o dowodach osobistych (na warstwę elektroniczną blankietu nie wgrały się imiona rodziców i nazwisko rodowe).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane