statystyki

Nielegalny przywóz śmieci do Polski: Są pierwsze sukcesy inspektorów

autor: Jakub Pawłowski25.04.2019, 07:50; Aktualizacja: 25.04.2019, 08:30
śmieci 4

śmieci 4źródło: ShutterStock

Nowa, restrykcyjna polityka inspekcji ochrony środowiska i służb mundurowych względem nielegalnego przywozu do Polski śmieci z zagranicy przynosi pierwsze efekty – przekonywał minister środowiska Henryk Kowalczyk, podsumowując ostatnie osiągnięcia inspektorów. To ponad 3,8 tys. ton odpadów z Wielkiej Brytanii, które polskim urzędnikom udało się w tym roku namierzyć, a później odesłać tam, skąd przyjechały – na koszt brytyjskiego urzędu ochrony środowiska.

Śmieci znaleziono porzucone w dziewięciu lokalizacjach na terenie sześciu województw. Ich odesłanie przeciągało się z powodu procedur na linii polsko-brytyjskich urzędów. Sami rządzący przyznawali, że skoordynowanie przewozu takiej masy odpadów to wyzwanie techniczne i organizacyjne.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Ardaszir(2019-04-25 21:25) Zgłoś naruszenie 30

    Czy w budżecie przeznaczono na inspekcję ochrony środowiska dodatkowe 250 mln złotych, tak jak to zapowiadano w zeszłym roku po licznych pożarach wysypisk, czy też okazało się to zwykłą ściemą a pieniądze trafiły na kiełbasę wyborczą?

    Odpowiedz
  • Tak być może(2019-05-12 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Istnieje b. duże prawdopodobieństwo ,że dać im nawet 1 mld - to efektu nie będzie widać . Jak życie dowodzi - urzędnik jest od siedzenia a nie logicznego i efektywnego działania .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane