statystyki

Nielegalny przywóz śmieci do Polski: Są pierwsze sukcesy inspektorów

autor: Jakub Pawłowski25.04.2019, 07:50; Aktualizacja: 25.04.2019, 08:30
śmieci 4

śmieci 4źródło: ShutterStock

Nowa, restrykcyjna polityka inspekcji ochrony środowiska i służb mundurowych względem nielegalnego przywozu do Polski śmieci z zagranicy przynosi pierwsze efekty – przekonywał minister środowiska Henryk Kowalczyk, podsumowując ostatnie osiągnięcia inspektorów. To ponad 3,8 tys. ton odpadów z Wielkiej Brytanii, które polskim urzędnikom udało się w tym roku namierzyć, a później odesłać tam, skąd przyjechały – na koszt brytyjskiego urzędu ochrony środowiska.

Śmieci znaleziono porzucone w dziewięciu lokalizacjach na terenie sześciu województw. Ich odesłanie przeciągało się z powodu procedur na linii polsko-brytyjskich urzędów. Sami rządzący przyznawali, że skoordynowanie przewozu takiej masy odpadów to wyzwanie techniczne i organizacyjne.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Ardaszir(2019-04-25 21:25) Zgłoś naruszenie 30

    Czy w budżecie przeznaczono na inspekcję ochrony środowiska dodatkowe 250 mln złotych, tak jak to zapowiadano w zeszłym roku po licznych pożarach wysypisk, czy też okazało się to zwykłą ściemą a pieniądze trafiły na kiełbasę wyborczą?

    Odpowiedz
  • Tak być może(2019-05-12 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Istnieje b. duże prawdopodobieństwo ,że dać im nawet 1 mld - to efektu nie będzie widać . Jak życie dowodzi - urzędnik jest od siedzenia a nie logicznego i efektywnego działania .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane