statystyki

Wody Polskie zatamowały podwyżki

autor: Jakub Pawłowski18.09.2018, 07:35; Aktualizacja: 18.09.2018, 08:45
Obecnie 94 spółki komunalne i gminy toczą spór z rządowym regulatorem o stawki.

Obecnie 94 spółki komunalne i gminy toczą spór z rządowym regulatorem o stawki.źródło: ShutterStock

 W zdecydowanej większości gmin w Polsce stawki za wodę i odprowadzanie ścieków pozostaną na tym samym bądź porównywalnym poziomie co obecnie. Ten drugi przypadek odnosi się do kilkuprocentowych wzrostów wynikających z inflacji – informują Wody Polskie.

Wczoraj przedstawiły najnowsze dane dotyczące stawek cen wody w Polsce. Spośród ponad 2,5 tys. wniosków taryfowych, które pracownicy rządowego regulatora analizowali od połowy marca, ponad 2,3 tys. już zatwierdzono i nie przewidziano w nich podwyżek. Są już opublikowane, a to oznacza, że ani gminom, ani spółkom komunalnym nie przysługują już od nich odwołania.

Jak wynika z podsumowania Wód Polskich, rozpiętość cenowa jest bardzo duża w skali kraju. Przykładowo najwyższe stawki za wodę będą obowiązywać w gminie Ślemień (ok. 57 zł na 1 m. sześc. wody), a najtańsza woda poleci po odkręceniu kurka w Sanoku – tam 1 m sześc. kosztować bedzie 1,3 zł. Podobne dysproporcje widać w kosztach odbioru ścieków. Gminie Ostroróg, gdzie stawka jest najwyższa w Polsce (powyżej 51 zł), daleko do gminy Chorzele, gdzie za podobną usługę płaci się 2,20 zł.


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Lex(2018-09-18 15:10) Zgłoś naruszenie 20

    57 PLNm3 wody? Do tego drugie tyle za scieki? Co oni z tych ludzi za dziadow robia? Nie dziw, ze wyjezdza kto moze a zostaja ci co sie nie myja. Za rodzine 5 osobowa place w Londynie niecale 500 PLN na rok. Zarabiam to w dwie godziny :) Polska to naprawde dziadoski kraj.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane