statystyki

Smog w Zakopanem: Wygrał PR, nie ekologia

autor: Jakub Pawłowski19.03.2018, 07:54; Aktualizacja: 19.03.2018, 08:04
Po trzech latach batalii NSA w końcu potwierdził, że Zakopane pobierało tzw. opłatę klimatyczną bezprawnie, bo powietrze w stolicy Tatr pozostawia zbyt wiele do życzenia, by uznać je za „korzystne warunki klimatyczne”.

Po trzech latach batalii NSA w końcu potwierdził, że Zakopane pobierało tzw. opłatę klimatyczną bezprawnie, bo powietrze w stolicy Tatr pozostawia zbyt wiele do życzenia, by uznać je za „korzystne warunki klimatyczne”.źródło: ShutterStock

Dobra passa ekologów trwa w najlepsze. Dawno chyba nikt nie był tak skuteczny w przypominaniu nam i całemu światu, jak bardzo trującym powietrzem oddychamy. Najpierw rację przyznał im TSUE, który postawił nas w jednym szeregu z najbardziej zanieczyszczoną w Europie Bułgarią. Teraz nie zawiodło też polskie sądownictwo.

Po trzech latach batalii NSA w końcu potwierdził, że Zakopane pobierało tzw. opłatę klimatyczną bezprawnie, bo powietrze w stolicy Tatr pozostawia zbyt wiele do życzenia, by uznać je za „korzystne warunki klimatyczne”. A bez spełnienia tego wymogu o opłacie trzeba zapomnieć.

– To żółta kartka dla innych gmin, które nie dbają o środowisko – grzmią ekolodzy. – Wygrał zdrowy rozsądek i troska o zdrowie obywateli! Dawid pokonał Goliata!

Czy rzeczywiście? Póki co wyrok przyniósł tyle dobrego, że zwycięski Bogdan Achimescu, czyli turysta wspierany przez organizację ClientEarth Prawnicy dla Ziemi odzyska 4 zł, które 3 lata temu doliczono mu do hotelowego rachunku podczas dwudniowego pobytu w górskim kurorcie.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane