statystyki

Nie wszystkie dane nadają się do publikacji w BIP

autor: Paulina Szewioła19.07.2017, 18:00
Dane

Sąd zwrócił też uwagę, że w niniejszej sprawie naruszenia dóbr osobistych powoda dokonał podmiot władzy publicznejźródło: ShutterStock

R.Ż., działając w ramach stowarzyszenia, nieraz potrzebował danych dotyczących gmin, zwłaszcza z zakresu ochrony środowiska oraz oświaty. Aby je zdobyć, korzystał z internetu. Problem miał tylko z gminą Ś. Kontakt z nią był utrudniony przez brak elektronicznych skrzynek podawczych, za pomocą których można składać pisma, wnioski i podania zaopatrzone w bezpieczny podpis elektroniczny.

Mężczyzna mógł wprawdzie zwrócić się o informacje do wójta, ale nie był on upoważniony do przekazywania danych dotyczących takich podmiotów jak MOPS, biblioteka gminna czy szkoły, gdyż te placówki mają swoich dyrektorów.

R.Ż. złożył więc skargę, w której piętnował brak elektronicznych skrzynek podawczych w poszczególnych jednostkach. W swoim piśmie powoływał się na ustawę o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 570), która zobowiązuje każdy podmiot realizujący je do posiadania takich narzędzi. Mężczyzna wskazał także, że samo istnienie skrzynki e-mail jest niewystarczające, gdyż pismo wysłane na taki adres podlega uzupełnieniu jako niepotwierdzone podpisem elektronicznym.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane