Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kto ma prawo do dłuższego urlopu wypoczynkowego

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Nauczyciele Nauczyciele mają prawo do urlopu w okresie ferii szkolnych - letnich i zimowych. Jeżeli nauczyciel pracuje w szkole, w której nie przewidziano ferii szkolnych, przysługuje mu prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów.
Nauczyciele Nauczyciele mają prawo do urlopu w okresie ferii szkolnych - letnich i zimowych. Jeżeli nauczyciel pracuje w szkole, w której nie przewidziano ferii szkolnych, przysługuje mu prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • niewolnicy bez praw do dluzszego urlopu
  2015-05-12 17:18:22
  praca w call-centre to praca w szczegolnych warunkach, ci ludzie powinni miec co trzy miesiace 2 obowiazkowo 2-3 tygodnie urlopu. Ale to sa stanowiska dla niewolnikow bo kasty uprzywilejowane siedza na kopalniach i na kombajnach :)
  0
 • Pozdro
  2015-05-26 11:34:00
  O górnikach się nie wspomina, chyba tylko dlatego, że to oczywiste, że oni też mają. Ale dla porządku przypomnę, że tym którzy pracują pod ziemią przysługuje dodatkowe 5 dni kalendarzowych po 5 latach i 8 dni po 10 latach.
  0
 • niewolnik bez dodatkowych ulg
  2015-05-26 14:59:08
  O.K. Górnicy, policjanci - ci co pracują w szczególnych warunkach zagrażających życiu i zdrowiu - O.k. Ale reszta ??? Z jakiej okazji urzędnicy , prawnicy (siedzący na państwowych ciepłych posadkach = opłacanych naszymi pieniędzmi) maja te dodatkowe dni ??? Co to za kraj w którym toleruje się takie zwyczaje ??? Zgadzam się z przedmówcą o osobach z call-centre, paniach z supermarketów (uciążliwa praca w hałasie = zagraża zdrowiu ), pielęgniarkach i innych ciężko pracujących ludziach i w szczególności o kobietach, które pracują na 2 - 3 etaty ... Czy kiedyś obudzimy się w kraju , w którym szanuje się ciężką pracę , pracę kobiet ??? Brak słów na to wszystko..
  0
 • andrzej
  2015-05-28 14:54:33
  jak czytam takich młotów jak nizej to wydaje mi sie ze urzednicy powinni dostawac dodatkowy urlop za obsługę ttych tzw nowobogackich co się wszystko nalezy. To jest prawdziwa kara i praca w bardzo ciezkich warunkach aby obsługiwac takich młotów czy słoików i w tym przypadku powiiny mieć dodatkowy urlop. Za co urlop nalezy sie nauczycielom akademickich i tak oni najmniej pracują wiec sie nie przemeczą.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej