Polowanie na informatyka. Na czym zależy specjalistom w branży IT?

03.07.2016, 10:00; Aktualizacja: 03.07.2016, 10:41
informatyk, IT

Jak skutecznie docierać do specjalistów IT w procesie rekrutacyjnym?źródło: ShutterStock

Ambitni, nastawieni na rozwój, w pracy ceniący różnorodność, wolność i możliwość wdrażania własnych rozwiązań – taki obraz specjalistów IT wyłania się z badania przeprowadzonego przez MonsterPolska.pl. Jakie wnioski wynikają z tego dla pracodawców?

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • sss(2016-07-03 22:43) Zgłoś naruszenie 10

  Pracę w Warszawie (prócz programistów) są dawane po znajomości. Dużo więcej będzie takich artykułów przed wrześniem żeby szkoły wyższe miały studentów, którym obiecają coś czego brak. Płeć nie ma znaczenia, znajomości. Informatyków jest tak dużo, to taki sam kierunek jak ekonomia, politologia. Już nie ma znaczenia czy skończyłeś Wojskową Akademie Techniczną czy Politechnikę Warszawską, warty ten dyplom jest tyle co papier toaletowy.

  Odpowiedz
 • raf(2016-07-03 15:30) Zgłoś naruszenie 11

  Sam jestem informatykiem który dopiero zaczyna pracę. Ale z tego co słyszałem to kobiety informatycy są nawet chętniej zatrudniane, ze względu na małą liczbę kobiet w branży. Co do pytań na rekrutacji to zawsze w końcu padną takie na które kandydat nie zna odpowiedzi, po tą są te pytania żeby znaleźć limit wiedzy kandydata. Moje rady to porozsyłaj więcej CV, poszukaj jakiegoś mniej ambitnego stanowiska na początek. Popytaj znajomych czy gdzieś u nich nie ma wakatów. Spróbuj porobić jakieś własne projekty w wybranej technologii żeby się nauczyć coś więcej, bo na samej uczelni to niestety nie uczą wiele praktycznego.

  Odpowiedz
 • gabi(2016-07-03 12:27) Zgłoś naruszenie 01

  Ja skończyłam informatykę na politechnice w dużym mieście i nie mogę znaleźć pracy w zawodzie. Jak jakaś firma organizuje rekrutacje, to zawsze dotychczas odpadałam, czy dlatego ,że jestem kobietą?Zadawali bardzo trudne pytania, na które nie zawsze znałam odpowiedź, ale wydawało mi się, że zrobiłam dobre wrażenie. Wszyscy moi koledzy ze studiów, mają już pracę w zawodzie. Nie wiem co robić, jestem załamana.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane