statystyki

Zawody zakończone klapą? Organizator zwraca nie tylko za bilety

autor: Sławomir Wikariak21.12.2016, 07:07; Aktualizacja: 21.12.2016, 08:05
żużel

PZM przekonywał podczas procesu, że zawody odbyły się zgodnie z regulaminemźródło: ShutterStock

Kibicom, którzy z powodu złej organizacji nie mogli obejrzeć całych zawodów żużlowych, należy się zwrot nie tylko połowy ceny biletu, ale również kosztów noclegu – uznają sądy.

Zapadają kolejne wyroki w sprawie fatalnej organizacji zawodów Grand Prix w żużlu w kwietniu 2015 r. na Stadionie Narodowym (od lipca 2015 r.: PGE Narodowy). Z powodu źle przygotowanego toru zamiast przewidywanych 23 wyścigów przeprowadzono ich jedynie 12. Po konsultacjach z zawodnikami, z których wielu zaliczyło upadki, sędziowie ostatecznie zdecydowali się przerwać imprezę. Kibice opuszczali stadion zbulwersowani.

Część z nich zdecydowała się domagać zwrotu pieniędzy przed sądem.

– Od samego początku uważaliśmy, że Polski Związek Motorowy odpowiada za złą organizację zawodów Grand Prix w Warszawie, przy czym prawdopodobnie jako pierwsza kancelaria w Polsce domagaliśmy się nie tylko zwrotu ceny biletu, ale także pozostałych poniesionych w związku z tą imprezą kosztów, np. kosztów dojazdu czy noclegu. Dzisiaj mamy dużą satysfakcję, że sąd przyznał nam rację i dwie precedensowe sprawy zakończyły się po myśli kibiców – podkreśla Mateusz Klejborowski, radca i wspólnik Kancelarii Radców Prawnych Klejborowski/Bernaciak.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Poradnik konsumenta

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane