Termin rozliczenia z fiskusem coraz bliżej, a w święta urzędy skarbowe są pozamykane. Ci, którzy mają wolny czas na wypełnienie deklaracji mogą to zrobić za pośrednictwem internetu.

Rzecznik prasowa ministra finansów Wiesława Dróżdż podkreśla, że elektroniczna forma rozliczania z fiskusem cieszy się coraz większą popularnością. Do piątku swoje zeznania drogą elektroniczną złożyło blisko 4 miliony osób. To ponad 300 tysięcy więcej niż rok wcześniej. Wiesława Dróżdż dodaje, że w ubiegłym roku drogą elektroniczną złożono co piątą deklarację. W tym roku, według danych na koniec marca, już co trzecią.

Jak informuje przedstawicielka resortu finansów zeznania przez internet wysyłają ci, którzy mają najczęstszy kontakt z komputerami oraz ci, którym trudno jest dotrzeć do urzędów skarbowych. Ponad 50 tysięcy PIT-ów wpłynęło od osób powyżej 80. roku życia.

Zeznania podatkowe możemy składać do końca kwietnia. Z danych ministerstwa finansów wynika, że w ubiegłym roku rozliczyło się ponad 24 miliony 324 tysiące podatników.