Ministerstwo Finansów zachęca pracodawców do wysyłania deklaracji i informacji przez internet, szczególnie takich jak PIT-11 i PIT-8C.
Wiceminister finansów i generalny inspektor kontroli skarbowej Andrzej Parafianowicz w liście otwartym podkreśla, że ta forma przekazania pracownikom i przesłania do urzędu skarbowego PIT-11 (będącego informacją o wysokości uzyskanego przez pracownika w roku podatkowym dochodu) dla przedsiębiorców zatrudniających wiele osób stanowi oszczędność czasu i pieniędzy. A wymaga jedynie użycia podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego, kwalifikowanego certyfikatu. Deklaracje i informacje przedsiębiorcy mogą zaś wysłać za pośrednictwem strony www.e-deklaracje.gov.pl lub www.finanse.mf.gov.pl.
List otwarty Ministerstwa Finansów
pobierz plik
MF liczy też na to, że firmy rozpowszechnią wśród swoich pracowników informację o możliwości złożenia rocznego zeznania podatkowego (na formularzu PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A oraz PIT-19A wraz z załącznikami) za pośrednictwem internetu. I to bez konieczności użycia kwalifikowanego podpisu elektronicznego.