Od 2019 roku podatnicy mogą skorzystać z nowej usługi Ministerstwa Finansów. Głównym celem Krajowej Administracji Skarbowej jest wyręczenie podatników z obowiązku rozliczenia dochodów i przygotowanie dla nich gotowych, uzupełnionych zeznań podatkowych. Wyjaśniamy, na czym polega usługa Twój e-PIT.
ikona lupy />
Usługa Twój e-PIT jest już dostępna / Inne

Podatnicy składający zeznania PIT-37 lub PIT-38 już teraz mogą wejść na stronę Portalu Podatkowego by sprawdzić już uzupełnione zeznania podatkowe. Informacje, które są w nich zawarte to: dochód, kwota nadpłaty/do zapłaty oraz dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak ulga na dzieci i dane organizacji pożytku publicznego, a także numer rachunku bankowego. Podatnik może uaktualnić te dane.

Aby zalogować się do portalu wystarczy podać PESEL i dane tj. kwota przychodu w 2017 roku i jedna z kwot przychodu w 2018 roku. Dokładną instrukcję, jak zalogować się do portalu, uzupełnić PIT i zaakceptować zeznanie znajdziesz tutaj>>>

Udostępnione przez KAS zeznanie podatnik będzie mógł zaakceptować, odrzucić, wprowadzić poprawki, lub nie zrobić nic – co traktowane będzie jako akceptacja zeznania.

Warto pamiętać, że wprowadzenie usługi Twój e-PIT nie eliminuje innych form złożenia deklaracji. Nadal możliwe jest przesłanie formularza elektronicznie lub w tradycyjny sposób: za pośrednictwem Poczty Polskiej lub w urzędzie skarbowym. Ostateczny termin na rozliczenie się z zarobków mija 30 kwietnia 2019 roku.