statystyki

Koniec przekształcania domów jednorodzinnych w bloki

autor: Sławomir Wikariak30.10.2017, 07:49; Aktualizacja: 30.10.2017, 10:21
Pojawiła się wątpliwość, kto powinien badać przesłanki wyodrębnienia lokalu: notariusze czy starostowie

Pojawiła się wątpliwość, kto powinien badać przesłanki wyodrębnienia lokalu: notariusze czy starostowieźródło: ShutterStock

 To starosta, a nie notariusz, bada podstawy do wydzielenia odrębnej własności lokalu mieszkalnego – wynika z wyjaśnień Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Musi przy tym uwzględniać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy.

Obowiązująca od ponad miesiąca ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości (Dz.U. z 2017 r. poz. 1529) znowelizowała przy okazji przepisy ustawy o własności lokali (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 1892 ze zm.). Celem zmian jest ukrócenie możliwości przekształcania domów jednorodzinnych w małe bloki z kilkoma mieszkaniami.

Pojawiła się wątpliwość, kto powinien badać przesłanki wyodrębnienia lokalu: notariusze czy starostowie. Jak wynika z wyjaśnień MIB, mają się tym zajmować ci drudzy.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie